משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

הכל אודות אקנה

אקנה, חטטת בעברית, מופיעה בעיקר בקרב נערים ונערות, במהלך גיל ההתבגרות. היא נובעת מתהליכים הורמונליים שעוברים הנערים, ותגובה לא תקינה אליהם. אקנה באה לידי ביטוי באדמומית בפנים, פצעונים מוגלתיים, אשר אם אינם מטופלים נכון, יכולים להשאיר סימנים על פני הנער או הנערה, הקרויים חטטים.

טיפול באקנה מאפשר מעבר של גיל ההתבגרות, הקשה גם כך, בקלות יחסית, וללא הותרת סימנים בעור הפנים.

טיפול באקנה

טרם הטיפול באקנה חשוב להבין את מקורו, מאחר והסיבות להופעתו הן מגוונות למדי, ביניהן מתח נפשי, חוסר יציבות הורמונלי, סתימת הנקבוביות על ידי תאי עור מתים, חיידקים המוצאים את דרכם לזקיקי שיער סתומים, הפרשה עודפת של שומנים מבלוטות החלב ועוד.

לאחר האבחנה קל יותר לקבוע את סוג הטיפול ולקבוע תוכנית אפקטיבית. ישנן אסכולות רבות של טיפול באקנה, והבולטות ביניהן הן הסרת העור, קטילה מקומית של החיידקים, שימוש במשחת אנטיביוטיקה, שילוב של אנטיביוטיקה עם תכשירים אחרים, דמוי ג’ל, טיפול הורמונלי, טיפול פוטו תרפי בעזרת קרני אור ועוד.

טיפול באקנה לא לפני בדיקת רופא עור

מומלץ לא לטפל באקנה על דעת עצמכם, ולהיוועץ ברופא עור שיוכל לאבחן טוב יותר את מקור התופעה, ולהמליץ על הדרכים הנכונות. מכונים רבים מציעים שיטות טיפול ייחודיות ואפקטיביות, אולם עדיין מומלץ להגיע אליהם לאחר אבחנה רפואית, להבין את חומרת התופעה, ולקבוע תוכנית טיפולים, בהתאם לממצאים.

טיפול באקנההיזהרו מחיקויים!

חשוב לציין כי אקנה היא תופעה העלולה להותיר סימנים וצלקות על עור הפנים, ולכן יש להתייחס אל התופעה בכובד ראש, ולא להתפתות לתכשירים עלומים כאלו ואחרים. מומלץ להיוועץ ברופא עור, ובמכון קוסמטי מוכר, עם הידע והכלים להתמודד עם האקנה.

  • טיפול באמצעות הסרת העור עוסק בקילופה של שכבת העור העליונה. הקילוף יכול להתבצע באמצעות ומרים שיש בהם מן הכימיקלים, או באמצעות ארגי בעל מרקם מחוספס. מטרת קילוף זה הוא מניעת הצטברותם של תאי העור המתים. יש לקחת בחשבון כי טיפול מסוג זה ניכר לעין, והעור לא נראה ממש במיטבו בזמן התהליך.
  • קטילה מקומית של החיידקים מתבצעת באמצעות תכשירים שונים, חלקם מחייבים מרשם רופא. הפעולה כוללת מריחת המשחה פעם או פעמיים ביום, על העור הנגוע. מטרת טיפול זה הוא השמדת אותם החיידקים המסתתרים בין הנקבוביות, ומניעת הישנות הפצעים, או היווצרותם של חדשים. מתאים למטופלים שחומרת האקנה בעורם אינה רבה.
  • שימוש במשחות אנטיביוטיות אפקטיבי בדיוק כמו נטילת אנטיביוטיקה, ובעזרתן נחסך הצורך להכניס עוד כימיקלים לגוף. המשחות ניתנו במרשם רופא בלבד, ומטרתן השמדת חיידקי האקנה, אשר מצויים בזקיקי השערה.
  • פוטותרפיה הוא טיפול חדש יחסית, ונעשה באמצעות מכשיר מיוחד המקרין אור וחום על האזור הנגוע, מייבש אותו, וחודר אל מתחת לאפידרמיס, במטרה להשמיד את הזקיקים הנגועים. שיעור ההצלחה שלו הוא גבוה.

חשוב מאוד לשתות הרבה מים בכל ימות השנה מיכוון שהמשחות והאנטיביוטיקה מאוד מיבשות את העור והשפתיים ומים  מזינים ותורמים לעור פנים בריא וזוהר .

X