משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

הכל אודות הליפסטיק

הוא חושני, הוא מפתה, הוא קליל, מחויך וסקסי. ליפסטיק. גלגוליו הם כה רבים עד שקשה לדעת היכן החלו. מה שכן, ישנם כיום סוגים כה רבים של ליפסטיק, עד כי ניתן בקלות רבה להחזיק שניים שלושה בתיק האיפור, ולהשתמש בהם במגוון יעודים, ולמטרות שונות. הכל אודות הליפסטיקמייד.

על הליפסטיק והעת הקדומה

השמועות מספרות כי כבר בעת העתיקה, מצאו נשות מצרים ולאחר מכן יוון, את היופי הרב הטמון בצביעת שפתיהן ולחייהן בגווני אדום וורוד. עוד מספרות השמועות כי קליאופטרה המלכה, בכבודה ובעצמה ציוותה כי ירקחו עבורה צבע לשפתיים שנותר מחיפושיות אדומות. בצרפת של המאות ארבע עשרה וחמש עשרה, מצאו גם הגברים לנכון לצבוע את שפתותיהם ולחייהם באדום, מתוך התחושה כי הדבר מייפה אותם עד מאד.

ליפסטיק, או בעברית אודם, הוא החומר בו אנו משתמשות לצביעת השפתיים והדגשתן. בעבר היו אופנות שונות ואחידות, כמו שנות הששים בהן ליפסטיק אדום היה בשימוש לאורך כל היום, ולא רק אדום, אלא גם בוהק וזורח. את מקומו החליף המראה הענוג בדמות ליפסטיק בגווני ורוד בזוקה, כאשר בין לבין החלו לייצר גם מוצרים לגילאי העשרה המורדים, ביניהם ליפסטיק בגווני שחור גותי וכחול עז. כיום, הכל תקף, ועדיין חשוב לדעת כיצד להשתמש בליפסטיק באופן נכון, ומה כדאי למרוח באירועים שונים, כמו בעת איפור כלות, לעומת הליכה לעבודה או שתיית קפה עם החברות אחר הצהריים.

מורחים בתבונה

כיום ישנה שימת דגש מיוחדת על חומרי הגלם מהם מכינים את הליפסטיק. חומרים אלו אינם רעילים ואינם מזיקים, ויחד עם זאת בעת קניית הליפסטיק בדקי  את התכולות שלו. רוב האודמים עשויים משילוב של פיגמנטים, קרמים ושמנים למיניהם, וכן חומרים כימיים שאינם רעילים.

בחירת נכונה של ליפסטיק תהיה כזו המתאימה לגוון השפתיים, לגוון עור הפנים תוך שימת לב גם לבגד שאת לובשת . כיום קיימים בשוק סוגים רבים של אודמים וגלוסים . אודמים בגימור מט, לרב הם יותר עמידים והם קיימים בכל צבעי הקשת , ואלו המבריקים, המושכים תשומת לב, זוהרים ומפתים , הם פחות עמידים מהאודמים בגימור מט .

כיצד מורחים ליפסטיק

מומלץ ללחלח מעט את השפתיים טרם מריחת הליפסטיק. את השומן הדרוש לשפתיים ניתן לעשות באמצעות שפתון לחות לשפתיים, או חמאת שיעה . לאחר מכן יש לשרטט בעזרת עפרון שפתיים את קו המתחם של השפתיים אם שפתיך דקות שרטטי את הקו מחוץ ל”שביל החלב” ( הקו הבהיר הטבעי שתוחם את שפתייך (  ואם שפתייך עבות שרטטי את הקו על “שביל  החלב ” . לאחר מכן מלאי את כל השפתיים בקלילות עם התוחם , כך גם אם הליפסטיק ירד לך עדיין יישאר לך פיגמנט על השפתיים .

לאחר מכן יש למרוח את הליפסטיק עצמו. מומלץ לעשות זאת באמצעות מברשת קשיחה המשמשת למריחת ליפסטיק ולא ישירות ממיכל הליפסטיק. חשוב לכסות את כל שטח השפתיים בצורה שווה ולאלחרוג מקו התיחום, גם אם טשטשתן אותו. אם נראה לכן כי בחלק מהשפה יש יותר ליפסטיק, אל תוסיפו לשאר החלקים עוד ליפסטיק, אלא הסירו את העודף שנוצר. לרוב האודמים יש תכונה לרדת ולהשאיר סימנים על כוסות, בקבוקים, או סיגריה. מומלץ לשאת בתיק את הליפסטיק, ולרענן את המראה בכל פעם שאכלתן, שתיתן או עישנתן.

יחד עם זאת, כיום יש קו שלם של מוצרי איפור עמידים, ביניהם ליפסטיק עמיד שאינו יורד אפילו במים, כל שכן בעת אכילה או שתייה, או אף התנשקות.

בנוסף, קיימים היום מגוון סוגי שפתונים, המוכרים לנו בשמם ליפ גלוס. את חלקם ניתן למרוח ישירות על הליפסטיק, ובכך לתת לו מראה בורק . אחרים ניתנים למריחה ישירה, במיוחד בעת איפור ליום יום, והם גם שומרים על לחות השפתיים. בין הליפ גלוסים ניתן למצוא שקופים, נוצצים, ואפילו כאלו המשמשים לניפוח  השפתיים.

X