משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

הכל על הצללות לפנים

פעמים רבות אתן שומעות מפי מאפרת מקצועית או חברה מבינת עניין באיפור את המונח הצללות לפנים ולא בטוחות שהבנתן נכון את המונח הזה. הצללות לפנים עוסקות בטשטוש חלקים בפנים אותם אתם רוצות להקטין ולהסתיר מעט, ולחילופין, הדגשת אלו בהם אתן מעוניינות, שייראו למרחקים. ברוב המקרים נעשה הדבר באמצעות מייק אפ, הכהה לפחות בגוון אחד, מגוון עורכן הטבעי. קורס איפור מקצועי יכול לתת מענה מושלם על כל נושא ההצללות לפנים , הארות למבנה הפנים ומורפולוגיית עיניים , אולם גם מאפרת מקצועית יכולה לכוון אתכן בנוגע לסוג הפנים שלכן, ובאילו הצללות כדאי לכן לעשות על פי מבנה הפנים שלכן .

מצלילים וחושפים

הצללות לפנים מתייחסות למבנה הפנים, כאשר לכל מבנה יש הנחיות וטכניקות המתאימות במדויק לסוג הפנים.

פנים עגולות-במקרים של פנים עם מבנה עגול, יהיו לרוב הלחיים בולטות, או בעלות מראה מלא. מראה זה למעשה מסתיר את עצמות הלחיים, ומטרת ההצללה היא להדגיש את עצמות הלחיים ולהקנות לפנים מראה צר יותר. השיטה היא באמצעות מריחת מייק אפ כהה בטון אחד או שניים  מתחת לעצמות הלחיים ובאלכסון ואפשר לשים את המייק אפ הכהה להצללה גם על עצמות הלסת . לאחר מכן ממשיכים במריחת מייק אפ בהיר מעל לעצמות הלחיים. המטרהלהעניק אורך לפנים. את הקווים בין שני גווני המייקאפ יש לטשטש בשימוש במייק אפ בגוון העור, ליצירת מראה טבעי ואחיד.

פנים מאורכות-מבנה פנים זה מאופיין במצח, או סנטר ארוכים במיוחד, או שניהם. מראה הפנים נראה צר ומתוח ולעתים משווה לפנים מראה נפול מעט. בשל אורכן של הפנים, עצמות הלחיים לאשוברותאת המראה המתוח. הצללת פנים אלו נעשית באמצעות מריחת מייק אפ כהה על המצח, אך לא קרוב מדי  לקו השיער (שהשיער לא יתלכלך מהמייק אפ ).

באופן זה האזור מוצלל והפנים נראות ארוכות פחות . על מנת לשוות למצח מראה טבעי, מטשטשים אותו לכיוון השיער. את אותה הפעולה עושים במצבים של סנטר ארוך, עד לקו הלסת. מעל עצמות הלחיים  (רכות)  יש למרוח מייק אפ בהיר יותר, באופן שיאיר אזור זה וכך ניצור אשלייה של פנים רחבות יותר.

פנים משולשות שצורתן לב- במבנה פנים מסוג זה המצח הוא רחב ואילו הסנטר וקו הלסת צרים במיוחד. לעתים הסנטר הוא אף מחודד. עצמות הלחיים הן לרוב גבוהות, אולם לא מספיק בולטות. הסיבה שהפנים נקראות צורת לב הם בשל הרוחב למעלה והמבנה הצר למטה, וכן בשל אופן צמיחת השיער, המקנה לפנים צורת לב, או צורה משולשת. במקרים כאלו תשתמש מאפרת מקצועית במייק אפ בעל גוון כהה, ותמרח אותו בצידי המצח ואילו על עצמות הלסת מייק אפ בהיר יותר כדי ליצור אשליה של פנים רחבות יותר . לצורך הבלטת עצמות הלחיים היא תמרח מייק אפ בהיר באזור ממש מעליהן, וכן את מרכז הלחיים. באופן זה יוארו עצמות הלחיים. לבסוף יימרח מייק אפ בגוון העור, כדי לטשטש את הגבולות שנוצרו משימושים במייק אפ בעל צבעים שונים.

חשיבות ההצללות באיפור מקצועי

כאשר מדובר באירוע חשוב, הדורש איפור מקצועי ומושקע, כמו למשל איפור כלות, או איפור ערב למטרות אחרות, יש לשים דגש רב על נושא ההצללות, התורם רבות למראה הפנים ומדגיש את יופיין. איפור כלות שם דגש רב על כל השלבים באיפור, כולל הצללת לפנים, מתוך הבנה כי מדובר בערב חשוב ונוצץ, בו הכלה רוצה להראות במיטבה , גם אם כלה תבקש איפור עדין ורך מאפרת מקצועית לא תוותר על שלב ההצללות כי זה מחטב את הפנים ולא מוסיף “כובד” לאיפור ומתוך הבנה כי מדובר בערב חשוב ונוצץ, בו כל העיניים מופנות אל פני הכלה .

X