משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

ציורי גוף ואיפור אומנותי

הפקה גותית

עולם האיפור המקצועי כולל בתוכו תתי תחומים רבים, החל מאיפור ערב לאירועים חגיגיים, דרך איפור כלות ועד איפור מקצועי לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. אך לצד התחומים המוכרים יותר הללו של עולם האיפור והטיפוח קיימים גם תחומים נוספים הרלבנטיים עבור אנשים רבים, וביניהם לא מעט מאפרים ומאפרות מקצועיות, דוגמת איפור אומנותי. כפי שנראה מיד, איפור אומנותי הוא תחום רחב בפני עצמו הכולל נקודות עניין רבות ומגוונות, תחום בו עוסקים לא רק מאפרים מקצועיים אלא גם אומנים מתחומים נוספים.

המטרה אינה בהכרח לייפות – איפור אומנותי

בשונה מתחומי האיפור המקצועי ה”סטנדרטיים” והמוכרים יותר דוגמת איפור ערב או איפור כלות, במקרה של איפור אומנותי המטרה הראשית של המאפר אינה בהכרח לייפות את מושא האיפור שלו ולהעניק לאותה אישה מראה אסתטי ויפה יותר. בתחום זה, לפעמים המטרה עשויה להיות שונה לחלוטין, ואפילו הפוכה.

לדוגמה, איפור אומנותי כולל מקרים רבים בהם מנסים לגרום לגבר או לאישה המאופרים להיראות כמו מישהו/י אחרים לחלוטין. כך כאשר מאפרים שחקן קולנוע או תאטרון על מנת שייראה מבוגר בהרבה מגילו האמיתי, כאשר גורמים לאדם רזה עם שיער להיראות שמן וקירח או כאשר מאפרים מישהו על מנת שייראה כמו מישהו אחר (למשל – שחקן המשחק אדם מפורסם ואמור להיראות כמוהו).

כך, מצריך איפור אומנותי כישורים רבים ושונים בחלקם מאלו הנחוצים לאיפור מקצועי “סטנדרטי” יותר. גם את התחום הזה ניתן ללמוד כמובן בבתי ספר מקצועיים לאיפור, אך כאן נדרשת יותר יצירתיות ויוזמה אומנותית אישית של המאפרת, אשר לרוב אינה מתבקשת ליצור מראה מסוים ביותר בצורה מאוד מוגדרת וברורה (כמו למשל במקרה של איפור כלות מקצועי), אלא מתבקשות לתת מקום גם למוזה היצירתית שלהן, וליצור באמצעות כלי האיפור שלה מראה אומנותי ויצירתי.

פסלים חיים, ציורי גוף שבטיים ועוד

במקרים רבים איפור אומנותי בא ליצור יצירת אומנות חיה של ממש, ולא בהכרח להדגיש תווי פנים מחמיאים או לטשטש פגמים כפי שעושים לרוב במקרה של איפור מקצועי. דוגמה טובה לכך היא פסלים חיים – שחקן או שחקנית אשר מאופרים בצורה אומנותית מרהיבה, ואמורים לעמוד במקום מסוים באופן סטטי וכך לדמות פסל.

ניתן למצוא פסלים חיים שכאלו בפסטיבלים וירידים שונים, כמו גם במסיבות מסוימות, אירועים חגיגיים בעלי אוריינטציה אומנותית ועוד. מקרים של איפור אומנותי עבור פסלים חיים בהם ייתכן ונתקלתם הם למשל כאלו בו השחקן/נית מאופרים על מנת להיראות כמו רובוטים או “אנשי עתיד”, שחקניות המאופרות כמו אלות מצריות עתיקות (וגופן צבוע כולו בגוונים של זהב עם עיטורים מצריים עתיקים וכד’) ועוד.

דוגמאות מעניינות נוספות לאיפור אומנותי ומרהיב כוללות למשל ציורי גוף שבטיים, המעטרים את גופן של רקדניות ורקדנים במסגרת מופעים שונים, הן מופעי רחוב או מופעים במסיבות והן מופעים במסגרת הצגות, סרטים וכו’. במקרים אלו תפקידה של המאפרת המקצועית הוא לגרום למושא האיפור שלה להיראות למשל כמו בן/ת של שבט אפריקאי או אינדיאני, באמצעות עיטורים שבטיים מסורתיים הקיימים במציאות בשבטים רבים ברחבי העולם.

במקרה זה האיפור בא לחקות איפור שבטי אמיתי, כפי שהוא מיושם באותם שבטים עצמם. במקרה שלהם “מוצרי האיפור” בהם נעשה שימוש שונים לחלוטין כמובן ממוצרי האיפור בהם עושות שימוש המאפרות המקצועיות, והאתגר המקצועי כאן הוא לגרום לאותם שחקנים להיראות כאילו אופרו על ידי בני השבט עצמם, ולא על ידי המאפרת המקצועית שמאחורי הקלעים…

כיצד להיכנס לתחום האיפור האומנותי?

עבור אלו המתעניינים המתעניינות באיפור אומנותי ומעוניינים להיכנס לתחום זה ולעסוק בו – מהי הדרך להתחיל? מדובר כאמור בתחום פחות סטנדרטי ומסודר מאשר איפור מקצועי “רגיל” דוגמת איפור כלות או איפור לאירועים חגיגיים.

עם זאת, גם כאן מומלץ להתחיל בקורס איפור מקצועי, שכן על מנת ליצור איפור אומנותי איכותי קיים צורך בכישורי איפור מקצועיים וטובים. היכרות מעמיקה עם מוצרי האיפור השונים, התמחות בטכניקות איפור שונות ותרגול נרחב של איפור רגיל וסטנדרטי יותר, יעניקו לך את הכלים ליצור גם יצירות אומנות של ממש באמצעות איפור, דוגמת ציורי גוף ואיפור אומנותי מהסוג שתואר לעיל.
בבתי הספר לאיפור מקצועי ניתן למצוא הן קורסים בסיסיים למתחילים והן קורסים מתקדמים יותר, וביניהם שיעורים באיפור אומנותי וציורי גוף.

X