משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

בניית פורטפוליו – תיק עבודות: תהליך חובה בדרך לקריירת איפור מצליחה

אחד התוצרים החשובים ביותר של כל מאפרת מתחילה בסיומו של קורס איפור מקצועי הוא הפורטפוליו. תיק העבודות האישי הזה מרכז בתוכו  עבודות איפור שביצעה מאפרת במהלך לימודיה וכמעט כל בית ספר לאיפור מציע לתלמידיו את האפשרות להפיק תיק עבודות שכזה במסגרת הקורס.

במהלך קורס איפור מקצועי עוברים התלמידים הדרכה צמודה על ידי  מאפרת בכירה בעלת ניסיון, הקורס מחולק לחלק תיאורטי וחלק מעשי בו התלמידים מתרגלים את סגנונות האיפור שלמדו באותו השיעור  אך בנוסף הם  מתנסים בעבודת איפור עצמאית ובתרגול פרויקטים שוניםמאיפור אופנה ועד לאיפור כלות. כל פרויקט כזה מתועד עבור המאפרים המתחילים ויוצר עוד עמוד בפורטפוליו המכובד שלהם.

ראי של כל בית ספר לאיפור

תיק עבודות של בוגר מצליח הינו מראה מכובדת של כל בית ספר לאיפור ולכן חשוב שכל קורס איפור מקצועי יכלול יום צילום מקצועי בתום הקורס שיניב למאפרת המתחילה לפחות שתי תמונות לפרוטפוליו  .תיק העבודות צריך לייצג את המאפרת בניסיונותיה למצוא עבודה בתחום, אך הוא גם ראי חשוב של בית הספר שבמסגרתו למדה המאפרת ורכשה את מיומנותיה.

בשל כך, חשוב שתיק העבודות יכלול את התמונות האיכותיות והטובות ביותר וכן את הפרויקטים שבהם הפגינה אותה מאפרת יצירתיות מיוחדת או מיומנות יוצאת דופן. בנוסף, צריך הפורטפוליו לשקף את יכולותיה של מאפרת בכל סוגי האיפור בהם התנסתהאיפור כלות ונערות, איפור לטלוויזיה ולקולנוע, איפור בהפקות אופנה וכדומה. כל זאת כדי לתת לה את ההזדמנות למצוא את מקומה בתחום זה.

בעת הרשמה לכל קורס איפור מקצועי חשוב לוודא כי במסגרת הקורס יכולה מאפרת לבנות לעצמה תיק עבודות שישמש אותה לאחר סיום בית ספר לאיפור ויעזור לה להיקלט במסגרת מתאימה. בנוסף, במהלך קורס איפור מקצועי יכולה מאפרת להשתמש בידע ובניסיון של מאפרת מקצועית ממנה ולקבל פידבק על העבודה, כך שהחומר אותו היא מציגה בפורטפוליו שלה עובר הכוונה וסינון של יד מקצועית.

כל מאפרת צריכה תיק עבודות

בין אם את מאפרת בתחילת דרכך שזה עתה סיימה קורס איפור מקצועי או מאפרת ותיקה שעובדת בתחום כבר שנים ארוכות, כל בוגרת בית ספר לאיפור זקוקה לתיק עבודות כדי להציג את עצמה בפני לקוחות חדשים – כלות, חברות אופנה, צלמים, סטייליסטים או לקוחות פרטיות שמבקשות להעסיק מאפרת מקצועית.

בניית פורטפוליו שמציג בצורה מכובדת ויצירתית את היכולות שלך כמאפרת מקצועית, הוא חלק בלתי נפרד מכל קורס איפור מקצועי ובלעדיו לא תוכל גם בוגרת בית ספר לאיפור ידוע ומוכר להתקבל לעבודה כלשהי.

רגע לפני שאת יוצאת אל קריירת האיפור החלומית שלך, ודאי כי הפורטפוליו שלך מייצג אותך וכי הוא מגוון מפרויקט סיום בבית הספר , מעבודות בעיתונות , מתמונות של כלות והפקות אופנה .תיק העבודות שלך צריך להציג  את כל יכולותייך דרך תיעוד פרוייקטים מגוונים, שימוש בסגנונות איפור שונים מאיפור קל עד לאיפור כבד . כל אלו יהפכו אותך לאטרקטיבית ועכשווית  יותר אל מול הלקוחות החדשים ויתנו לך יתרון משמעותי בתחום.

X