משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

בחירת הצבע המתאים לאיפור שלך

בחירת צבעים לאיפור היא משימה לא קלה בדרך כלל – כיצד אנו אמורות לדעת איזה צבע יתאים לנו, מה יחמיא לפנים ולמראה הכללי שלנו ומה לא יתאים?

ישנן דרכים שונות לבחור את צבעי האיפור שלנו. על פי רוב, הניסיון כבר מלמד אותנו פחות או יותר מהם הגוונים המתאימים לנו יותר ואילו מתאימים פחות. אין זה אומר כמובן שישנה תשובה אחת קבועה – הרבה נשים אוהבות לשחק עם עולם צבעי האיפור ולנסות צבעים חדשים מדי פעם.

כאשר את בוחרת לעצמך את צבע האיפור שלך, ישנם כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון.

התאמת צבעי איפור

סוג המראה המבוקש, התאמה לביגוד ועוד

צבע האיפור האידיאלי עבורך היום יכול להשתנות כמובן בהתאם למראה הכללי שאת מבקשת להשיג. לדוגמה, במקרה בו את יוצאת לאירוע חגיגי במיוחד ורוצה להתבלט במראה “מפוצץ”, סביר להניח שתבחרי בצבעים שונים ובולטים יותר מאשר במקרה בו את מתאפרת לעוד יום עבודה שגרתי במשרד.

באופן דומה, גם שאר מאפייני ההופעה שלך קובעים הרבה בכל הנוגע לצבע האופטימאלי עבורך היום – אם את הולכת על מראה אלגנטי וסולידי תבחרי בגווני איפור בהתאם – כאלו אשר אינם מבליטים אותך יתר על המידה ומשלימים את המראה ה”רגוע” והאלגנטי. לכן, התאמה לשמלה או הבגד שאת לובשת, כמו גם למאפיינים אחרים (נעליים, אופן עיצוב השיער וכו’), היא קריטית. האיפור הוא רק חלק מההופעה הכוללת שלך, ולכן בחירת הצבעים צריכה להשתלב בתוך המראה הכולל הזה.

ומלבד לכל ההתאמות, לכל אחת יש את המראה הייחודי שלה, את גוון העור הבסיסי והטבעי שלה ומאפיינים ייחודיים נוספים דוגמת צבע עיניים, צבע שיער וכו’. אין סיבה להתעלם ממאפיינים אלו, וכדאי ללכת איתם עד כמה שרק ניתן. כך, נשים בעלות עור פנים כהה ייבחרו בגווני איפור מסוימים ושונים מאשר נשים בעלות עור בהיר במיוחד, נשים בעלות עיניים ירוקות יבחרו בגוונים שונים לאזור העיניים מאשר אלו של נשים עם עיניים חומות וכד’.

איפור

שימוש בצבע האיפור לטשטוש פגמים

מלבד להתאמה האסתטית של צבע האיפור לגוון העור שלך, לצבע העיניים, לשאר מאפייני ההופעה וכד’, אנו יכולות לשחק עם צבעי האיפור השונים גם למטרת טשטוש והסתרת פגמים מסוימים.

דוגמאות נפוצות הן פצעונים מפתיעים, אזורים הסובלים מאדמומיות או גוון כהה המתקבל באזורים שמסביב לעיניים.

במקרים כאלו, שימוש נכון בגווני האיפור יכול להעלים את הבעיה כאילו לא הייתה מעולם. דוגמה טובה לכך היא התמודדות עם אזורים כהים מתחת לעין – בעוד שימוש בגוון נכון ומתאים לצבע העור המקורי יכול פשוט להעלים את האזור הכהה לחלוטין, שימוש בגוון לא מדויק מספיק פשוט ייצור גוון כהה חדש ולא אסתטי. לכן, ההתאמה הנכונה היא קריטית במקרים כאלו. כיצד להגיע אליה? ניסוי וטעייה היא דרך אחת אפשרית, הדורשת מעט סבלנות. דרך נוספת היא פשוט התייעצות חד פעמים עם איש או אשת מקצוע – מאפרים מקצועיים אשר יתאימו לך אחת ולתמיד בדיוק את הגוונים הנכונים לטשטוש פגמים במקומות מסוימים בפנים שלך.

X