משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

הקריטריונים לבחירת בית ספר לאיפור וקוסמטיקה

ניתן למצוא כיום מספר בלתי מבוטל של בתי ספר ומכונים המציעים קורסים ומסלולי לימוד בעולם האיפור המקצועי והקוסמטיקה. עבור מי ששוקל/ת להירשם לקורס ניסיון, או למסלול לימודים שלם בדרך להיות מאפרת מקצועית או קוסמטיקאית מוסמכת – מהם הקריטריונים החשובים שכדאי לבחון כאשר שוקלים את בתי הספר השונים?

 

מוניטין בעולם האיפור והטיפוח – בית ספר מקצועי ונחשב למקצועות האיפור והקוסמטיקה ניחן לבטח במוניטין חיובי מסוים בשוק זה. במידה ואותו בית ספר אכן פועל מזה שנים ומעביר קורסים איכותיים, משמעות הדבר היא כי הוא הוציא לשוק לא מעט מאפרים וקוסמטיקאיות מקצועיים, המוכרים בענף. מוסדות גדולים מעולם הבידור ומתחומים אחרים הקשורים לעולם הטיפוח (דוגמת סלוני כלות וכד’) אמורים להכיר כבר את אותו בית ספר, ולדעת לספר כי הם עבדו כבר עם לא מעט אנשי מקצוע אשר הגיעו דרך בית ספר זה.

 

ותק – אחד הקריטריונים החשובים ביותר הוא הוותק של מוסד הלימודים המדובר. הסיבה לכך היא כי סביר להניח שבית ספר אשר פועל בהצלחה מזה עשרות שנים ואשר הסמיך בעבר מאות ואלפים של נשים וגברים אשר עוסקים כיום בתחום באופן מקצועי, מציע קורסים איכותיים ומורים מקצועיים ומנוסים. ותק מוסד הלימודים יכול לחסוך לנו הרבה שאלות ומחקר, שכן מוסד בעל ותק של שנים רבות הינו בדרך כלל אמין ובטוח יותר מאשר מוסדות חדשים אשר רק עתה הוקמו, ואיננו יכולים לדעת עליהם יותר מדי.

 

הבטחות לנרשמים לקורסים – כדאי כמובן גם לשים לב להבטחות השונות שמציע בית ספר זה או אחר, לנרשמים לקורסים שונים. אחד היתרונות הגדולים ביותר של בתי ספר נחשבים למקצועות אלו הוא כי הצוות המקצועי של בית הספר יכול לסייע לבוגרי הקורסים (או אפילו לתלמידים והתלמידות הנמצאים עדיין במהלך הקורס) להשיג עבודות והתמחויות ראשונות בעולם האיפור המקצועי. לכן, כדאי לשים לב האם בית הספר מבטיח לסייע לבוגריו להשיג עבודה ולעשות את צעדיהם הראשונים בתחום (כמובן שאין לצפות להבטחות כלשהם, אבל לפחות לרצון טוב ולניסיון לסייע בהקשר זה…).

 

מה מציע בית הספר במסגרת מחיר הלימודים – כאשר אתם משווים בין מחירים המוצעים על ידי בתי ספר שונים, הקפידו לוודא מה בדיוק מציע כל מוסד ומוסד. לדוגמה, במידה ובית ספר מסוים גובה מחיר גבוה יותר לקורס איפור מקצועי, אך מעניק לתלמידי הקורס יותר שיעורים, יותר התמחויות מקצועיות או ערכת איפור מקצועית בסיסית, יכול מאוד להיות ששווה לשלם מעט יותר, ולקבל יותר בתמורה. המחיר עצמו חשוב כמובן, אך רק כאשר לוקחים בחשבון מה בדיוק הוא כולל.

 

מיהם המורים המעבירים את הקורסים – נקודה נוספת שחשוב לבחון היא זהותם של המורים המעבירים את הקורסים. האם מדובר באנשי מקצוע מנוסים ובעלי שם מעולם האיפור והטיפוח? מורים מנוסים ונחשבים יכולים לתרום לתלמידים רבות לא רק בהעברת הידע והניסיון שברשותם, אלא גם ביצירת קשרים חשובים לאחר הקורס, והשגת עבודות ראשונות בתחום.

X