משלוח חינם ברכישה מעל 179 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

קונטורינג – הארות והצללות לפנים

קונטורינג – הארות והצללות לפנים

אחד מתחומי המשנה של עולם האיפור והטיפוח הוא התחום המכונה “קונטורינג” או במילים פשוטות יותר – הארות והצללות. באמצעות שני אלמנטים אלו – הצללה (או למעשה – החשכה) או הארה של אזור מסוים בפנים, אנחנו יכולות ממש לפסל ולעצב מחדש את תווי הפנים שלנו, לפחות באופן וויזואלי… קונטורינג משמעותו להשתמש באותן הצללות והארות על מנת להעלים תווי פנים שאינם מחמיאים בעינינו, להדגיש את אלו שכן מחמיאים לנו וממש ליצור תווי פנים שונים מהרגיל, והכל באמצעות התמחות במשחקים של אור וצל.

להלן כמה נקודות חשובות הנוגעות לקונטורינג, נקודות שחשוב שכל אישה מתאפרת תכיר:

בסיס טוב לקבלת אפקט קונטורינג מרבי – כמו במרבית טכניקות האיפור האחרות, גם במקרה של שימוש בהצללות והארות על מנת לחטב ולעצב מחדש את תווי הפנים התוצאה הטובה ביותר תתקבל במידה והבסיס עליו יושב האיפור יהיה בסיס מתאים וטוב. לכן, בתור התחלה כדאי לדאוג כי את עובדת על עור פנים נקי יחסית, ואולי גם ליצור שכבת בסיס אחידה באמצעות פריימר או מייקאפ

הצללות להדגשת האזורים השקועים והארות להדגשת האזורים הגבוהים – הרעיון הכללי של קונטורינג הוא כי הצללות יוצרות אפקט אשר מדגיש אזורים שקועים, נמוכים יותר, בפנים שלנו, בעוד הארות עושות את ההיפך – מדגישות את האזורים הגבוהים והבולטים יותר. כך, אנחנו יכולות ממש לחטב את הפנים שלנו, להדגיש חלקים מסוימים בהם, לגרום לעצמות הלחיים שלנו להיראות בולטות או שקועות יותר וכו’.

הסוד הוא בבחירה נכונה ומדויקת של הגוון – ישנן שיטות וטכניקות שונות של קונטורינג, אשר עושות שימוש במגוון כלים או מוצרי איפור שונים, אך ישנם עקרונות מסוימים המשותפים לקונטורינג מכל סוג. אחד מהם הוא החשיבות של בחירה נכונה ומדויקת של גוון ההצללה או ההארה בהם רוצים להשתמש. במקרה של הארה, נרצה לבחור בגוון הבהיר מעט מהגוון של המייק אפ הרגיל בו אנו משתמשות, ובגוון אשר אינו בהיר ביותר משלושה גוונים מהגוון הטבעי של עור הפנים.

במקרה של הצללה מרבית הגוונים הם בתחום החום – אפרפר, שכן ההצללה באה לדמות צל, הסתרה של אור, באזור מסוים בפנים. גם במקרה של הצללות, מומלץ שלא ללכת על גוון הכהה ביותר משלושה גוונים מזה של המייק אפ היומיומי בו אתן משתמשות. על מנת לבחור את הגוון הנכון והמדויק ביותר עבור הפנים שלך מומלץ לנסות כמה וכמה גוונים באותו “אזור”, ולמצוא את הגוונים אשר מתיישבים בצורה הטובה ביותר עם המאפיינים ותווי הפנים שלך.

הצטיידות בכלים המתאימים – קונטורינג אפקטיבי באמת מתקבל כאשר עובדים עם כלים מתאימים ויעילים – מברשות מתאימות מסוגים שונים, ספוגיות מתאימות וכו’. בתחום המברשות ניתן למצוא מגוון רחב של מברשות שונות, אשר חלקן מיועדות ומוגדרות במיוחד עבור טשטוש וקונטור. כמובן שלאזורים שונים בפנים נרצה מברשות בעוביים שונים, ולכן מומלץ להצטייד בסט מברשות מגוון יחסית.

הצללות רטובות או יבשות – הצללות רטובות הן לרוב עמידות יותר, ומשמשות אותנו בימים חמים ולחים, במידה ואנו צפויות להזיע במהלך היום וכו’. גם במקרה ועור הפנים שלך שומני יחסית עדיף להשתמש בהצללות רטובות, שכן במקרה של הצללות יבשות ועור פנים ההצללה עלולה להפוך לבלתי אפקטיבית לאחר כמה שעות. במקרה של הצללות יבשות יש לדאוג לקבע את המייק אפ באמצעות פודרה ורק לאחר מכן להניח את ההצללה היבשה

חשיבות הטשטוש – אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים עליהם דגש בעת שימוש בהצללות והארות הוא לטשטש את ההבדלים ביניהם. לאחר שסיימתן להאיר או להצליל אזורים שונים בפנים, מתקבל מצב בו ישנם כמה גוונים שונים ונבדלים בפנים שלכן. זהו מראה לא טבעי בעליל כמובן, ונרצה לטשטש את ההבדלים והמעברים בין הגוונים בצורה טובה.

על מנת לעשות זאת יש להצטייד בשני כלים עיקריים – הראשון הוא כלי איפור מתאימים של ממש – מברשות, ספוגיות וכו’, אשר נועדו במיוחד למטרות אלו. הכלי השני הוא סבלנות – מדובר במלאכה עדינה אשר דורשת עבודה איטית וצבירת ניסיון. דאגי לטשטש לאט ובזהירות את ההבדלים בין גוונים כהים לבהירים, ואל תאיצי את התהליך. לאחר שתעשי זאת כמו שצריך כמה פעמים תרכשי מיומנות במלאכה זו והיא תהפוך למהירה וטבעית הרבה יותר. חולמים ללמוד לעשות הארות והצללות בצורה מקצועית? מוזמנים לבקר בבית ספר לאיפור שלנו – למאסטרקלאס או לקורס איפור מקצועי.

X