משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

בואי ללמוד קורס איפור ולהצליח בגדול

בשלבים שונים בחיים אנו מחפשות אחר כיוונים מעניינים לתחומי עיסוק – תחומים אשר העיסוק בהם יעניק לנו סיפוק ועניין מצד אחד, ויכולת להתפרנס, להצליח ולהתפתח מצד שני. כמובן שלכל אחת ואחד מתאימים תחומים שונים על פי העדפות וטעמים אישיים, אך כמעט תמיד לא ממש נדע האם תחום מסוים מתאים עבורנו או לא עד שלא ננסה ללכת בעקבותיו בצורה רצינית.

עבור נשים רבות בגילאים שונים, החל מנערות ועד לנשים מבוגרות, וגם עבור לא מעט גברים בגילאים שונים, עולם האיפור והטיפוח הוא בדיוק תחום כזה – עולם בו קיים הרבה מקום להתפתחות והצלחה, רווח כספי נאה והרבה הנאה, עניין וסיפוק כתוצאה מהעבודה עצמה.

עבור כל המתעניינים והמתעניינות, וגם עבור אלו שלא ממש מתעניינות אך מחפשות תחום עיסוק אטרקטיבי ונהנות מדי פעם להתאפר ולטפח את עצמן או חברות, מומלץ לבחון את האופציה של קורס איפור מקצועי. כפי שנראה מיד, קורס מסוג זה יכול לספק תמונה מפורטת יחסית בנוגע לתחום הכללי הזה כתחום עיסוק אטרקטיבי ומלא הזדמנויות. במקביל, מהווה קורס מסוג זה מקפצה של ממש לקריירה בעולם האיפור המקצועי.

 

מהכרת מוצרי איפור שונים ועד למידת טכניקות מתקדמות ותרגול מעשי

ניתן למצוא כיום בתי ספר ומכונים רבים המעבירים קורסים באיפור מקצועי, ובהמשך המאמר נציין כמה נקודות חשובות שכדאי לבחון בעת שבוחרים לאיזה בית ספר בדיוק כדאי לנו להירשם. אך מה מכיל קורס מסוג זה ומדוע הוא מהווה דלת כניסה לעולם האיפור המקצועי?

ובכן, תוכנם של קורסי איפור מקצועי למתחילים עשוי להשתנות מעט מבית ספר לבית ספר, אך באופן כללי קורסים אלו מכילים כמה נושאים רחבים ובסיסיים. הכרה ובקיאות בכל הנוגע למוצרי איפור הוא נושא בסיסי בו מתמקדים בקורסי איפור מקצועי. על התלמידות והתלמידים להכיר מגוון רחב של מוצרי איפור ושל מותגים שונים עבור כל מוצר ומוצר. בעוד מרבית הנשים מכירות באופן כללי את מוצרי האיפור הנפוצים והבסיסיים, קיים עולם שלם של מוצרי איפור מקצועיים המשמשים אנשי מקצוע. בנוסף, חשוב להכיר בכל מוצר ומוצר את המותגים והיצרנים השונים, וכך לדעת להבחין ביתרונות והחסרונות השונים של כל מותג ומותג.

נושא בסיסי וחשוב נוסף הוא כמובן טכניקות איפור שונות, המתאימות למצבים שונים. אין טכניקה אחת אוניברסאלית שתמיד תתאים לכל צורך, ולכן על התלמידות והתלמידים להכיר מגוון טכניקות שונות, אשר ישמשו אותן לצרכים שונים במהלך עיסוקם. למשל, טכניקות לאיפור במצבי מזג אוויר קיצוניים שונים, דגשים לאיפור של דוגמניות או שחקנים אשר מופיעים מול מצלמה או קהל וכד’.

נקודה חשובה נוספת שניתן למצוא בקורס איפור מקצועי איכותי היא תרגול מעשי – אין הרבה חשיבות לידע תיאורטי נרחב, אם הוא לא מתורגל באופן מעשי. לכן, קורסים אלו מציעים לתלמידות שעות רבות של תרגול מעשי תחת הדרכתן של מורות ומורים מנוסים בתחום. אין חכם כבעל ניסיון, ולכן קורס מקצועי מסוג זה מכיל שעות של תרגול מעשי, על מנת שהמשתתפות והמשתתפים בו ייצאו עם ניסיון לא מועט באיפור מקצועי, עוד לפני שבכלל התחילו לעבוד.

 

מורים מנוסים ובעלי ידע וקשרים בעולם האיפור המקצועי – בוחרים בתי ספר לאיפור

כיצד נבחר ממגוון בתי הספר לאיפור המציעים קורסי איפור מקצועי למתחילים ומתקדמים.

פרמטר ראשון אותו נרצה לבחון הוא זה של הרמה המקצועית – מיהם המורים המעבירים את הקורס? מהו הניסיון הרלבנטי שלהם? האם מדובר במאפרים ומאפרות וותיקים ומנוסים בתחום? מהי רמת הידע שלהם ומהן ה”קבלות” שיש להם/ן להציג? (דוגמת מספר שנים בתחום, כמה זמן הם מלמדים איפור מקצועי, האם והיכן עבדו בתעשיית הבידור והטלוויזיה, כיצד נראה תיק העבודות שלהם, מהם ההמלצות עימן הם מגיעים וכו’).

פרמטר שני וחשוב לא פחות הוא מבנה הקורס – בכמה שיעורים מדובר? כמה שעות של תרגול מעשי ומודרך מוצעות במסגרת הקורס? כמה נושאים ספציפיים שונים מועברים בקורס? השוו את הנתונים הללו עם נתונים של קורסים בבתי ספר אחרים לאיפור, ונסו למצוא את הקורס שנותן את התמורה הטובה ביותר עבור המחיר שהוא דורש.

פרמטר שלישי אשר רלבנטי במיוחד למה שיקרה לאחר סיום הקורס, כלומר – תחילת הקריירה המקצועית שלך, הוא הקשרים של אותו בית ספר לאיפור בתוך תעשיית הבידור, האופנה, הטלוויזיה, האירועים החגיגיים ושאר המקומות בהם מועסקות מאפרות מקצועיות. בתי ספר איכותיים בנויים ממורים ומורות בעלי שנים רבות של ניסיון בתחום ומוניטין בהתאם. כך, הם גם מכירים גורמים רבים הרלבנטיים לתעסוקתן של מאפרות מקצועיות, ויכולים למשוך בחוטים ולסייע לבוגרות הקורס להשיג עבודות ראשונות וחשובות בתחום. יש לוודא גם כי קיימת נכונות מצד בית הספר לסייע לתלמידותיו להשיג עבודות מבוקשות בתחום, ורבים מבתי הספר אף מפרסמים ומצהירים זאת כאשר הם מספקים מידע אודות קורס איפור מקצועי למתחילים ולמתקדמים.

 

לסיכום, קורס איפור מקצועי מהווה דלת כניסה אטרקטיבית ביותר לעולם האיפור והטיפוח המקצועי – עולם המציע שפע של עבודה מניבה ורווחית, ותחום בו ניתן להתפתח, להשיג סיפוק רב מהעבודה וגם ליהנות לא מעט על הדרך…

X