משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

כל ההבדלים בין איפור יום לאיפור ערב

ההבדל העיקרי בין איפור יום וערב נובע מהמאפיינים השונים של תאורה טבעית ומלאכותית. באיפור יום אנו מתאימים את המוצרים לתאורה הטבעית והמלטפת, בעוד באיפור ערב יש צורך בהתאמה לתאורה צהובה.

מלבד האמור לעיל, יש לזכור כי האור באירועי ערב מגיעה מגופי תאורה מלאכותיים. יש משמעות למספר גופי התאורה, למיקום שלהם בתוך החלל ולספקטרום האור שהם מייצרים. ככל שהתאורה חזקה, צהובה וממוקדת יותר, כך עולה הצורך בסגנון איפור דומיננטי. לחילופין, אור השמש המלווה איפור יום מדגיש תווי פנים טבעיים. תאורה טבעית גם חושפת פגמים ולכן משתמשים עבורה בחומרים בעלי פיגמנט גבוה.

איזה מוצרי איפור מתאימים ליום ולערב?

מוצרי איפור מומלצים ליום הם עפרונות, צלליות, אבקות ואמצעי טיפוח המבוססים על מרכיבים יבשים. לעומת זאת, מוצרים בעלי אחוזי לחות גבוהים כמו קרם לחות לעור יתאימו לאיפור ערב. בשעות הצהריים נהוג לבחור במוצרי איפור עדינים המשקפים מראה קלאסי. לחילופין, באירועי ערב בהחלט אפשר להדגיש מראה נועז עם איפור מעושן. המוצרים המתאימים ליום ולערב מיועדים לאיפור סביב העיניים והשפתיים. צלליות מבריקות ואיפור צבעוני נפוצים יותר באירועים בשעות הערב, לעומת כמות קטנה של חומרי איפור סולידיים לאירועי בוקר וצהריים.

כל אישה צריכה להחזיק מוצרי איפור שמתאימים גם ליום וגם לערב. את המוצרים בוחרים תוך התייעצות עם אנשי מקצוע. אפשר להתאים מוצרי איפור ספציפיים לאירועים חשובים, אך להשתמש בשאר החומרים לעבודה, לימודים או פגישות עסקיות. באיפור מקצועי מדגישים את ההתאמה למזג האוויר ולכמות התאורה הטבעית או המלאכותית, לא פחות מאשר למבנה הפנים או ההעדפות האישיות. זו גם הסיבה לכך שניתן לראות בבירור את ההבדלים בין איפור מקצועי לבין איפור חובבני.

האתגר של איפור יום לעומת ערב

עוד הבדל בין איפור יום לערב נובע מהבדלי הטמפרטורות ותנאי הסביבה. במדינה עם אקלים ים תיכוני חם ולח כמו ישראל, איפור יום חייב להיות עמיד. איפור מעושן שלא מצליח לשמור על מראה מחמיא לאחר חשיפה ממושכת לשמש לא שווה את ההשקעה. איפור מן הסוג הזה עלול לגרום עוגמת נפש ולהוריד לטמיון שעות של הכנות. האתגר הוא להשתמש במעט איפור עבור אירועי בוקר וצהריים, אך במקביל גם להשיג את האפקט הנדרש והמיוחד.

תרגול רב של איפור ערב לעומת בוקר הוא תנאי להשגת המראה הרצוי. אנשי מקצוע ברמה גבוהה יידעו להשתמש במוצרים לאיפור מעושן גם באירועי יום, והם גם יכולים להדריך נשים שרוצות לשמור על מראה כזה. מנגד, איפור מקצועי לשעות הצהריים מחייב התייחסות לתנאי מזג האוויר, לסוג המקום שאליו מתכננים להגיע ולאופי האירוע.

מוצרי איפור הם כלי חשוב להשגת מראה מטופח. השאלה היחידה היא כיצד מתאימים את המוצרים לסוג התאורה ומה הדרך הנכונה להשתמש בהם.

X