משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור מקצועי לערב – מה חשוב לדעת?

עבור אירועים גדולים, חגיגיים, רשמיים או סתם חשובים, רבות מאיתנו מעוניינות להתהדר באיפור ערב מקצועי, כזה אשר יעניק לנו מראה אולטימטיבי ומתאים ויגרום לנו לזהור ולבלוט באותו אירוע. זו יכולה להיות חתונה של מישהו קרוב, אירוע עסקי בעל חשיבות רבה לקריירה, מפגש מחזור בו נרצה להיראות במיטבנו או עוד אלף ואחד אירועים מסוגים שונים. הנקודה היא שכאשר את רוצה להיראות הכי טוב שאפשר ולהתאפר ולהתכונן בצורה מושלמת ואופטימאלית לערב חשוב, איפור מקצועי הוא התשובה.

 

מהן הנקודות החשובות שכדאי שנזכור וניקח לתשומת ליבנו בכל הנוגע לאיפור ערב מקצועי?

 

בחירת מאפרת מקצועית

חשוב להבין כי קיים הבדל מהותי בין איפור מקצועי, הנערך על ידי אשת מקצוע אשר למדה איפור מקצועי וצברה ניסיון בתחום, לבין איפור ערב שחברה עושה לנו, או שאנו עושות לעצמנו. לא משנה עד כמה אותה חברה מנוסה באיפור, או עד כמה את רגילה להתאפר בעצמך מול המראה, קשה להגיע לרמת הדיוק ולאיכות המתקבלת על ידי שכירת מאפרת מקצועית ומנוסה.

כיצד נבחר מאפרת מקצועית טובה, מנוסה ושתתאים לנו? כאן ישנן כמה נקודות חשובות במיוחד שחשוב לזכור –

נרצה לבחור לא סתם במאפרת מקצועית, אלא בכזו המחזיקה ספציפית בניסיון באיפור ערב מקצועי. זה אולי נשמע טריוויאלי עבור נשים רבות, אך בפועל קיימים תתי תחומים שונים בעולם האיפור והטיפוח ומאפרות שונות מתמחות בסגנונות איפור שונים. וודאי כי המאפרת עימה את עובדת מתמחה גם באיפור ערב, וכי בתיק העבודות שלה ישנן מספיק עבודות של איפור ערב “קלאסי”, עבור אירועים חגיגיים. הניסיון של המאפרת באיפור ערב מקצועי יעלה משמעותית את הסיכויים כי היא תבין אותך ואת הטעם שלך, ותדע להתאים את סגנון האיפור לסוג האירוע אליו את הולכת. בנוסף, מומלץ ליצור קשר עם מאפרת עליה קיבלת המלצות, בין אם מחברות וקרובות משפחה ובין אם ביררת באינטרנט ומצאת כי נשים רבות ממליצות עליה.

נקודה חשובה נוספת היא המחיר, וסוג מוצרי האיפור בהם משתמשת אותה מאפרת. אל תתפשרי על פחות מחומרי האיפור הטובים ביותר, ואל תתביישי להעלות את הנושא. מאפרת מקצועית איכותית באמת לא תנסה לחסוך כסף על ידי רכישת מוצרי איפור אשר אינם ברמה הגבוהה ביותר, כאשר גם מחיר מעט גבוה יותר הוא לגיטימי במקרה זה – עדיף לשלם יותר אך לקבל איפור איכותי, מקצועי וכזה המורכב מחומרי איפור איכותיים וידידותיים לעור הפנים, מאשר לנסות לחסוך בהוצאות ולקבל שירות פחות טוב מחומרי איפור פחות איכותיים.

 

התאמה לסוג האירוע  

בין אם את בוחרת לקבל שירות איפור מקצועי ממאפרת מנוסה ובין אם לא, חשוב מאוד לזכור כי לא כל סוג של איפור ערב מתאים לכל אירוע. יש לבצע התאמה בין סוג האירוע ותפקידך בו לבין סגנון האיפור.

למשל, עבור חתונה של אנשים הקרובים אלייך במיוחד, אירוע בו את תהיי יחסית במרכז העניינים, מתאים איפור ערב דרמטי, בעוד עבור אירוע רגוע ונינוח יותר יתאים איפור ערב מתון ומאופק יחסית.

במסגרת התאמת סגנון האיפור יש לקחת בחשבון כמובן גם את המרכיבים האחרים במראה שלך, ובעיקר השמלה ועיצוב השיער. גם כאן, פריטים אלו יותאמו לסוג האירוע, ולכן חשוב לשים לב כי את מתאימה את כל מאפייני המראה שלך, כולל סגנון האיפור, לאירוע עצמו.

 

התאמת איפור הערב למשך האירוע ותנאי מזג האוויר

גם בכל הנוגע למשך הזמן שצפוי להימשך אותו ערב, ולתנאי מזג האוויר בהם את צפויה להיות, קיים צורך לבצע התאמה רלבנטית בכל הנוגע לאיפור המקצועי לאירוע. עבור אירועים אשר מתחילים כבר בשעות אחר הצהריים וצפויים להימשך אל תוך השעות הקטנות של הלילה יש להשתמש בחומרי איפור עמידים יותר המיועדים להחזיק מעמד למשך שעות רבות (כגון: גלוס XOXO). בנוסף, חשוב לבצע התאמות מקצועיות בטכניקת האיפור עצמה – למרוח שכבת בסיס טובה ומייצבת אשר תשמור על השכבות שיבואו מעליה במקומן לאורך הערב וכד’. גם תיק איפור קטן עם כמה כלי איפור ומוצרים בסיסיים יכול להיות רעיון טוב עבור אירועים ארוכים, כך שתוכלי להתרענן ולבצע תיקונים קלים במהלך הערב.

בכל הנוגע לתנאי מזג האוויר, במקרה של אירועי ערב לרוב מדובר במזג אוויר נעים (בחודשי האביב והסתיו), או במקומות סגורים וממוזגים/מחוממים(בחורף ובקיץ). בכל זאת, נסי לחשוב מראש – האם את צפויה לשהות במהלך הערב בחוץ או במקומות מסוימים בהם את עלולה להיות חשופה לפגעי מזג אוויר דוגמת שמש ישירה, לחות גבוהה, רוחות וגשמים וכו’? במידה וכן, גם כאן נדרשת התאמה בטכניקת האיפור ובסוג החומרים בהם נשתמש. על מנת להיערך באופן אופטימאלי לפגעי מזג אוויר במהלך הערב מומלץ להתייעץ כאמור עם מאפרת מקצועית.

X