משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

דגשים לאיפור יומיומי של נשים מבוגרות

עבור נשים רבות אשר רגילות להתאפר מדי יום, או לפחות על בסיס שבועי ועבור אירועים חגיגיים שונים, איפור וטיפוח הפנים נשאר חלק משגרת היום גם בגילאים מתקדמים. נשים מבוגרות רבות מעוניינות להישאר מטופחות ולשמור על מראה מושקע ומסוגנן, ועל מנת לעשות זאת כמו שצריך יש להתחשב בהשפעות הגיל על המראה הכללי ועל עור הפנים.

להלן מספר דגשים ונקודות חשובות בנוגע לאיפור נשים מבוגרות המתאפרות בעצמן והן עבור חברות, בנות משפחה או מאפרות מקצועיות אשר מאפרות נשים מבוגרות יותר.

הזנת העור בלחות חשובה במיוחד בגילאים מתקדמים – השימוש בקרם לחות אשר מתאים לסוג העור של המתאפרת מומלץ עבור כל גיל, אך זהו שלב מרכזי וחשוב שבעתיים כאשר מדובר במתאפרת מבוגרת יחסית.

קרם לחות מתאים אשר מזין את העור יסייע לטשטש את הקמטים והפגמים השונים המאפיינים לרוב את עור הפנים של נשים מבוגרות, ו”יכין את הקרקע” לאיפור שיגיע לאחר מכן. הזנה מספקת של עור הפנים בקרם לחות יכולה לעשות הבדל מהותי במראה הסופי המתקבל לאחר סיום התהליך. יש למרוח שכבה טובה של קרם לחות ולהמתין כמה דקות שייספג בעור, ורק לאחר מכן להתחיל באיפור עצמו.

שימוש במייק אפ נוזלי בכמויות קטנות יחסית – ניתן כמובן להמשיך להשתמש במייק אפ גם בגילאים מתקדמים יותר, אך בדומה למוצרי איפור אחרים, גם במקרה של מייק אפ חשוב במיוחד בגילאים מתקדמים להשתמש במייק אפ אשר מתאים אישית לעור הפנים של אותה מתאפרת. על פי רוב, עדיף לוותר על המייק אפ האבקתי ולעבור למייק אפ נוזלי בעל שכבה דקה (כמו 4K). עור מבוגר מתקשה לספוג כמויות גדולות של מוצרי איפור וספציפית מייק אפ, ולכן יש להקפיד לעבוד עם כמויות קטנות ומדודות

קונסילר לטשטוש הקמטים – על מנת לטשטש מעט את הקמטים בעור הפנים מומלץ להשתמש בקונסילר. גם כאן מומלץ יותר להשתמש בתכשיר נוזלי, כאשר קיימים כיום בשוק מוצרי האיפור קונסילרים ייעודיים לעור מקומט, אשר מותחים את העור ומעניקים לו מראה צעיר יותר למשך כמה שעות טובות

תיחום השפתיים – אצל נשים מבוגרות התיחום הטבעי של השפתיים הולך ומטשטש לאורך השנים. עבור נשים שמלכתחילה התאפיינו בשפתיים דקות יחסית, זו עלולה להיות בעיה. במקרים כאלו מומלץ לתחום את השפתיים עם עיפרון לפני שמתחילים, ואז “למלא” את השטח שבפנים עם שפתון, כאשר מומלץ להשתמש במברשת אשר תצליח לחדור לסדקים שמופיעים פעמים רבות בשפתיים בגילאים מתקדמים.

מסביב לקו השפתיים ניתן להשתמש בצללית בהירה יחסית, הקרובה ביותר לצבע העור הטבעי שלך, על מנת שכל אזור השפתיים ייראה טבעי יותר. בעבודה על אזור השפתיים, יותר מאשר כל אזור אחר בפנים, חשוב מאוד לשמור על מתינות ואיפוק מסוים, במיוחד בכמות הצבע בו את משתמשת. המראה של פנים מבוגרות מאופרות עלול בקלות להפוך להיות עמוס מדי, ולכן יש להשתמש בכל מוצרי האיפור במתינות, ובמיוחד בליפסטיק.

גבות – אחד האלמנטים החשובים ביותר בפניהן של נשים מבוגרות. בקרב נשים מבוגרות קיים לרוב צורך למלא את הגבות אשר נהיו דלילות ודהויות עם השנים. על מנת לעשות זאת באופן מוצלח מומלץ לעבוד עם מברשת דקה, להשתמש בצבע המקורי של הגבות ולעצב את צורת הגבה כך שתפנה מעט כלפי מעלה. זה יתרום למראה רענן וצעיר יותר, בעוד גבות אשר פונות כלפי מטה יוצרות מראה נפול ומבוגר יותר.

עיבוי הריסים – תופעה נפוצה נוספת בקרב נשים מבוגרות היא הידלדלות של הריסים. ניתן לטפל במצב זה בכמה דרכים – אחת מהן היא כמובן ריסים מלאכותיים, וכאן ישנם סוגים שונים של מוצרים ושל טכניקות לשימוש בהם. אך בין אם השקעת בריסים מלאכותיים ובין אם לא, יש הרבה שתוכלי לעשות גם עם הריסים הטבעיים שלך וגם במקרה והם דלילים יחסית.

בתור התחלה מרחי שכבה של קרם מסקרה אשר תעבה את הריסים ותגרום לצמצום הרווחים ביניהם. לאחר שהמסקרה התייבשה עבדי עם מעגל ריסים אשר יגרום להם לבלוט ולהיות מרשימים יותר. לסיום ניתן לעבור שוב על האזור עם מברשת מסקרה, בטפיחות קטנות ועדינות. גם כאן יש להיזהר משימוש ביותר מדי חומר, על מנת שלא ייווצרו גושים והצטברויות של מסקרה באזור העיניים

דגשים אישיים ממומחים לאיפור מקצועי – נזכיר כי נשים מבוגרות רבות מגיעות לקבל הדרכה וייעוץ ממאפרות ומאפרים מקצועיים, כאלו אשר מתמחים בסוגים שונים של איפור מקצועי, ובכלל זה גם איפור עור פנים מבוגר יחסית. אין תחליף לעצות אישיות מפי מומחים אשר יוכלו להנחות אותך בהתאם למאפיינים הספציפיים של עור הפנים שלך. לכן, הן קורס איפור מקצועי אישי, סדנה אישית או מפגש פרטי של “אחד על אחד” עם מורה לאיפור מקצועי, יכולים לתרום לך ידע שקשה לרכוש לבד…

לסיכום, על ידי עבודה מסודרת על פי הנקודות המרכזיות והחשובות הנוגעות לאיפור פנים מבוגרות, יכולה כל אישה מבוגרת להוריד שנים רבות מהמראה שלה ולהתאפיין במראה אלגנטי ורענן. זה באמת לא כל כך קשה, כל מה שזה מצריך זה מעט סבלנות ונכונות לקבל עזרה ועצות מפי אנשים המתמחים בתחום האיפור

X