משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור ליצירת גבות מלאות ומושלמות

איפור ליצירת גבות מלאות ומושלמות

הגבות הן מהחלקים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על המראה הכללי של הפנים שלנו, יותר ממה שרובנו נוטות לייחס להן. גבות מלאות, מעוצבות ומטופחות יכולות ליצור מראה צעיר ורענן יותר, גם אם המתבוננים בנו כלל אינם מזהים שהגבות הן מה שעושות את ההבדל. גבות מסודרות ומטופחות בעצם מחמיאות לתווי הפנים שלנו על ידי כך שהן תוחמות את העיניים – אולי האיבר הדומיננטי ביותר בפנים ובמראה הכללי שלנו.

בעוד נשים מסוימות התברכו בגבות מלאות ומסודרות יחסית, עבור נשים רבות המצב פחות טוב מנקודת מבט זו – הגבות עלולות להיות דלילות, לא מסודרות ועם השנים קצב צמיחתן מואט באופן טבעי, כך שהדלילות עלולה לגבור ולעיתים אף לגרום להיווצרות של חורים. עולם האיפור והטיפוח מעניק לכך מענה אשר מאפשר לכל אישה, עם כל סוג גבות, לעצב ולמלא את הגבות שלה באופן אשר נראה טבעי ואסתטי, ובכך יכול להוריד שנים מהמראה.

הכנת הגבות לקראת סידור ואיפור מקצועי

בטרם ניגש לסדר ולמלא את הגבות באמצעות עיפרון, יש להכין את השטח. הכנה זו כוללת כמובן ניקיון של האזור, כאשר חשוב לעבוד על הגבות כאשר הן נקיות מכל חומר איפור מקדים דוגמת מייק אפ או פריימר. זאת על מנת להבטיח שכאשר ניישם חומר איפור מסוים על הגבות הוא יישאר שם, והפיגמנטים ייצמדו לגבה בצורה חלקה וטובה.

כמובן שההכנה כוללת גם סידור גבות (ובעיקר הסרה של שערות מן הגבות במקומות בלתי רצויים), אך זוהי פעולה שוטפת שמרבית הנשים מבצעות מדי כמה ימים או שבועות בכל מקרה. את הסרת השערות הבלתי רצויות יש לבצע מבעוד מועד, ולא ממש לפני השמת האיפור, וזאת על מנת לתת לעור הפנים זמן להירגע ולהתאושש, כך שלא תופיע אותה אדמומיות המופיעה לעתים לאחר הסרת שערות.

סידור באמצעות עיפרון גבות

לאחר שהכנו את השטח ניתן להתחיל לעבוד עם כלי האיפור המרכזי המשמש אותנו לצורך איפור הגבות – עיפרון גבות. על פי רוב, כוללים עפרונות לגבות שני צדדים, אחד מכיל את הצבע המשמש למילוי הגבות בעוד הצד השני מכיל מסרק קטן, עימו נעבוד לסירוגין על מנת לסדר את הגבה.

נתחיל עם הצד של הצבע – באמצעות החלק המחודד של העיפרון נרצה לתחום את גבולות הגבה, בעוד הצד הרחב יותר משמש לטשטוש ועיצוב כללי. כאשר את תוחמת את הגבות וודאי כי הגבה מתחילה מהנקודה שמעל לקו אמצע האף. לאחר הצביעה הראשונית נחליף לצד של המסרק, ונסרק כל אזור בגבה בהתאם לכיוון הצמיחה הטבעי שלה.

במקרים של גבות דלילות במיוחד ייתכן ונרצה להתחיל עם סירוק שערות הגבה, על מנת לקבל תמונה טובה ומדויקת יותר בנוגע לרמת הדלילות, ובהתאם – כמה צבע נרצה ליישם על האזור. לאחר שנצבע את הגבה נסרק אותה כלפי מעלה, וכך נוכל לראות האם נותרו אזורים דלילים, חורים וכו’.

לאחר שצבענו, סירקנו וצבענו שוב, עד כי אנחנו בטוחות כי אין אזורים דלילים או חורים, ניתן לקבע את האיפור באמצעות ג’ל שקוף מיוחד עבור הגבות, או באמצעות עיפרון שעווה. הן במקרה של הצבע והן במקרה של הג’ל או עיפרון השעווה מומלץ לעבוד בזהירות ולא למרוח יותר מדי חומר. עדיף שתעבדי לאט ובכמה שלבים מאשר שתמרחי יותר מדי צבע או חומר מייצב – שימוש ביותר מדי חומר עלול להיות בולט לעין, ובכך למשוך תשומת לב בלתי רצויה לאזור. אנחנו מעוניינות שהגבות יהיו אסתטיות וטבעיות, כלומר – שישתלבו באופן טבעי לחלוטין במראה הכללי שלנו, ולא ימשכו את תשומת הלב.

במקרים בהן נזקקת הבהרה לצבע הטבעי של הגבות, ניתן להשתמש במסקרה ג’ל או בעיפרון גבות בגוון בהיר. במקרים רבים השאיפה היא להביא את הגבות לגוון הקרוב יחסית לצבע השיער, במיוחד במצבים של שיער בהיר וגבות כהות יותר, אשר בולטות לעין יתר על המידה.

בנוסף, ניתן להשתמש בצלליות בכמה גוונים על מנת ליצור אפקטים שונים כמו הרמה או הורדה של הגבה (לפחות למראית עין…). לדוגמה – על מנת ליצור אפקט של “הרמה” (או הגבהה) של הגבה נשתמש בצללית בגוון בהיר יותר בחלק התחתון של הגבה, ובגוון כהה יותר בחלק העליון. באופן דומה, ניתן להשתמש בשני גוונים של צלליות על מנת ליצור אפקטים נוספים.

X