משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

טיפים לניקוי עור הפנים – פרוייקט פסח

חג הפסח הוא הזדמנות מצוינת לנקות גם את עור הפנים. מלבד המפגש החברתי והמשפחתי בליל הסדר, רצוי לאמץ מדי פעם טיפים יעילים ולשמור על עור פנים נקי ומטופח. למעשה, הטיפ החשוב ביותר כלל אינו קשור לתכשירים או לשיטות מיוחדות, אלא מדגיש דווקא את החשיבות של שתיית מים. רופאים, קוסמטיקאים ומומחים נוספים ממליצים על שתיית מים בכמות מספקת על מנת להזין את העור ולשמור על לחות ברמה הנדרשת. שתיית מים יעילה כל השנה ולא כדאי להמתין לפסח על מנת להגביר אותה, אולם רצוי לשלב אותה עם טיפים נוספים.

ניקיון יומיומי מהווה את הבסיס של שמירה על עור הפנים. המטרה של הניקיון היא להרחיק מהעור את הלכלוך המצטבר, כגון רדיקלים חופשיים, קרינת השמש ורעלים. החשיבות של ניקוי עור הפנים רלוונטית בכל גילה ויש לה משמעות בריאותית רחבה. במילים אחרות, יש לזכור כי הניקיון לא נועד רק לצרכים אסתטיים.

מתי ואיך מנקים את עור הפנים?

טיפ אחר עבור ניקוי יעיל של עור הפנים הוא ניקיון עמוק בשעות הערב. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ניקיון בשעות הבוקר מאבד מהאפקטיביות שלו. רק לפני השינה ולאחר הסרת תכשירי האיפור והטיפוח ניתן לאפשר לעור להשתקם ולבנות את התאים מחדש. ההמלצה היא להחזיק מגבונים לחים ליד המיטה, וכך לבצע ניקוי יסודי גם בימים מעייפים במיוחד. עוד טיפ הוא קודם כל להסיר את שכבת השומן, מבלי לפגוע בעור עצמו. אפשר לזהות תכשירי קוסמטיקה איכותיים המתאימים לביצוע המשימה על פי מאפיינים כמו שמנוניות, תחושת שריפה או מתיחה. אחרי השימוש בתכשיר אמור העור להרגיש נקי וללא תופעות לוואי.

טיפ רלוונטי וחשוב לניקוי עור הפנים הוא לבצע ניקוי לפי סוג העור. עור שמן דורש שימוש במוצרים הנשטפים במים, במוצרים ללא שומן ובמוצרים עם תכונות אנטי-בקטריאליות. בעלי עור שמן צריכים לעבור ניקוי שבועי בפילינג ולהקפיד על ניקוי במסכת טיהור או חימר. מנגד, בעלי עור מעורב זקוקים לתכשירים עדינים ככל האפשר. מול עור יבש מומלץ להתמודד בעזרת תחליבים או תכשיר שומני קרמי. אלו יאפשרו ניקוי והסרה של האיפור בצורה מהירה ויעילה.

ניקוי פנים ופילינג לגברים

בכל הנוגע אל אוכלוסיית הגברים, הטיפ העיקרי מבחינתם הוא לנקות את העור בתכשירים הנשטפים במים. מומלץ להעדיף תכשירים במרקם סבון, ג’ל או מוס ולהתרגל לשימוש יומיומי בהם. גברים גם יכולים לבצע פילינג וכך להסיר את שכבת התאים המתאים של העור. יש מכוני קוסמטיקה המתמחים בפילינג לצורך שמירה על עור פנים חיוני ורענן.

לסיכום, ניקוי הפנים בחורף או בקיץ אמור להיות חלק בלתי נפרד ממאמצי השמירה על מראה חיצוני אסתטי ובריא. רצוי לאמץ את הטיפים הנכונים עבור ניקוי עור הפנים ולהשתמש בכל התכשירים המובילים.

מוצרי טיפוח איכותיים של עדה לזורגן

X