משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

המדריך למתאפרת העצמאית

אומנם אין כמו מעשה ידיהן של מאפרות מקצועיות בעלות ניסיון ומוניטין בתחום, אבל ביומיום אין ספק שאת זו שאחראית ליצירת מראה האיפור שלך ולכן, חשוב שתכירי כמה יסודות ותאמצי כללי זהב לאיפור מחמיא. יש לנו מספר עצות שיסייעו לך להתאפר באופן עצמאי.

מוצרי הבסיס למלאכת האיפור

ראשית, כדאי שיהיו בידייך מספר מוצרי איפור שמהווים את הבסיס ליצירת איפור. כמו למשל, מייק אפ התואם לגוון עורך, פודרה לקיבוע המייק אפ ולהשגת מראה עור אחיד יותר, עיפרון עיניים להדגשת גוון העין ומסגרת העין, מסקרה לעיגול, עיבוי והארכת הריסים ושפתון בגוון אהוב. כדאי לבחור מוצרי איפור איכותיים ועמידים שילוו אותך לאורך זמן וגם יהיו קלים לשימוש. כך למשל, יש מי שיעדיפו מייק אפ מוצק שנחשב אומנם למאסיבי יותר אך הוא גם מאוד עמיד ויש מי שיבחרו במייק אפ נוזלי כיוון שיותר קל למשוח אותו על עור הפנים והוא מעניק מראה טבעי יותר.

ניקיון הפנים כהכנה לאיפור

חשוב מאוד להכין את עור הפנים לקראת מלאכת האיפור הן מבחינת ניקוי וטיפוחו, כיוון שאיפור נראה טוב יותר על עור נקי ומטופח השתמשי בקרם לניקוי פנים, סבון פנים, פילינג גרגרים לקילוף עדין של העור ומרחי מדי בוקר וערב קרם לחות על עור הפנים. גשי לאיפור רק כשעור הפנים שטוף, נקי ויבש.

מראה השכבות

כשכבת בסיס, תוכלי להשתמש בפריימר שמעניק שכבת בסיס אחידה וחלקה לעור הפנים או ישירות במייק אפ – חשוב שתמרחי את המייק אפ בצורה אחידה ולשם כך תוכלי להיעזר במברשת ייחודית למייק אפ. ספיגת הפודרה בטפיחות עדינות מעל המייק אפ תסייע לקבע את המייק אפ על עור הפנים במיוחד בימי הקיץ החמים בהן הלחות עשויה לגרום למייק אפ לנזול מהפנים. כדאי למרוח מעט מייק אפ או פודרה גם על השפתיים וכך לקבע את האודם טוב יותר.

איפור העיניים והשפתיים

איפור השפתיים הוא מאתגר מעט יותר כיוון שקשה לך לראות את התוצאה כשאת מנסה להתאפר, אך נסי לבחון האם את מעוניינת להדגיש את העיניים בגוון כהה או בהיר. זכרי ששכבה ראשונה של עיפרון עיניים לבן יאיר את העין ויפתח אותה לרווחה ולכן, כדאי להתחיל בשכבה בהירה של אייליינר או של עיפרון ולאחר מכן לשרטט בעדינות עם עיפרון או אייליינר בגוונים כהים יותר. הוספת מסקרה על הריסים תעשה תוך כדי הפרדת כל ריס כדי להעניק לכל ריס את הגוון ואת הטיפול הראוי. חשוב להמתין מספר שניות לייבוש מוחלט של המסקרה כדי שהריסים הצבועים לא ייזלו וילכלכו את עור הפנים.תוכלי להחליט האם את מעוניינת להדגיש הן את העיניים והן את השפתיים או לבחור במראה הרמוני יותר לפיו כשהעיניים זוכות בהדגשה השפתיים נשארות בהירות יחסית או להפך – שפתון אדום כהה לעומת עיניים בגוון עדינים ורכים יותר.

השתמשי לצורך מלאכת האיפור במראה מגדילה בחדר בעלת תאורה ממוקדת במראה ובחני את האיפור משני הצדדים – ימים ושמאל כדי לראות אם שרטוט מסגרת העין יצאה בצורה סימטרית.

טיפ חשוב: מומלץ להשתמש במראה מגדילה לצורך איפור , בחדר עם תאורה ממוקדת במראה. בחני את האיפור משני הצדדים – ימים ושמאל כדי לראות אם שרטוט מסגרת העין יצאה בצורה סימטרית.

 

X