משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

האם איפור יום יומי מזיק לעור הפנים?

איפור הינו חלק בלתי נפרד מחייהן של אינספור נשים בישראל ובעולם. בעוד נשים רבות נוהגות להתאפר מדי פעם, עבור אירועים חגיגיים וכד’, לא מעט מאיתנו מתאפרות על בסיס יום יומי, לעבודה, לבית או לכל מקום אחר.

נשים רבות חוששות כי השימוש היום יומי במוצרי איפור על עור פניהן עלול להזיק לו ולכן נמנעות מלהתאפר, לפעמים לחלוטין. האם אכן ישנה סיבה אמיתית לחשש זה? האם ניתן להתאפר מדי יום, או כמה פעמים מדי שבוע, ועדיין לשמור על עור פנים בריא ונקי? על מנת לענות על שאלה זו, ישנם שני פרמטרים עיקריים שכדאי שתהיי מודעת אליהם – איכות מוצרי האיפור בהם את משתמשת וניקיון עור הפנים.

מהי איכותם של מוצרי האיפור בהם את משתמשת מדי יום?

ישנם כמובן סוגים רבים של מוצרי איפור בשוק כיום, וחברות רבות ושונות המייצרות מוצרים אלו. ביקור זריז בכל מדף באזור מוצרי האיפור בפארם כזה או אחר מיד יבהיר את התמונה – עבור כל מוצר (ליפסטיק, מסקרה, מייק אפ וכד’) ישנם סוגים ומותגים רבים, לעיתים עשרות רבות, של חברות שונות ובאיכויות שונות.

על מנת להבטיח כי את אינך מזיקה לעור הפנים שלך באיפור יום יומי, וודאי כי את רוכשת מוצרי איפור איכותיים, מבית היוצר של חברת קוסמטיקה ידועה ואמינה. במידה ואינך בטוחה אילו חברות מייצרות מוצרי איפור איכותיים או אם את מעוניינת להחליף את המוצרים בהם את משתמשת בדרך כלל, מומלץ להתייעץ עם מאפרת מקצועית. אשת מקצוע מתחום האיפור עוסקת בתחום זה על בסיס קבוע ותדע לומר לך בדיוק אילו חברות ומותגים נחשבים לאיכותיים ובריאים לעור הפנים.

למעשה, חברות שונות מייצרות כיום מוצרי איפור וטיפוח אשר גם מגנים על עור הפנים ומזינים אותו. כדאי לקרוא את רשימת המרכיבים המופיעה על גבי אריזת המוצר וגם שווה לערוך מחקר קצר באינטרנט אודות אותו מוצר ספציפי. כאמור, מוצרי איפור מסוימים עשויים כיום מחומרים אורגניים וידידותיים לעור הפנים, ומיועדים לשמש לאיפור על בסיס יום יומי.

ההבדל בהשפעה על עור הפנים בין מוצר איפור איכותי לבין מוצר זול ובלתי ידידותי לעור עלולה להיות עצומה. כדאי מאוד לערוך את הבירור המקדים בנוגע למותג מסוים זה או אחר, ולרכוש את המוצר האיכותי יותר.

איפור יום יומי וניקיון יסודי יום יומי

נקודה נוספת שחשוב לשים עליה דגש היא ניקיון יסודי ויום יומי של עור הפנים בסיום היום. נקודה זו אולי ברורה למרבית הנשים, אך קשה להפריז בחשיבותה – אף פעם אל תלכי לישון עם איפר על הפנים ודאגי לנקות את עור הפנים לאחר כל שימוש במוצרי איפור, גם אם מדובר באיפור קליל יחסית ובמעט חומר איפור. וודאי כי את מנקה באמצעות תכשירי ניקוי ייעודיים ואיכותיים, כאלו המיועדים להסרת איפור וניקיון עור הפנים.

לסיכום, במידה ותשתמשי רק במוצרי איפור איכותיים דיו, ותשמרי על עור הפנים נקי לחלוטין ומוזן בלחות בסיום כל יום, אין בעיה להתאפר מדי יום. עור הפנים שלך יישמר וייראה מטופח גם לאורך השנים.

X