משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור והגנה על עור הפנים באקלים הישראלי?

תחום הקוסמטיקה והאיפור מציע אינספור מוצרים שונים אשר מטרתם לטפח את מראה הפנים, להעלים פגמים וכד’. אך חלק בלתי נפרד מטיפוח עור הפנים בפרט ועור הגוף בכלל, הוא מניעת נזקים עוד לפני שהם קורים. ספציפית בישראל, אנו נחשפים מדי יום לאקלים אשר עלול לגרום נזק ברמה מסוימת לעור הפנים. הכוונה היא כמובן בעיקר לשמש חזקה אשר עושה נזקים רבים ושונים, אך גם לגורמי אקלים אחרים דוגמת אובך, סופות חול ואבק, יובש ועוד.

על מנת להישמר כראוי מנזקי אקלים ולהעניק לעור הפנים שלנו את הסיכויים הטובים ביותר להיות חלק, נקי מפגמים ואסתטי, כדאי לפתח מודעות לנושא, וגם להשתמש במוצרי איפור מקצועיים שונים המיועדים להגן על עור הפנים מפני השפעות אקלימיות שונות.

מודעות להשפעת האקלים על העור ושימוש במוצרי הגנה

לפני כל התכשירים והשיטות השונות להגנה על עור הפנים מפני פגעי אקלים שונים, אנחנו חייבים קודם כל להגביר את רמת המודעות שלנו לנושא. כך, ביום המתאפיין בשמש חזקה במיוחד לא נשכח להסתובב עם כובע ולהגן על עור הפנים מפני הקרינה, בימים יבשים המתאפיינים ברוחות מזרחיות מייבשות נזכור לקחת עמנו קרם לחות ושפתון למניעת סדקים בשפתיים וכד’.

לאחר שהכנסנו עמוק למודעות שלנו את החשיבות של הגנה על עור הפנים שלנו מפני נזקי מזג האוויר, אפשר להתחיל ולדבר גם על מוצרי איפור וטיפוח שונים, המיועדים להתמודד בדיוק עם סוגייה זו. חיפוש קצר יראה כי לא חסרים בשוק האיפור והטיפוח מוצרי איפור מומלצים אשר מיועדים להגן על עור הפנים מפני השמש. לדוגמה, ניתן למצוא אפילו מקדמי הגנה מפני השמש, אשר מכילים מוצרי איפור בסיסיים דוגמת מייק אפ. כך, ניתן להתאפר על מקדם ההגנה, או להשתמש בו גם בתור מייק אפ לטשטוש והעלמת פגמים בעור הפנים, וכל זאת תוך נקיטת אמצעי הגנה עיקרי מפני השמש.

בנוסף, חשוב להקפיד ולשתות הרבה מאוד מים במהלך חודשי הקיץ. זה חשוב גם ובמיוחד עבור עור הפנים, אשר כמות מספקת של מים מדי יום מסייעת לו להמשיך להתחדש ולשמור על מראה רענן.

עבור ימים יבשים ומייבשים במיוחד, מומלץ להצטייד כאמור בקרם לחות המיועד לעור הפנים, ולקחת אותו עמנו בתיק כך שנוכל לחדש את שכבת הלחות שעל עור הפנים במהלך היום.

מוצרי איפור לעונת החורף

כמובן שגם במקרה של תקופות גשומות וקודרות במיוחד אפשר לנקוט בצעדים על מנת להחיות את עור הפנים דוגמת מיטות שיזוף, מוצרי איפור מסוימים המעניקים לעור האפור והחיוור חיות מחודשת וכד’, אך במקרה של האקלים הישראלי מדובר בבעיה נדירה יחסית, שכן מרבית החורפים בארץ רוויים גם בימי שמש. בהקשר זה, בכל זאת מומלץ לבצע בדיקות דם ולבחון האם הרמה של ויטמין D בגופכם גבוהה מספיק. למרות החורף השמשי יחסית של ישראל, אנשים רבים סובלים ממחסור בויטמין זה (המתקבל כתוצאה מחשיפה לשמש), וכדאי לגלות זאת ולטפל בבעיה.

לסיכום, על מנת לשמור על עור הפנים מפגעי מזג אוויר פוטנציאליים באקלים הישראלי כדאי להיות מודעים בראש ובראשונה לפוטנציאל ההרסני של השמש המזרח תיכונית. עירנות מוגברת ושימוש בתכשירי טיפוח ומוצרי איפור המסייעים בהגנה מפני השמש יבטיחו כי תוכלו לשמור על עור פנים חלק ורענן המעניק מראה צעיר לאורך שנים רבות.

X