משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

אקנה בגיל מאוחר

למרות שהיא מזוהה עם גיל ההתבגרות, כחלק משינויים הורמונליים שעובר הנער, או הנערה, אקנה יכולה להתפתח גם בגיל מאוחר, בעיקר לבעלי עור בעייתי, וכתוצאה ממתח, ותזונה לא תקינה. אקנה בגיל מאוחר דורשת טיפול יסודי, על מנת להפטר מממנה, ומהצלקות היכולות להשאר בעור.

מהי אקנה?

אקנה היא מחלת עור. הגורמים לה הם פעילות הורמונלית שאינה מאוזנת או תקינה, הפרשת יתר של הבלוטות, לחץ, מתח נפשי, ועוד. סימניה הם עור אדמומי בעל מראה דלוק, חטטים, ולבסוף צלקות. בזמןפריחתה” היא מלווה בפצעים מוגלתיים רבים. ישנן כמה דרכים מומלצות לטיפול באקנה, אולם מומלץ לבחור בהן רק לאחר היוועצות עם רופא עור, הבודק את חומרת האקנה, גיל המטופל, ומחליט על הטיפול הנכון עבורו.

בגיל מבוגר משולב טיפול באקנה עם הצורך להתאפר, מה שמגביר את החששות בקרב מי שסובלות מהתופעה. כיום, ניתן לעשות זאת בקלות, ולאחר יעוץ עם מאפרת מקצועית, המכירה את התופעה ואת דרכי הטיפול, וביכולתה להמליץ על מוצרי איפור והתכשירים הנכונים המשמשים לאיפור עור נגוע באקנה, ומבלי לגרום לנזקים.

אחד המוצרים המומלצים כיום הוא תחליב פרימוורה שגם גורם לייבוש הפצעים, וגם מהווה בסיס נוח ובטוח לאיפור העור, ויוצר שכבת הגנה, כך שאין מגע ישיר של מוצרי האיפור על העור.

טיפול באקנה בצורה מקצועית

כאמור, תמיד כדאי להיוועץ עם רופא עור, שייתן חוות דעתו על סוג הטיפול, מאחר ולעתים נדרשים כדורים, הממשיים לאיזון הורמונלי ולקטילת החיידקים המתרכזים על הנקבוביות הפתוחות והמוגלתיות. יחד עם זאת, לנשים הסובלות מדימוי עצמי נמוך, תייעץ מאפרת מקצועית כיצד לאפר את פניהן, גם אם יש להן אקנה. איפור מקצועי ונכון יטשטש את סימני החטטים והצלקות, וישוו הלפני מראה אחיד. לעתים תשתמש המאפרת במייק אפ אוורירי ולא כבד, המאפשר לעור לנשום.

כללי יסוד נוקשים הם הקפדה על ניקוי העור, לפני האיפור ולאחר שחוזרים הביתה. עור נגוע באקנה צריך להיות מאוורר, נקי ויבש ככל האפשר.

מתמודדים עם אקנה בגיל מבוגר

כאמור, ברוב המקרים תופעת האקנה מתרחשת בגיל ההתבגרות. כשזה מתחיל בגיל מבוגר, חשוב מאד לברר מה הסיבה  להתפרצות האקנה בעור ולטפל בנושא בהקדם ובצורה ממוקדת. אחת הטעויות היא הנסיון העצמאי להסוות ולטשטש את סימני האקנה, תוך שימוש במוצרי איפור שאינם ידידותיים למצבים כאלו. לכן, יעוץ אצל מאפרת מקצועית, יכול לתת לך את הכלים  כיצד לאפר את הפנים, ולהסוות במידת האפשר, את קיומה של אקנה בעורכן. מאפרת כזו, תוכל להנחות ולכוון אתכן בבחירת מוצרי איפור המתאימים למצב העור, וגם, טיפים לאיפור מוצלח, שיסיט את תשומת הלב מהאקנה באמצעות הדגשת אזורים אחרים בפנים, כמו העיניים והשפתיים .

והכי הכי חשוב זה לשתות הרבה מים , בקיץ וגם בחורף !!

X