משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור לבעלות משקפיים – כיצד לבצע את ההתאמה

איפור הוא במובנים רבים אומנות עדינה במסגרתה יש להיות קשובים למאפיינים הספציפיים השונים של כל אישה ואישה. זה כמובן נכון עבור מאפרות מקצועיות אשר צריכות להתמודד עם כל מאפיין אפשרי ולבצע התאמות בהתאם לכל לקוחה ולמה שמתאים לפנים שלה, אך זה נכון כמובן גם עבור נשים המתאפרות בעצמן, וצריכות להכיר את כל ה”טריקים” וטכניקות האיפור הרלבנטיות עבורן.

המקרה של נשים אשר מרכיבות משקפיים הוא דוגמה טובה לפריט בולט ומורגש ביותר, בין השאר בגלל המיקום המרכזי שלו – העיניים הם המקום הראשון אליו כולם מסתכלים, ומשקפיים הם פריט בולט בו יש להתחשב במסגרת האיפור היומיומי, כמו גם כמובן במסגרת איפור עבור אירוע מיוחד.

מהן ההתאמות שמומלץ לבצע כאשר מדובר באישה המרכיבה משקפיים וכיצד להתאים את סגנונות האיפור השונים לאלמנט משמעותי זה ולשלבם יחד?

הכלל הראשון לאיפור מקצועי עם משקפיים – להתחשב בצבע וצורת המסגרת

כמובן שאחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר אליהם יש לשים לב הם הצורה והצבע של מסגרת המשקפיים. במיוחד במקרים של משקפים עם מסגרת גדולה אשר בולטת מאוד לעין, ובמקרים בהם המסגרת צבעונית ומורגשת ביותר במראה ראשון.

נתחיל עם הצבע – בדיוק כמו במקרה בו קיים תכשיט או פריט צבעוני אחר כלשהו שמיד תופס את העין בראה ראשון, גם כאן יש צורך להתחשב בצבע הפריט המדובר – מסגרת המשקפיים. ההמלצה היא לא להתרחק יותר מדי ממשפחת הגוונים של מסגרת המשקפיים, על מנת שלא ליצור דיסוננס גדול מדי אשר מיד יבלוט לעין.

נרצה לבחור בצבעי איפור הקרובים יחסית לצבע המסגרת ולהישאר במשפחת הצבעים הזו. בחירה זו רלבנטית במיוחד בכל הנוגע לאיפור העיניים כמובן, ולצבע הצלליות בהן נשתמש(כגון:צללית גליטר). אם נבחר צללית בגוון הקרוב יחסית לגוון המסגרת (זה לא חייב להיות ממש אותו גוון בדיוק, אלא משהו בכיוון…), האיפור ישתלב בצורה טובה עם המשקפיים וייתן מראה שלם ונכון יותר.

האלמנט המרכזי השני בו יש להתחשב הו צורת המסגרת. בהקשר זה יכולות להיות צורות רבות ושונות, ולכל אחת עשויות להיות התאמות מתבקשות שונות. לדוגמה, במקרה של מסגרת משקפיים מרובעת (אשר הפכה פופולארית ביותר בארץ בשנים האחרונות), מומלץ שלא לחרוג עם האיפור אל מחוץ לקווי המסגרת, על מנת שלא ליצור מראה בולט מדי ולא טבעי. לעומת זאת, במידה ומדובר במשקפיים קטנות ועדינות יחסית, ניתן בהחלט לבלוט עם צבעי האיפור גם מחוץ למסגרת, וכך ליצור אשליה מסוימת דווקא של עיניים גדולות.

כאשר מסגרת המשקפיים עבה במיוחד ההתאמה המתבקשת היא איפור מינימאלי יחסית, לפחות בחלק הפנים העליון ובאזור העיניים. זאת על מנת שלא ליצור מראה עמוס מדי. במקרה זה מומלץ לנסות ולטשטש מעט את האיפור שבאזור העין כלפי מעלה, לכיוון הגבות.

נשים רבות מרכיבות משקפיים ללא מסגרת כלל. מה עושים במקרה זה? ובכן, במקרה זה נדרשת פחות התאמה ספציפית, וניתן להתאפר בצורה חופשית יחסית, כאילו מדובר היה בפנים ללא משקפיים כלל. אך במקרה זה במיוחד (כמו גם בכל מקרה של הרכבת משקפיים) יש להתחשב בעדשת המשקפיים ובאפקט האופטי שהיא יוצרת.

להתאים את האיפור לאופן בו משפיעות עדשות המשקפיים על צורת העין

לאחר שהתחשבנו בצורות האפשריות של מסגרות המשקפיים ובצבען, נעבור לאפקט הוויזואלי שיוצרות עדשות המשקפיים. אפקט זה משתנה כמובן מאישה לאישה, כמו גם מזוג משקפיים אחד לשני. האפקט שמשרות העדשות על המראה של העיניים מושפע כמובן מעובי העדשה (ה”מספר” של אותן עדשות) ומסוגה.

גם כאן נרצה להתחשב ב”עיוות” שיוצרות העדשות על העיניים, ולנסות ולפצות במובן מסוים על אפקט זה. לכן, במקרה של עדשות המקטינות את העיניים נרצה להדגיש את העיניים ולהגדילן, למשל באמצעות שימוש בגוונים כהים יחסית עבור מסגרת העיניים, וגוונים בהירים יותר על מנת לתחום את קו הפנים של העיניים.

במקרה של עדשות כהות יחסית, יש לשים לב כי האיפור בו אנו משתמשים ייראה גם מעבר לעדשה, ולא יטושטש מדי על ידה. על מנת לעשות זאת נרצה להשתמש בגוונים מעט חזקים יותר, אך כאן יש להיזהר שלא להגזים וליצור מראה עמוס מדי. מומלץ לנסות ולחבוש את המשקפיים לסירוגין במהלך האיפור על מנת לקבל מושג בנוגע למראה הסופי הנוצר (זו פעולה מומלצת עבור כל איפור עם משקפיים – נסו מדי פעם להרכיב את המשקפיים ולראות אם הכיוון אליו אתן מתקדמות עם האיפור באזור העיניים אכן משתלב יחד עם המשקפיים באופן בו תכננתן).

לסיום, כדאי לשים לב גם למאפיינים נוספים של איפור הפנים הרלבנטיים ביותר למשקפיים. לדוגמה – איפור הגבות. גם כאן מומלץ להישאר במשפחת הגוונים המתאימה לצבע מסגרת המשקפיים, וכך גם בנוגע לגוון המסקרה בה משתמשים.

הנקודה החשובה היא כי המשקפיים מהוות אמנם אתגר מסוים באיפור הפנים, אך זה ממש לא צריך להפוך להיות מגבלה או בעיה עימה יש להתמודד. על ידי מתן תשומת לב לסוגית המשקפיים ניתן לבצע את ההתאמות הנדרשות בקלות ובמהירות יחסית, ולקבל מראה אלגנטי בו הכל משתלב יחדיו.

הטיפים רלבנטיים כמובן גם במקרה של איפור כלה המרכיבה משקפיים.

X