משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור להסתרה וטשטוש של פצעים ונפיחויות

הן איפור מקצועי והן איפור “רגיל” משמשים אותנו ליצירת מראה אסתטי ואלגנטי יותר, להדגיש נקודות אסתטיות בפנים ובמקרים מסוימים (דוגמת אירועים חגיגיים) גם להעניק לנו מראה זוהר ומרשים במיוחד. אך לאיפור ישנם תפקידים וייעודים נוספים. ספציפית, איפור נכון יכול לסייע לנו להסתיר ולטשטש מאפיינים בלתי רצויים בפנים שלנו, דוגמת פצעים מסוגים שונים ונפיחויות.

מהם סוגי הפגמים הללו וכיצד מומלץ לטשטש ולהסתיר אותם באמצעות איפור.

אקנה ופצעי בגרות – נשים רבות סובלות מאקנה ופצעי בגרות, גם נשים מבוגרות יותר אשר כבר עברו את גיל ההתבגרות. שימוש נכון ומאופק במוצרי איפור רלבנטיים יכול לטשטש משמעותית את האפקט שיוצרים פצעי הבגרות, אך על מנת לעשות זאת יש לטפל בתופעה בצורה מקיפה יותר.

טיפול זה כולל ניקיון יסודי ויומיומי של הפנים (על מנת להפחית את הזיהומים אשר מחמירים את פצעי הבגרות) ובמקרים חמורים יותר גם נטילת תכשירים ייעודיים. בנוסף לכל אלו, איפור בסיסי יכול לטשטש משמעותית כל פצע בנפרד, על ידי שימוש בקונסילר או מייק אפ אשר מתאימים בצורה מדויקת עד כמה שניתן לגוון העור הטבעי. כמה שהגוון יתאים יותר לגוון הטבעי שלך (ושל שאר העור שמסביב לחצ’קון) כך הוא יוסתר בצורה טובה יותר

כהויות באזור העיניים – נשים רבות סובלות מכהויות ואותן “שקיות” שחורות מתחת לעיניים – תופעות אשר נוצרות כתוצאה מעייפות, לחץ ושאר מאפיינים יומיומיים של החיים של רובנו. על מנת להסתיר בצורה טובה את הכהויות הבלתי רצויות באזור העיניים מומלץ להשתמש בקונסילר (שוב – חשוב להתאימו לגוון העור הטבעי), ומתחתיו במתקן גוון (“קורקטור”). מתקן הגוון הוא מוצר יעיל בנטרול כהויות בעור, והקונסילר שיבוא עליו יעשה עבודה טובה ויעילה הרבה יותר. חשוב להטמיע את הקונסילר טוב טוב בעור – לעבוד בסבלנות ובטפיחות עדינות וממוקדות.

כתמי פיגמנטציה – גם תופעה זו נפוצה ביותר, במיוחד במדינה שטופת שמש דוגמת ישראל. לכן נתחיל בכך שמומלץ לפתח מודעות לנושא ולהימנע ממצבים המסייעים לכתמי הפיגמנטציה להיווצר, דוגמת חשיפה בלתי מבוקרת לשמש. עבור נשים אשר כבר סובלות מהופעתן של כתמי פיגמנטציה, ישנם תכשירים ייעודיים רבים המיועדים לטיפול בבעיה.

בכל הנוגע לשימוש במוצרי איפור על מנת לטשטש את הפגמים באופן זמני, נמליץ על שימוש במייק אפ המתאפיין ברמת כיסוי גבוהה, כך שיצליח אכן להסתיר גם את הכתמים החזקים והבולטים ביותר. מעל המייק אפ ניתן להוסיף מעט פודרה עדינה על מנת ש”תסגור” את העבודה, ותעניק לעור הפנים מראה טבעי יחסית ולא מבריק.

אדמומיות בעור – נשים רבות סובלות מאדמומיות בעור הפנים במקומות שונים ומסוגים שונים. על מנת לטפל בתופעה זו בצורה טובה יש לאבחן קודם כל את הסיבה להופעתה. הסיבה חשובה גם בנוגע לבחירת מוצרי האיפור הרלבנטיים, שכן חלק מהמוצרים עלולים להתאים יותר למצב הספציפי ממנו את סובלת וחלקם פחות.

לדוגמה, אדמומיות באזור שמסביב לשפתיים היא תופעה נפוצה אשר נגרמת פעמים רבות כתוצאה מיובש. במקרה זה כמובן שהזנה באמצעות קרם לחות היא השלב הראשון בתהליך, לפני שמיישמים את האיפור הרלבנטי. במקרים מסוימים מופיעה אדמומיות בעור הפנים אשר מקורה באלרגיה או רגישות מסוימת. במקרה זה יש לבחור במוצרי איפור היפו אלרגניים – מוצרים אשר אינם מכילים חומרים הידועים כמעוררי אלרגיות וגירויים. ניתן למצוא קשת רחבה של מוצרי איפור היפו אלרגניים מסוגים שונים, כך שגם כאן קיימת חשיבות רבה לאבחון הגורם לאדמומיות לפני שניגשים למלאכת האיפור.

קמטים ופגמים בעור מבוגר – גם במקרה של נשים מבוגרות יותר, או נשים אשר תקופה קשה עברה על עור הפנים שלהן (עקב מחלה מסוימת, תאונה, חשיפה למפגעים וכו’), קיימות פעולות מסוימות אשר יכולות להפוך את האיפור לאפקטיבי יותר בהסתרת הפגמים. במקרים אלו הכנת העור חשובה במיוחד – יש לנקות אותו באופן יסודי ובאמצעות חומרי ניקוי מתאימים (דוגמת תכשירים מועשרים בלחות אשר ילחחו את העור ויהפכו אותו לרך ונוח יותר לעבודה), ולדאוג להכין את העור לקבל את מוצרי האיפור בצורה טובה יחסית.

שימוש בסרום, בנוסף לקרם הלחות, יכול להתגלות כמועיל במקרים אלו. לאחר מכן, יש לעבוד עם מוצרי איפור “קלילים” יחסית, ולא כאלו הנחשבים כבדים ויכבידו על העור. לדוגמה, מומלץ להימנע ממייק אפים וקונסילרים המיועדים להחזיק מעמד שעות רבות ולכן ידועים גם בהיותם כבדים יחסית על העור.

חושבת שאת זקוקה לטיפים לאיפור אחד על אחד? מוזמנת לקרוא אודות סדנאות איפור אישיות.

X