משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור לאחר מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים הינו הליך נפוץ ביותר כיום. אינספור נשים משתמשות בטכניקה זו על מנת להעניק לעור פניהן מראה צעיר ורענן יותר. בעוד הניתוח עצמו מחולל פלאים במראה הפנים, התוצאה הרצויה מתקבלת כמובן רק לאחר תקופת החלמה מסוימת, במהלכה הפנים אינם אסתטיים במיוחד. כמו בכל ניתוח, גם לאחר מתיחת פנים האזור המנותח סובל מנפיחות ומשטפי דם במקומות מסוימים, מה שעלול להיות מאוד בולט לעין ולא אסתטי.

אך אין זה אומר כי במהלך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח יש להימנע מלצאת מהבית או להיראות בחברה. על ידי איפור נכון ומתאים את יכולה להסוות בצורה טובה מאוד את הצדדים הפחות אסתטיים של שלב ההתאוששות. כיצד נעשה זאת? להלן כמה נקודות חשובות שיסייעו לך להתאפר שצורה נכונה אשר תטשטש וכמעט תעלים את התופעות  הבולטות לעין בשבועות שלאחר מתיחת פנים –

 

שימוש בכלים נקיים

לפני שאת מתחילה בכלל להתאפר, חשוב להשתמש בציוד איפור נקי, ומומלץ אפילו חדש. עור הפנים רגיש וחשוף מאוד לאחר שעבר ניתוח מתיחת פנים, ולכן קיים פוטנציאל גבוה לזיהום. לכן, וודאי כי את משתמשת במברשות איפור ובציוד נקי ומחוטא, ומומלץ כאמור בציוד חדש לגמרי.

בנוסף, מומלץ להשתמש בקרמים ושאר מוצרי איפור עם חומרי הגנה מפני השמש. כאמור, עור הפנים רגיש ביותר לאחר הניתוח ועלינו לשמור ולהגן עליו כמה שיותר.

 

שכבת בסיס ושימוש במעט מוצרי איפור

כאשר את מתחילה להתאפר כדאי קודם כל למרוח שכבה אחידה של מייקאפ על העור, על מנת “להחליק” את עור הפנים ולקבל מרקם אחיד בכל אזורי הפנים, כך שהאזורים ה”פצועים” והרגישים לא ייבלטו לעומת האזורים אשר לא הושפעו מהניתוח. מייקאפ בצבע העור שלך יעשה את העבודה במקרה זה.

לאחר מכן, מומלץ להשתמש במעט חומרי איפור יחסית. ברגע שהצלחת ליצור שכבה אחידה יחסית אשר מטשטשת את האזורים הרגישים, השתמשי במעט חומרי איפור על מנת ליצור מראה של “מאופרת קלות”, וזאת על מנת שלא ליצור גודש ועומס של צבעים וחומרים על הפנים. במטרה היא ליצור מראה רגיל וסטאנדרטי יחסית ובעיקר לטשטש את הנפיחות ושטפי הדם, ולא בהכרח ליצור מראה צבעוני או גרנדיוזי במיוחד.

 

להתאים את האיפור הקבוע שאת רגילה לו למצב הנוכחי

גם אם את לא מאפרת מקצועית אלא רק מאפרת את עצמך, חשוב שתזכרי לבצע את ההתאמות הנחוצות למצבך הנוכחי. בשבועות הראשונים שלאחר מתיחת פנים עור הפנים שלך אינו במצבו הרגיל אותו את מכירה, וחשוב לבצע את ההתאמות המתבקשות. לא כל צבע שאת רגילה לשים בעיניים, למשל, יתאים בתקופה זו למראה הפנים שלך. לכן, מומלץ כאמור להתחיל עם שכבת מייקאפ אחידה אשר תביא את הפנים שלך למצב “מאוזן”, ואז להתאפר בהתאם. שכחי למשך כמה שבועות מהרגלי האיפור הקבועים אליהם את רגילה, והתאימי את האיפור למצב הפנים הנוכחי.

 

באמצעות ההתאמות הנכונות ואולי אף התייעצות עם מאפרת מקצועית, ניתן “להתאושש” מבחינה אסתטית ממתיחת פנים באופן כמעט מיידי. כמובן, חשוב לעשות זאת בצורה נכונה וזהירה.

X