משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור ותאורה

אחד האלמנטים החשובים ביותר מבחינת איפור מקצועי, איפור ערב וכל סוג אחר של איפור, אלמנט חשוב שמרבית הנשים לא ממש מפנימות עד שהן לא נחשפות לו על ידי מאפרת מקצועית כזו או אחרת, הוא אלמנט התאורה השוררת במקום אליו הולכת האישה המאופרת, וההתאמה ההכרחית של האיפור לתאורה הצפויה. אחרי הכל, במסגרת איפור מקצועי אנחנו צובעות את הפנים שלנו בכל מיני גוונים וצבעים, ולכן הגיוני מאוד שננסה לשים לב לאופן בו התאורה במקום אליו אנחנו הולכות צפויה לשנות את אותה צביעה, ולגרום לגוונים להיראות שונים.

במובן זה, אחד התחומים החשובים ביותר בהם יש לשים דגש על טיפים לאיפור מקצועי עבור כל מי שמתאפרת בעצמה או אצל מאפרת חובבנית (חברה טובה, אחות וכד’…), הוא התאמת חומרי וגווני האיפור לתאורה הצפויה להיות במקום אליו אנחנו הולכות.

אז בואו ונסקור כמה צבעי תאורות מרכזיים ונפוצים, וננסה להבין כיצד תאורה כזו או אחרת משפיעה על גווני איפור מסוימים

תאורה כחולה – בתאורה כחולה גווני איפור אדומים וכתומים נוטים לקבל גוון כהה יותר, ירוק וכחול צפויים לעומת זאת דווקא להתבהר צהוב יהפוך לסגול עמוק וסגול – הוא לא צפוי להשתנות יותר מדי.

תאורה ירוקה – גוונים של צהוב (כמו גם אדום וכתום) יתכהו, גווני איפור ירוקים יבהירו לכיוון של צבע טורקיז, כחול צפוי לקבל גוון ירוק וסגול יתכהה ויתקרב יותר לשחור.

תאורה אדומה – בגווני תאורה אדומים, גווני איפור אדומים צפויים להיעלם כאילו לא היו, כתום וצהוב יתבהרו (צהוב עשוי אפילו להפוך ללבן של ממש), ירוק וכחול יתכהו וסגול עשוי להפוך ממש לשחור.

תאורה צהובה – בתאורה צהובה גווני איפור צהובים ייעלמו או ייהפכו ללבן (וכך גם גוונים כתומים), גווני איפור אדומים יישארו אותו הדבר פחות או יותר, ואילו ירוק, כחול וסגול יתכהו (הירוק והכחול לעבר האפור הכהה, הסגול לעבר השחור).

אלו הם הכללים הכלליים שכדאי לכל אחד לזכור בעת שהיא מעטרת את עצמה באיפור מקצועי לקראת אירוע כזה או אחר. אך מה עושים במקרה ולא ממש יודעים מה צפויה להיות התאורה במקום אליו אנו הולכות? למשל, נניח ואנחנו מתאפרות באיפור ערב לקראת אירוע חגיגי כזה או אחר, ואין לנו שום דרך לנחש אילו תאורות צפויות להיות בו, או שאנחנו יודעות שצפויות להיות תאורות מתחלפות ומשתנות בכל מיני צבעים? (למשל, בחתונות כיום ישנו מגוון מסחרר של תאורות על רחבת הריקודים ואף בקבלת הפנים, בחופה וכד’..). במקרים כאלו, ניתן ללכת פשוט על איפור ערב או כל סוג אחר של איפור מקצועי, בגווני שחור, אפור וחום. גוונים אלו נוטים שלא להשתנות יתר על המידה (או כמעט בכלל) בכל גוון של תאורה, ולכן מהווים פתרון יציב, נוח ובטוח יחסית לאיפור מקצועי, לפחות בכל הנוגע לשילוב של האיפור עם התאורה.

X