משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

אומני איפור – יש דבר כזה!

איפור מקצועי בימינו הוא תחום רחב, מגוון ועשיר יותר מאי פעם בעבר, מה שבא לכדי ביטוי בין השאר גם בסגנונות איפור אוונגרדיים ופורצי דרך ובבעלי מקצוע שונים מהתחום המתמחים בסוגים שונים של איפור יוצא דופן, ולא רק איפור ערב או איפור כלות מקצועיהתחומים הבסיסיים והשגרתיים יותר בעולם האיפור המקצועי. למעשה, כבר בקורס איפור מקצועי בסיסי לומדים התלמידים המעוניינים להיכנס לתחום כי מדובר במקצוע אומנותי במובנים מסוימים, כך שהשמיים כאן הם הגבול עבור כל מי שנכנס לתחום זה, ומעוניין לבטא את עצמו בדרכים שונות ומשונות, גם כאלו אשר לא בהכרח נלמדו בקורס האיפור.

בין אנשי המקצוע המעניינים ביותר בעולם האיפור המקצועי ניתן למנות את מה שנקרא כיוםאומני איפור. ברור לכולנו כי איפור מקצועי, כמו גם איפור בכלל, איפור מקצועי הוא סוג של אומנות או דרך להבעה עצמית, הרבה מעבר לסתם עוד תחום בעולם הטיפוח והקוסמטיקה. איפור נותן למאפר, כמו גם למאופר עצמו, את האפשרות להביע את עצמו וליצור יצירת אומנות של ממש, כזו המשתלבת עם המראה הכללי של אותו מאופר או מאופרת. כאמור, אפילו בקורס איפור מקצועי בסיסי למתחילים לומדים כי איפור הוא סגנון אומנותי בפני עצמו, תחום באומנות בו הפנים האנושיות והגוף משמשים כמשטח העבודה והציור של אומן האיפור.

אז מיהם למעשה אותם “אומני איפור” אותם אנחנו מזכירים כאן? ובכן, כיום ניתן למצוא בעולם אינספור מאפרים מקצועיים אשר אינם מאפרים אך ורק כלות או נשים המעוניינות בשירותי איפור מקצועיים וסטנדרטיים. במקום זאת, אומני האיפור מאפרים לרוב דוגמנים ודוגמניות, בין אם למופע, תערוכה או תצוגה כזו או אחרת ובין אם לכבוד סיבה אחרת כלשהי, כאשר הרעיון שבאיפור אינו כמובן הענקת מראה אסתטי פשוט כמו במקרה בו מאפרת מקצועית מכינה אישה כלשהי לאירוע כלשהו (איפור ערב סטנדרטי) או לחתונה שלה (איפור כלות..), אלא הענקת מראה אסתטי באופן מיוחד ויוצא דופןיצירת אומנות חדשה של ממש. אומני איפור לוקחים דוגמנים ודוגמניות והופכים אותם ליצירות אומנות חיות, כאשר האיפור שעל גופם ופניהם אמור להעביר את המסר המסוים של אותו אומן, בדיוק כמו הצבע שעל בד הקנבס של צייר כזה או אחר, או חומר הגלם ממנו מפסל הפסל את פסלו החדש.

אומני איפור, כשמם כן הם, עושים מתחום האיפור אומנות לשמה, ולא משאירים אותו בגדר תחום משנה נוסף בעולם הקוסמטיקה.

עבור מי שזה מסקרן אותו – כיצד ניתן להיהפך להיות אומן איפור? ובכן, עבור מי שעדיין אינו נמצא בתחום, מומלץ לגשת לקורס איפור מקצועי בסיסי כזה או אחר על מנת ללמוד את יסודות התחום ולהתחיל לעסוק בו. העיסוק כאומנים בתחום האיפור יגיע בשלב מאוחר יותר

X