משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור כלות בעולם

העולם בו אנו חיים הוא גדול ומגוון, עשיר בתרבויות ודתות שונות ומשונות. את הגיוון העצום הזה ניתן לראות בין השאר בעולם החתונות וטקסי הנישואין בתרבויות השונות, הנבדלים ביניהם באופן קיצוני. באופן פרטני יותר, ניתן להצביע אפילו על שינויים מעניינים ודרמאטיים בין סוגים שונים של איפור כלות, כפי שניתן לראות אותם בחתונות וטקסים שונים מסביב לעולם.

איפור כלות מערבי לעומת כל השאר

כמובן שתרבות החתונות ואיפור הכלות המוכרת ביותר לרובנו היא התרבות המערבית, בה אנו חיים. איפור מקצועי בכלל, ואיפור כלות בפרט התפתחו במהלך מאות השנים האחרונות בתרבות המערבית, אולי יותר מאשר בכל תרבות אחרת בעולם. במקביל להתפתחות והתקדמות חסרת התקדים של הטכנולוגיה בעולם המערבי, כך גם תחומים כמו איפור מקצועי ואיפור כלות התפתחו מאוד, למשל על ידי פיתוח מתמיד של חומרי איפור חדשים, עמידים ומשוכללים יותר מאלו שבאו לפניהם. כפי שניתן ללמוד בכל קורס איפור מקצועי בעולם המערבי (ובכלל זה גם בישראל כמובן – מעצמת איפור בפני עצמה..), עולם האיפור כיום יודע לתת מענה מקצועי כמעט לכל צורך בתחום. את התוצאות ניתן לראות בכל חתונה בארץ, בה הכלה נראית זוהרת ונוצצת באופן מיוחד במינו.

אך את עולם איפור הכלות והאיפור המקצועי המערבי כולנו מכירים. מה בנוגע לאיפור כלות בשאר העולם?

אולי אחד מהסגנונות המפורסמים ביותר של איפור כלות בעולם הוא זה של התרבויות האסייתיות, בפרט התרבות היפנית והתרבות הסינית. מרביתנו מכירים מהסרטים את החתונות האסייתיות המפורסמות בהן פניה של הכלה או השושבינות מתהדרות בצבע לבן בוהק, כמו גם בקישוטים ותוספים מיוחדים ומרהיבים ביופיים. איפור כלות במדינות האסייתיות בעלות ההיסטוריה העשירה והמכובדת הוא תחום אשר התפתח במהלך שנות דור רבות, ומסמל הרבה יותר מאשר רק את יופייה של הכלה. לאופן בו מאופרת הכלה במדינות אלו ישנה משמעות תרבותית – חברתית רחבה, המעבירה מסרים היסטוריים ומשמשת כסממן תרבותי ראשון במעלה.

מלבד לאיפור מקצועי ואיפור כלות במדינות המזרח הרחוק, ניתן למצוא סגנונות ייחודיים נוספים של איפור כלות גם למשל במדינות אפריקה. השבטים העתיקים של מרכז אפריקה אחראיים להולדתם של מאפייני וסממני אסתטיקה רבים בעולם, למשל כמו תחום הקעקועים, הנפוץ כיום כל כך. קשה לקבוע האם השבטים האפריקאיים העתיקים, אשר החלו לאפר ולקשט את עצמם כבר לפני אלפי שנים רבות, הם האבות הראשונים של תחום איפור הכלות, אך ניתן בהחלט לומר כי הם מתאפיינים בסגנון ייחודי ומרהיב של איפור בכלל, ואיפור כלות בפרט.

באופן דומה, ניתן למצוא מאפייני איפור כלות ואיפור מקצועי ייחודיים במינם ומרהיבים ביופיים, בקרב תרבויות רבות ושונות בעולם. איפור כלות הוא תחום אשר מעיד באופן ססגוני ומעניין על התפתחות תרבות האסתטיקה באותה מדינה או תרבות, תרבות אשר הופכת עשירה ומעניינת יותר מדור לדור בעולם כולו…

X