משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור כקריירה

נשים רבות בוחרות כיום באיפור כקריירה. ישנם קורסים לאיפור מקצועי המכשירים תלמידות ותלמידים בכל הגילאים לעסוק באיפור באופן מקצועי עם אפשרויות להתפתחות וליצירת קריירה מרשימה בתחומים רבים שמציע מקצוע האיפור. כיום ישנם בתי ספר רבים לאיפור בכל הרמותמתחילים, מתקדמים ומתמחים, ויש כאלה המעניקים לחיילים משוחררים את האפשרות להשתמש במענק הלימודים שלהם גם בלימודי מקצוע זה.

למי זה מתאים?

מקצוע האיפור, כמו כל מקצוע אחר מצריך תקופת לימודים והכשרה מקצועית, תרגול רב ונסיון שנצבר עם הזמן. אבל זה לא כל הסיפור. איפור הוא מקצוע המשלב בין אסתטיקה, סגנון, מקצוענות ויכולת תקשור טובה עם בני אדם לכדי מקצוע אחד. מי שמעוניינת לראות באיפור קריירה חייבת להיות בטוחה כי היא ניחנה בתכונות אלה שיאפשרו לה לעסוק במקצוע בהנאה גדולה ולפתח עם הזמן קריירה מעצימה ומאתגרת. נכון שיש רבות הפונות למקצוע האיפור בגלל “אבק הכוכביםהדבוק לכך ובמיוחד כאשר חושבים על איפור לסרטים, לטלויזיה ולדוגמנות, אבל אבק זה מתפזר מהר מאד ולמי שאין את הדרייב והכישרון לעסוק במקצוע זה תמצא את עצמה מתוסכלת ונוטשת אחרי תקופה קצרה.

לא רק לצעירות

לימוד מקצוע האיפור ועשיית קריירה בתחום זה אינו מתאים אך ורק לנשים צעירות שהשתחררו מן הצבא או כאלה שבתחילת דרכן בחיים, להיפך. הייחוד של מקצוע האיפור הוא שניתן לעשות אליו הסבה בכל גיל, ונשים בוגרות רבות מוצאות בלימוד מקצוע זה אפשרות לפיתוח עצמי ולקריירה.

נשים רבות שעבדו במקצועות שלא ממש אהבו אותן ותמיד חשו כי הצד היצירתי שלהן מוזנח ולא בא לידי ביטוי, או נשים שהיו עקרות בית, או נשים שעשו קריירה בתחומי ניהול שונים שגרמו להן ללחץ רב, מוצאות את עצמן ניגשות בגילאים בוגרים לבתי ספר לאיפור מקצועי בכוונה להתחיל בקריירה חדשה בחיים.

אז נכון שעולם הזוהר מושך רבות מהנשים למקצוע זה וזה לגיטימי ביותר, אבל יש לזכור כי התמחות מקצועית באיפור זה הרבה יותר מארגז עם כלי איפור וחומרי איפור איכותיים. איפור הוא גם אמנות בפני עצמה והאפשרויות העומדות בפני התלמידות רבות ומגוונות החל מאיפור כלות, איפור ערב לאירועים מיוחדים, איפור לתעשיית הקולנוע, הטלויזיה והבידור, איפור לתצוגות אופנה, איפור אפקטים מיוחדים וכיוצא באלה.

אפשרויות של תעסוקה בתחום האיפור

יש שתי גישות לסוגיה זו. האחת אומרת שבתנאי שוק לא יציבים לא כדאי להחליף מקצוע מכניס, גם אם הוא לא ממש מה שאני אוהבת, כי זה מעניק יציבות ובטחון ברמה מסויימת, והגישה השנייה אומרת כי לא משנה מה המצב וכמה נשים לומדות איפור מקצועי אני רוצה בקריירה בתחום ואעשה את מה שנחוץ כדי להצליח. חשוב לזכור כי עולם הבידור ואופנה נמצא בשגשוג, נשים ממשיכות להתחתן, אחרות מעוניינות באיפור מקצועי, וכל אלה זקוקות לנשות מקצוע טובות ומיומנות.

X