משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור בצבעי הסתיו

עונות השנה ומצבי רוח מאופיינים בצבעים שונים. על הקשר בין צבע, מצב רוח ועונות השנה נכתבו אין ספור מאמרים ויש תיאוריות פסיכולוגיות שלמות המבוססות על בחירת צבעים על ידי אנשים בעלי אופי, אישיות ונטייה למצבי רוח שונים. מעבר למדע המנסה למצוא קשר בין השלושה, כל בר דעת מבין זאת באופן אינטואיטיבי, גם אם אין לו או לה יכולת להסביר זאת בצורה מושכלת. צבע הסתיו אינו דומה לצבע האביב או הקיץ וגם לא לחורף. בזה ניתן להבחין כאשר מביטים בטבע שסביבנו ובבני האדם החיים בתוך טבע זה. ולצרוך העניין כל צורת חיים היא למעשה חיים בטבע.

צבע הסתיו והמראה הנשי

סטייליסטים ומעצבי אופנה, מאפרות ואנשים שונים העוסקים בטיפוח החן והיופי יודעים שלכל עונה הצבעים שלה. צבעים אלה אינם מוחלטים וכמובן שכל אישה יכולה לבחור לעצמה להתלבש או להתאפר על פי רצונה בכל עונה ועונה, אבל מדובר כאן על הלוק הרווח בכל עונה מעונות השנה. אם הקיץ מאופיין בצבעים עזים וזוהרים והאביב מאופיין בצבעי פסטל הרבה יותר רכים, הרי שעונת הסתיו מאופיינת באופן כללי בצבעי בורדו וכחול מלכותי או אצילי והדבר ניכר במראה המשולב של לבוש, נעליים ואיפור.

עונת הסתיו מגיעה אחרי עונת הקיץ הצבעונית והתוססת, והמראה הסתווי כולל אלמנטים קצת יותר קודרים, אבל לא אפלים או שחורים. המוטיב המרכזי בצבעי הסתיו מבוסס על צבעי אבני החן כדוגמת בורדו וירוק או כחול אצילי, וניתן להבחין בשינוי גם במסלולי תצוגות האופנה וגם ברחובות העיר, באירועים חברתיים וכדומה.

צבעים מלכותיים לעונת מעבר

עונת הסתיו נחשבת לעונת מעבר, ובארץ שלנו היא קצרה יחסית למדינות צפוניות. צבעי הבורדו והכחול או הירוק המלכותי מעניקים לאישה מראה שמזכיר תכשיטי אצולה עתיקים ומכובדים, או סגנון מזרחי ומסתורי של האוריינט. העומק והברק של צבעים אלה נעשים עוד יותר מתאימים כאשר מתחילים הגשמים הראשונים לרדת וכשבחוץ מתחיל להיות מעונן.

צבעי הסתיו משפיעים גם על סגנון האיפור בעונה זו המתייחס לצבעים מובילים אלה בכל סגנונות האיפור הקיימים.

איפור בצבעי הסתיו

איפור לעונת הסתיו מתאפיין בהתאמה לצבעי הסתיו הרווחים בעולם האופנה והסטיילינג, ומאפרות מקצועיות יודעות להתאים את גווני הסומק, השפתיים והעיניים לצבעי הסתיו באופן מושלם. כאשר מדובר באיפור לאירועים רשמיים או חברתיים שבהם נדרשת הקפדה על הלבוש והאביזרים המשלימים, יהיה על האיפור להיות תואם את כל אלה ולהשלים את המראה בעיני המתבונן. וכאשר מדובר באיפור כלות, הרי למרות העובדה שכלות לבושות בלבן כל עונות השנה, הרי שבמקרים אלה על האיפור להיות מעודכן עם עונת השנה ולהעניק לכלה את החיבור שבין ליל הכלולות שלה ולעונה שבחרה להתחתן בה.

ובאשר לאיפור יום יומי, זה תלוי במידת האופנתיות של כל אחת ואחת ונראה כי גם ביום יום שולטים צבעי הסתיו בתחום ההלבשה וההנעלה וכך גם על האיפור להיות.

X