משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור לחברות כנסת

לפני מספר שבועות, רעשה התקשורת הישראלית בעקבות הצעתה של חברת הכנסת רות קלדרון מסיעת יש עתיד, בטענה שיש להתאים חדר איפור ייעודי עבור חברות הכנסת שצריכות לשמור על לוק מוקפד. ח”כים רבים, מימין ומשמאל, גברים ונשים תקפו את הצעתה. אז אולי חדר איפור על חשבון משלם המיסים הוא רעיון מרחיק לכת, אבל אין ספק שכל חברת כנסת בישראל, חייבת בכל מקרה להקפיד על איפור מתאים. האיפור הוא החבר הטוב ביותר של האישה, וחברות הכנסת אינן יוצאות דופן מבחינה זו. יש אף לציין שחברות הכנסת צריכות להקפיד במיוחד על איפור מוצלח, שכן מדובר על נשים שעובדות מסביב לשעון, והדבר ניכר על פניהן לא פעם.

אז כיצד מוטב להן להתאפר?

ראשית, יש לזכור כי הכנסת הוא מקום מכובד. כשם שמצופה לקוד לבוש מתאים מחברי הכנסת, הגברים והנשים כאחדכך גם האיפור צריך להיות מוקד. אסור כמובן שהאיפור יהיה מודגש מידי או בולט למרחקים ארוכים. חברת הכנסת מייצגת את הציבור הישראלי, וחשוב שתשמור על מראה רציני. הדבר נכון גם לחברות הכנסת הצעירות יחסית אשר פקדו לאחרונה את המשכן. אמנם הן מקרינות זוהר ונעורים בכל מקום, אך הדבר מתקיים דווקא בזכות העובדה שהן שומרות על מראה טבעי יחסית ועל איפור עדין (כדוגמה ניתן לציין את החכיות ציפי חוטובלי מהליכוד וסתיו שפיר מהעבודה).

עם זאת האיפור אמנם צריך להיות עדין למדי, אך הוא בהחלט צריך להיות קיים. אם ניקח לדוגמה ח”כיות שלא מרבות באיפור, כמו מרב מיכאלי מהעבודה או איילת שקד מהבית היהודי – נוכל לשים לב שלעתים קרובות קל לשים לב לפגמים בפנים שלהן, ולעתים הדבר גם יוצר מראה שהוא קשוח מידי. בעזרת צללית רכה וסומק בגוון טבעי, אשר ליצור מראה שמצד אחד ישדר מקצועיות ואחריות, אך מהצד השני גם ישמור על הרעננות, ויסווה לעתים את העייפות שנובעת מהעבודה הפרלמנטרית הרבה.

איפור בשילוב עם הלוק

הכנסת הנוכחית שברה שיא חיובי במיוחד – שכן יש בה מספר שיא של חברות כנסת, שלראשונה הגיעו לכמות של רבע מכלל חברי הכנסת. מכיוון שיש יותר נשים, הן גם מגיעות עם חוש אופנה משתנה, ואפשר למצוא כיום במשכן מספר סגנונות שונים. הסגנונות הללו כמובן מושפעים מהרקע של חברות הכנסת. יש הבדל בין חברות הכנסת הצעירות (שפיר, חוטובלי ושות’) לבין חברות הכנסת המבוגרות יותר (זהבה גלאון ממרצ, שולי מועלם מהבית היהודי וכיו”ב). יש גם הבדל בין חברות הכנסת החילוניות שמהוות את הרוב, לבין חברות הכנסת הדתיות, שמראש נוטות למראה שהוא יותר שמרני – אך גם הן מקפידות על איפור מתאים.  מעניין לציין שדווקא כאשר אנו רוצים לבחון את ההבדלים באיפור בין חברות הכנסת לפי שיוך מפלגתי, הדבר לא בולט, ומכל גווני הקשת הפוליטית ניתן למצוא חברות כנסת אשר יודעות כיצד להתאפר היטב, לצד כאלו שמצבן הוא טעון שיפור.

X