משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

על איפור והעצמה נשית

איפור מקצועי כיום הוא ללא כל ספק לא מה שהוא היה פעם. לא רק שעולם האיפור המקצועי הוא כיום עשיר ומגוון יותר מאי פעם בעבר, אלא כמות האנשים עבורם תחום זה רלבאנטי היא עצומה. באופן ספציפי, כמות הנשים העוסקות בתחום והנוהגות להתאפר מדי בוקר או אחת לכמה ימים, הוא כיום גדול ועצום יותר מאי פעם בעבר.

בעוד בקרב התנעה הפמיניסטית נשמעים מדי פעם קולות אשר מחברים בין טיפוח חיצוני, הכולל כמובן גם איפור מקצועי, לבין חולשה נשית או לבין סוג של שיעבוד של הנשים בעולמנו לקודים החברתיים השונים, אשר חלקם מכתיבים כי נשיםצריכותלהיות מטופחות ולהיראות טוב, דובר רק בנקודת מבט אחת להסתכלות על תחום האיפור המקצועי, ותחום הטיפוח בכלל. נקודת מבט אחרת יכולה להציג את תחום האיפור המקצועי כתחום המייצג העצמה נשית במגוון דרכים – הכל תלוי בעיני המתבונן (או המתבוננת…).

את החיבור בין איפור מקצועי להעצמה נשית ניתן לעשות בקלות – איפור מקצועי, אשר משמש כיום מספר עצום של נשים בעולם המערבי על בסיס יום יומי, מחזק במובנים רבים את הזהות הנשית ומדגיש תכונות עצמתיות שונות של נשים, דוגמת תכונת החן והיופי – אשר ללא ספק הינה אחת התכונות הבולטות והחזקות ביותר אצל נשים רבות. העובדה כי באמצעות איפור מקצועי נשים רבות מצליחות להיראות יפה ומרשים יותר אינה סותרת בשום מובן את כוחן של נשים, את זכויותיהן או את מקומן השוויוני בחברה. איפור מקצועי וטיפוח באופן כללי פשוט מאפשרים לנשים להיות כל מה שהן יכולות להיות – מרשימות ביותר בעיני מרבית האנשים.

כאשר אישה נראית טוב יותר, היא גם מרגישה טוב יותר, ומתנהלת בהתאם. השיפור בביטחון העצמי כתוצאה משיפור במראה החיצוני הוא דבר ברור ומתבקש, וכיום עלייה בביטחון העצמי מתורגמת בקלות ומיידית להתנהלות בטוחה ומרשימה יותר, הבאה לכדי ביטוי בכל דבר שעושים במהלך היום יום. אישה אשר נראית טוב יותר, בין אם בעקבות איפור מקצועי או מכל סיבה אחרת, משדרת עצמה לסביבה בה היא נמצאת, ומקבלת בהתאם את הפידבקים.

בנוסף לכך, מראה אסתטי יותר, הנובע משימוש על בסיס קבוע באיפור מקצועי או אפילו באיפור קל ועדין, משליך עצמו גם לפן המקצועי בחייה של אותה אישה – מראה אסתטי ומסודר משפיע לא רק על הסביבה, אלא גם על הדרך בה אותה אישה מתנהלת. גם אם מדובר בתת המודע בלבד – מראה מאופר ואסתטי על בסיס יומיומי מביא לסדר ושיפור גם במקום העבודה למשל..

נקודה נוספת המחברת בין איפור מקצועי להעצמה נשית הוא כמות הנשים העוסקות בתחום זה כמקצוע. בין אם מדובר בתחום של איפור כלות, איפור ערב, איפור במה או כל סוג אחר של איפור מקצועי, סביר להניח שכאשר נחפש אנשי מקצוע בתחום זה נמצא יותר מאפרות ממאפרים. הסיבה לכך שיותר ויותר נשים פונות לתחום זה אינה נובעת מאפליה או מכל סיבה “שוביניסטית” אחרת. להיפך – יותר ויותר נשים מגלות כי הן מתחברות באופן טבעי לתחום האסתטיקה והטיפוח, וספציפית לתחום של איפור מקצועי. לכן, הן מוצאות את הביטוי והסיפוק לו הן זקוקות בתחום זה, מה שללא ספק מסייע להן להגשים את עצמן ולהעצים את עצמן. תשאלו כל מאפרת מקצועית והיא תאמר לכם מיד כי עיסוקה בתחום זה הופך אותה למאושרת ומסופקת ביותר, שכן היא פשוט עוסקת בתחום שמעניין אותה ומדבר אליה, תחום בו היא טובה.

לסיכום, כיום יותר נשים מאי פעם עוסקות בתחום האיפור המקצועי, בין אם כמתאפרות ובין אם כמאפרות. הקישור של ההתמחות הנשית או אפילו ההשתלטות הנשית על תחום זה, רק מהווה עדות להעצמה הנשית המתפשטת בחברה שלנו בימים אלו, העצמה נשית מבורכת ביותר…

X