משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור לנערות – על מה חשוב לשים דגש?

ממוצע הגילאים בו מתחילות נערות להתאפר ולטפח את עצמן הולך ויורד עם השנים. כיום, אפילו נערות בגילאי העשרה המוקדמים כבר מחוברות לעולם באמצעות הטלוויזיה והאינטרנט, ומעוניינות להתחיל להתאפר. בעוד אין מניעה להתחיל להתאפר גם בגילאים צעירים, ישנן כמה נקודות שחשוב לשים עליהן דגש, הן הנערה עצמה והן האם או האחות המבוגרת המסייעות לה, על מנת שתשמור על עור פניה ועל מראה מתאים וראוי. בין אם את קוראת מאמר זה כנערה צעירה המתחילה את דרכה בעולם האיפור והטיפוח העצמי ובין אם את מבוגרת יותר ומסייעת לנערה כזו, חשוב לרכוש או להקנות הרגלים נכונים ובריאים בתחום זה, ולשים דגש על נקודות מפתח מרכזיות.

בתור התחלה – חשוב לא להגזים

נקודה ראשונה וחשובה ביותר היא כי חשוב שלא להגזים בשימוש במוצרי איפור בגיל צעיר (כמו גם בגילאים מבוגרים יותר). חשוב להדגיש נקודה זו במקרה של נערות צעירות, שכן הן חסרות ניסיון בתחום זה ועדיין מוצאות את הגבולות של המראה שלהן ואת המאפיינים המתאימים להן יותר ופחות. לכן, כדאי שלא להשתמש בהרבה חומרי איפור או בצבעים בולטים וחזקים במיוחד. מומלץ להתחיל באיפור עדין ביותר, ומשם להתקדם ו”לחדד” את המראה המתאים ספציפית עבורך. איפור מוגזם ובולט יתר על המידה עשוי ליצור מעין “טראומה” בקרב הנערה המתבגרת, בהתאם לתגובות שתקבל מסביבתה כמובן.

שימוש במוצרי איפור וניקוי לטיפול בעור שמן

נערות רבות הנמצאות בגילאי ההתבגרות סובלות מעור שמן, אפילו אם עדיין לא הגיעו לשלב בו מתחילים פצעי בגרות של ממש. על מנת שלא להחמיר בעיות של עור שמן במיוחד, חשוב לשים דגש על ניקוי וטיפוח יסודי של עור הפנים, במיוחד כאשר מתחילים למרוח על העור מוצרי איפור שונים. יש להקפיד לנקות את האיפור בכל פעם ובצורה יסודית ביותר, להשתמש במוצרי טיפוח וניקוי ייעודיים עבור עור צעיר ושמן (בהתאם למידת ה”שמנוניות” של פניה של אותה נערה).

בנוסף, חשוב להשתמש במוצרי איפור מתאימים, המיועדים לעור שמן (שוב, זה נכון לגבי מרבית הנערות, אך לא כולן). חפשי מוצרי איפור המיועדים לעור שמן, כאשר חברות קוסמטיקה רבות מציעות גם מוצרי איפור ייעודיים ספציפית עבור עור פנים צעיר. במקרה וכבר התחילו פצעי בגרות חשוב לאפר את אזור הפצע עצמו בעדינות ולא עם יותר מדי חומר, וכמובן לנקות בצורה יסודית את האזור בסיום היום.

טיפוח העור לקראת העתיד החל מגיל צעיר

כבר בגילאים צעירים יש להתחשב במצב העור העתידי. נרצה להכין את העור לעתיד, ובעיקר להגן עליו מפני מפגעים שונים, על מנת שיגדל ויתעצב בצורה חלקה, נקייה ואסתטית. לכן, חשוב להגן על העור מפני השמש, להשתמש כאמור בתכשירים המסייעים לעור להתמודד עם בעיית שמנוניות היתר המאפיינת נערות מתבגרות רבות ושוב – לנקות, לנקות ושוב לנקות, על בסיס יום יומי ובצורה יסודית.

X