משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

המדריך לאיפור עור כהה

איפור מקצועי נועד להדגיש את היופי הטבעי ולהבליט אותו. אפשר להשתמש במוצרי איפור שונים גם על מנת לחטב עור כהה ולהשתמש במגוון רחב של מרקמים, צבעים וסגנונות. קודם כל כדאי להתחיל בעיסוי עדין של קרם לחות על איזור הפנים והצוואר. כך מכינים את העור למוצרי איפור ומבטיחים היצמדות ועמידות שלהם. בשלב השני עוברים להתמקד באיזור העיניים ורק לאחר מכן להתקדם לכל שטח הפנים.

באיפור מקצועי לבעלות עור כהה הדגש הוא על טכניקה מעושנת. ניתן להשיג את המראה המעושן באמצעות הנחת צללית אבן שחורה על העפעפיים, עד למצב בו היא עולה עד שקע העין בצורה זוויתית. לאחר מכן מפגישים אותה עם צללית כסופה ובהירה יותר. הטשטוש בין הגוונים צריך להיות מעודן וסולידי, לכן מומלץ לבחור צללית מאט בגוון העור. זו גם הצללית שבה משתמשים על מנת לרכך את המעברים בין הצלליות הכהות. בתור בסיס לצללית השחורה כדאי להניח צללית מבריקה שתגרום לצבע השחור לבלוט.

מוצרי איפור לעור כהה

אחרי העיניים עוברים לבחירת מוצרי איפור שמתאימים לעור כהה ומניחים אותם על הפנים עצמם. יש לבחור במייק אפ בעל כיסוי קליל, לתקן פגמים בעזרת קונסילר ולערבב בין גוונים על מנת להשיג התאמה אופטימאלית. מייק אפ איכותי אמור להחזיק מעמד מבלי להבריק, אך התנאי הוא שצריך לקבע אותו עם פודרה שקופה או פודרה בגוון העור.

בשלבים האחרונים של איפור עור כהה משתמשים בחומרי לחות לשפתיים. יש לעבוד עם עיפרון תואם על מנת להשיג מראה מקצועי, ליצור מסגרת לשפתיים ולעבור עליה עם שפתון נבחר. נשים בעלות עיניים דרמטיות יכולות להשתמש בגוונים עדינים, אך בעלות שפתיים פיגמנטיות צריכות לנטרל אותן עם מייק אפ או קונסילר וכך גם לשקף את הגוון האמיתי של הליפסטיק.

היתרונות של סדנת איפור

מלבד האמור לעיל, כדאי להזכיר את היתרונות של קורס איפור מקצועי עבור נשים בעלות עור כהה. קורס מן הסוג הזה הוא הזדמנות יוצאת מגדר הרגיל לחשוף את סודות האיפור. הקורס כולל הדרכה צמודה על איפור עור כהה, איפור ערב ואיפור במראה מעושן, סולידי, קלאסי או רגיל. סדנת איפור מועברת על ידי אנשי מקצוע והיא כוללת שעות רבות של צבירת ניסיון. הקורס משלב בין הוראה פרונטאלית וסדנאות מעשיות ומיד אחריו ניתן להתחיל לעסוק בתחום באופן מקצועי.

איפור עור כהה בהחלט מהווה אתגר, אך באותה מידה הוא גם משמש בתור הזדמנות להשיג מראה רענן ויוצא דופן. כדאי להקפיד על כללי המפתח ולהשקיע בעיקר בעיניים ובשפתיים. מומלץ להתעניין בסדנת איפור ולנצל אותה כדי ללמוד את הטריקים לחיטוב עור הפנים. לימודי איפור מיועדים לגברים ונשים בטווח גילאים רחב, אפשר להמשיך אותם ללימודים גבוהים וניתן לשלבם עם סדנאות קוסמטיקה וטיפוח.

X