משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

רכישת מוצרי איפור – בארץ או בחו”ל?

מוצרי איפור - 02

רבים ממוצרי האיפור בהם אנו משתמשות על בסיס קבוע מיוצרים בחו”ל ושייכים לחברות זרות, בעיקר אמריקאיות או אירופאיות. לכן, עולה השאלה המתבקשת – האם זול ומשתלם יותר לרכוש מוצרי איפור אלו בעת שאנו מבקרים בחו”ל? האם המחירים של מוצרי איפור בחו”ל זולים יותר מאשר בישראל? האם קיימים הבדלים אחרים בהם כדאי להתחשב כאשר אנו מנסים להכריע האם לקנות בארץ או לקנות בחו”ל?

מוצרי ומותגי איפור מקצועי מקומיים – לא כל המוצרים מגיעים מחו”ל

קודם כל חשוב להבהיר כי אמנם רבים ממוצרי האיפור והטיפוח מקורם בחו”ל והם מיוצרים על ידי חברות זרות, אך זה לא נכון באופן גורף לגבי כל המוצרים בתחום. ישנם גם יצרנים מקומיים של מוצרי איפור וקוסמטיקה איכותיים, ואת המוצרים שלהם יהיה הגיוני יותר לרכוש בארץ כמובן. במקרים מסוימים ניתן אפילו להגיע לחנות המפעל עצמה, אך באופן כללי נצפה למצוא מוצרים אלו על מדפי החנויות בארץ במחירים אטרקטיביים יותר מאשר המחירים של מוצרים אלו בחו”ל, או לכל הפחות באותו מחיר (נראה מתבקש כי מחירו של מוצר מקומי בארץ יהיה זול יותר מאשר מחירו בחו”ל לאחר ייצוא, אך למרבה הצער זהו לא תמיד המצב בארץ…).

מוצרי איפור של עדה לזורגן מאפרת מקצועית

בנוסף, ניתן למצוא בארץ מותגים רבים של מאפרים ומאפרות מקצועיות מובילות אשר מוכרים ליין מוצרים הנושא את שמם או את שם החברה/מותג שלהם. במקרים אלו מדובר הרבה פעמים במוצרים איכותיים של חברות קוסמטיקה מובילות, אשר מיובאים לארץ על ידי אותם מותגים מקצועיים (מאפרים ומאפרות מקומיים מובילים), ונמכרים תחת שם המותג המקומי שלהם. במקרים אלו נוכל למצוא פעמים רבות מוצרי איפור מומלצים במחירים טובים יחסית. אותם מותגים מקומיים דואגים לרכוש מוצרים אלו בכמויות גדולות ובמחירים אטרקטיביים יחסית, ופעמים רבות הם גם מזמינים מוצרים אלו ישירות מהיצרנים, ובכך משיגים מחירים טובים אף יותר. במקרים אלו, רכישת מותג מקומי, המציע בעצם מוצר מחו”ל, יכולה להיות משתלמת יותר מאשר רכישת מוצרים מקבילים בחו”ל.

מבצעים בארץ מול המחירים בחו”ל – איפה יותר משתלם?

בדומה למוצרים רבים אחרים, גם במקרה של מוצרי איפור וקוסמטיקה רבים המחירים בחו”ל יהיו זולים ואטרקטיביים יותר מאשר בארץ. בעיקר במקרה של מוצרים המיוצרים על ידי חברות זרות. אם מדובר במוצר של חברה בריטית, למשל, ואנחנו מבקרים בבריטניה, קיים סיכוי סביר שנוכל למצוא מוצרים אלו במחירים נמוכים יחסית, וזולים יותר ממחיריהם בארץ. מוצרים המיובאים לישראל כרוכים לרוב במיסים שונים אשר מייקרים את מחירם המקורי ולכן פחות משתלמים לרכישה כאן, מאשר בארץ המקור שלהם.

זה המקום לסייג את השורות האחרונות ולהעיר כי אין כאן חוקים ברורים או מצבים שחוזרים על עצמם באופן קבוע. פעמים רבות, ניתן למצוא מוצרים זרים מסוימים במבצעים שונים בחנויות הפארם בארץ, ובעת שמבצעים אלו תקפים נוכל לרכוש מוצרים מסוימים במחירים זולים יחסית, לעיתים אף זולים יותר מאשר בארץ המוצא שלהם.

לכן, במידה ואת עתידה לטוס לחו”ל בקרוב ומעוניינת להבין האם כדאי לחכות עם רכישת מוצרי הטיפוח ובצע אותה בחו”ל, כדאי לעשות סקר שוק קצר – התמקדי בכמה המוצרים המרכזיים בעינייך, אלו שאת צפויה לרכוש מהם את הכמות הגדולה ביותר. בדקי כמה הם עולים ברשתות הפארם הגדולות בארץ, וחפשי גם באינטרנט בנוגע למחירים בחו”ל. במידה ואינך מוצאת בארץ מבצעים אטרקטיביים כלשהם, כדאי לחכות ולחפש בחו”ל אחר מחיר טוב יותר. במקרה הכי גרוע לא תמצאי שם עסקה טובה יותר, ותוכלי לרכוש את המוצר כאשר תחזרי לארץ.

נקודה שחשוב לקחת בחשבון היא האחריות – כאשר את רוכשת מוצרים אלו מחנות מקומית, את מקבלת עליהם אחריות בה את יכולה להשתמש במקרה הצורך. כאשר רכשת מוצר מסוים בניו יורק, למשל, ומשהו בו לא בסדר, יהיה לך קשה מאוד להחזיר אותו לחנות ולקבל זיכוי. במקרים רבים זהו שיקול חשוב שיכול להפוך את הרכישה בארץ למומלצת ומשתלמת יותר, אפילו אם המחיר מעט גבוה יותר.

רכישת מוצרי איפור אונליין

נקודה נוספת שחשוב להתייחס אליה בהקשר של המקום והדרך המומלצת בה נרצה לרכוש מוצרי איפור וקוסמטיקה היא קנייה באינטרנט, דרך חנויות מקוונות. כיום, אחוז הולך וגדל מעולם הצרכנות והקניות מתנהל דרך האינטרנט, וכך גם בתחום הקוסמטיקה והטיפוח. במקרה זה, של רכישת מוצרים אלו אונליין, השאלה האם עדיף לרכוש אותם בארץ או בחו”ל מאבדת חשיבות – הרכישה אונליין היא חסרת מיקום גיאוגרפי ממשי, וניתן לרכוש באינטרנט מוצרים מישראל, מארצות הברית ומכל מקום אחר בעולם.

במקרים רבים עלות המשלוח מחו:ל לארץ עלולה לייקר את הרכישה, ולכן עדיף לבצע הזמנה אונליין רק כאשר אנחנו רוצים לרכוש כמות גדולה יחסית של מוצרים (או מספר רב של יחידות ממוצר מסוים). כך, עלות המשלוח מתחלקת על פני קנייה גדולה יחסית, והופכת לזניחה יותר. מומלץ אפילו להתאחד יחד כמה נשים ולבצע הזמנה אחת מרוכזת של מספר מוצרים מהאינטרנט.

X