משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור כלות דתיות

איפור מקצועי בכלל ואיפור כלות בפרט הם תחומים רחבים, מגוונים ועשירים, הכוללים בין השאר סגנונות שונים עבור קבוצות שונות באוכלוסייה. במסגרת איפור כלות, קיים צורך מהותי מצד המאפרת להתאים את אופי איפור הכלות שהיא מעניקה לכלה העומדת בפניה, לאופי הכלה ולמקום ממנו היא מגיעה (הכוונה אינה למקום הגיאוגרפי, אלא לתרבות ולחלק באוכלוסייה ממנו היא מגיעה..).

בעיקר בולט הצורך במתן שירותי איפור כלות מקצועי המותאם אישית לכלה, כאשר מדובר בכלות מסורתיות ודתיות. חתונות דתיות הן שונות בדרך כלל באופן מהותי מחתונות חילוניות, ולכן יש צורך להיערכות של כלל נותני השירותים לאירוע בכל המישורים, ובכלל זה כמובן גם אותה מאפרת מקצועית המעניקה לכלה שירותי איפור כלות.

איפור כלות מינימאלי וצנוע יותר

כעיקרון, אין סגנון מסוים של איפור כלות או איפור ערב המותאם במיוחד לאירועים דתיים, אותו מלמדים בקורס איפור. חייבים להתאים את האיפור, הן של הכלה והן של אורחות אחרות בחתונה, לאופי האירוע, וחשוב מכך – לרצונן של המתאפרות.

כלות דתיות או מסורתיות שונות יכולות לבקש סוג כזה או אחר של איפור כלות, אין חוקי הלכה ברורים בנושא, ולכן חשוב כי המאפרת תהיה קשובה לרצונה של הכלה, אשר זהו כמובן יומה הגדול ולכן כדאי שהכול יהיה בדיוק כמו שהיא רוצה.

כעיקרון, כלות דתיות רבות מבקשות איפור כלות מינימאלי לחלוטין – רק קצת מייק אפ, מסקרה ושפתון, איפור אשר ידגיש את החלקים היפים בפניהן ויהיה עדין, מעודן ואלגנטי. עבור אותן כלות חשוב מאוד שהאיפור לא יהיה מופגן ומוחצן יתר על המידה, שלא יזעק ויהיה בולט מדי לעין.

בו בעת, ניתן למצוא גם לא מעט כלות דתיות או מסורתיות אשר מבקשות ממאפרת הכלות המקצועית שלהן איפור כלות מלא וכולל, בדיוק כמו של כלות חילוניות. עבור כלות אלו, חשוב להיראות הכי יפות וזוהרות שהן יכולות, וגם זה מקובל כאמור.

ההחלטה כיצד לתכנן ולעצב את איפור הכלות עבור כלה דתייה תלויה בראש ובראשונה כאמור בכלה עצמה ובטעמה ורצונה האישי, אך גם בסביבה הקרובה אליה, בחתן המיועד ובמקובל בקרב משפחותיהם. לכן, חשוב לערוך לפחות פגישת היכרות אחת מעמיקה ורצינית בין המאפרת לבין הכלה המיועדת, כך שיוכלו לסכם ביניהן את הפרטים הקטנים בנוגע לאיפור הכלות ביום החתונה.

עבור אותה מאפרת, חשוב גם לברר לפני אודות המחירים והתעריפים הנהוגים בעדה אליה משתייכת אותה כלה, שכן יכול להיות כי מדובר בשני עולמות שונים לחלוטין – עולם החתונות אליו רגילה אותה מאפרת והעולם ממנו מגיעה אותה כלה, ולכן כדאי לתאם מחירים וציפיות מבעוד מועד, על מנת למנוע אי הבנות בלתי נעימות בסמוך למועד החתונה.

לסיכום, איפור כלות דתיות באופן מקצועי ומסוגנן יכול להיות מאוד דומה לאיפור כלות עבור כלות חילוניות, אך גם יכול להיות שונה באותה מידה. לכן הידברות ותיאום ציפיות בין המאפרת לבין הכלה המיועדת הוא חשוב במיוחד במקרה זה.

X