משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

סגנונות איפור

איפור, עדי עזריאן

במרוצת עשרות השנים האחרונות, תחום האיפור התרחב ונהיה עשיר ומגוון יותר, כאשר כיום ניתן לומר כי מדובר בעולם ומלואו – אחד התחומים המורכבים, העשירים והמעניינים בעולם הטיפוח והקוסמטיקה. בעוד חברות רבות מייצרות אינספור תכשירי איפור שונים ומשונים המכניסים לעולם סגנונות חדשים ומרתקים, האומנות הרבה שבתחום האיפור הולכת ונחשפת כאשר מאפרים מקצועיים שונים מביעים את עצמם ומצליחים להשיג מראות שלא הושגו קודם לכן, באמצעות איפור חדש ומעניין.

כפי שכל מאפרת מתחילה או מקצועית יכולה ללמוד (או ללמד…) במסגרת קורס איפור מקצועי בסיסי, עולם האיפור המקצועי כולל בתוכו סגנונות איפור רבים ושונים, הנבדלים ביניהם הן על ידי השימוש במיועד של האיפור, והן על פי טעמן של המאפרת, המתאפרת וכד’.

לדוגמה, ברור כשמש כי סגנון האיפור המקצועי אותו ניתן למצוא בתצוגות אופנה אוונגרדיות יהיה שונה לחלוטין מאיפור כלות סטנדרטי למשל. אבל, גם בתוך תחום מצומצם ומוגדר כמו איפור כלות ניתן למצוא סגנונות רבים ושונים של איפור כלות. כך, מי שעוסק בתחום זה וודאי מכיר סגנונות שונים ורבים של איפור כלות, המתאימים לסוגים שונים של חתונות, תנאים סביבתיים, שמלות כלה, תווי הפנים של הכלה וכד’.

אם בתחום מוגדר וברור כמו איפור כלות ניתן למצוא סגנונות רבים ושונים של איפור מקצועי, כמובן שגם בתחומים אחרים נוכל למצוא גיוון ומספר רב ושונה של סגנונות איפור, הנבדלים ביניהם באופן כזה או אחר. בעלי המקצוע הוותיקים והמנוסים בעולם האיפור המקצועי יכולים אולי להבחין הבחנות דקות בין סגנונות איפור שונים בתוך כל תחום ותחום  גם בתוך תחומים הנראים לנו כאילו אין בהם יותר מדי גיווןאיפור ערב הוא איפור ערב, וזהו זה – אין יותר מדי מה לגוון שם. זהו אינו המצב כאמור, שכן עולם האיפור כיום הוא עשיר ומגוון יותר מאי פעם בעבר, וכולל סגנונות רבים ושונים, הנבדלים זה מזה במספר רב או מצומצם של אלמנטים שונים.

הגיוון העצום בעולם האיפור המקצועי, המעניק לנו סגנונות שונים של איפור כלות, איפור ערב או כל תחום אחר של איפור מקצועי, הינו אחד הביטויים העיקריים לכך שאיפור הוא אלמנט בסיסי וטבעי בעולם הקוסמטיקה והאסתטיקה האנושית. מאז ומעולם בני אדם ניסו לאפר ולקשט את עצמם בדרכים כאלו ואחרות, ואולי הגיוון העצום הקיים כיום בעולם האיפור המקצועי הוא ההוכחה החותכת לכך שמדובר בתחום טבעי ובסיסי ביותר של האדם

X