משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

דגשים וטיפים לאיפור בעונת החורף

דגשים וטיפים לאיפור בעונת החורף

החורף הישראלי הוא חורף מתעתע הוא מאופיין בימים שטופי שמש מטעים הגורמים לנו להרגיש שאנחנו עדיין באביב או בקיץ. הגיע הזמן לרענן את זיכרוננו בנוגע לדגשים ונקודות איך להתאפר בעונת החורף. בעוד הלחות הכבדה והחום המעיק של הקיץ מציבים אתגרים קיציים לנשים, כך גם החורף מביא עימו אתגרים משלו. להלן הדגשים החשובים והעיקריים שכדאי שתזכרי בנוגע לאיפור חורפי –

הצורך בלחות לעור דווקא עולה בחורף – מכיוון שמדובר בעונה הגשומה (יחסית…), נשים רבות טועות לחשוב כי קיים פחות צורך בשימוש במוצרי איפור עשירים בלחות. בפועל, ההיפך הוא הנכון – הקור של החורף מייבש את העור, וכך גם השהייה לאורך מרבית שעות היום במקומות מחוממים.

החימום מייבש את האוויר במקומות סגורים, ועימו גם את עור הפנים שלנו. לכן, נרצה להשתמש הן במוצרי איפור עשירים בלחות, והן בקרם לחות או סרום על בסיס קבוע. מומלץ להזין את העור בהרבה לחות בתחילת היום ולהיות מודעת למצב עור הפנים לאורך שעות היום. במידה ואת מרגישה יובש, כדאי שקרם הלחות יהיה תמיד בתיק שנמצא איתך.

תכשירי ניקוי פנים עדינים יותר – מכיוון שעור הפנים עלול לסבול מקור ויובש בחורף, מומלץ להשתמש בתכשירי ניקוי פנים עדינים יותר. במקום פילינג גרגירים אגרסיבי אמצי תכשירי ניקוי עדינים יותר (דוגמת חלב פנים או סבון פנים עשיר בלחות). מיד לאחר ניקוי הפנים, אשר לרוב גם מייבש את העור, הקפידי להזין חזרה את העור בקרם לחות.

מעבר מאיפור קליל לאיפור דרמטי יותר – בעוד איפור מקצועי או אישי בעונת הקיץ מתאפיין לרוב בגוונים טבעיים וקלילים יחסית, בחורף המגמה משתנה לצבעים עמוקים ומראה דרמטי יותר. אפילו האפרוריות ששוררת בחוץ במהלך מרבית ימי החורף מדגישה את הצורך בצבעים עמוקים ובולטים יותר. לכן, החורף היא העונה בה לא צריך לפחד להשתמש בצבעים עמוקים, דוגמת שפתון בגוון אדום דובדבן (כגון:גלוס XOXO) ושימוש בגוונים “ליליים” דוגמת סגול כהה ואפור, וזאת לא רק עבור איפור ערב.

מוצרי איפור עמידים במים – בימים בהם צפויים גשמים, כדאי להשתמש במוצרי איפור עמידים למים, לפחות בחלק מן המקרים. לא עבור כל סוג של מוצר איפור ניתן למצוא מוצר מקביל אשר עמיד במים ושומר על אותה רמת איכות, אך במקרים רבים דווקא כן ניתן למצוא פתרונות כאלו. מייק אפ, צלליות, שפתונים ועוד אשר עמידים במידה מסוימת במים יכולים להיות יעילים על מנת למנוע מריחות בולטות של צבעי האיפור במידה ונקלעת לגשם סוער.

תיק איפור קטן לתיקונים – בהמשך לסעיף הקודם, בין אם השתמשת במוצרי איפור עמידים למים ובין אם לא, כדאי שתיקחי איתך ערכה או תיק איפור קטן אשר מכיל מוצרי תיקון בסיסיים – מטליות להסרת איפור, צמרונים, עיפרון לעיניים, מברשות בסיסיות וכד’. אינך חייבת להיות מאפרת מקצועית על מנת לקחת איתך תיק איפור קטן לתיקונים הן לעבודה והן לאיפור ערב עבור אירועים חגיגיים. ניתן ליצור תיק איפור עם ערכה בסיסית ומספקת אשר לא יתפוס יותר מדי מקום בתיק שלך.

ליפ גלוס וגוונים לשפתיים – החורף היא העונה להדגיש את השפתיים ולתת להן נוכחות חזקה. כבר הזכרנו כי בחורף משתמשות נשים רבות בגוונים עזים של שפתונים דוגמת אדום עמוק בגווני הדובדבן, כמו גם צבעים עמוקים ודרמטיים נוספים. אפשרות נוספת היא שימו בליפ גלוס מבריק. הליפ גלוס מעניק לשפתיים מראה מבריק ורטוב מעט, ומסייע לטיפול בשפתיים יבשות ופצועות (מה שקורה בתקופות מסוימות בחורף כתוצאה מהקור ומשהייה בחללים מחוממים).

צלליות דרמטיות ואיפור מעושן –בחורפים הקודמים איפור עיניים מעושן היה להיט בקרב נשים רבות, בעיקר עבור איפור ערב לאירועים חגיגיים או למועדונים וכו’, אך גם במסגרות שונות של איפור מקצועי. אין מניעה ללכת על המראה המעושן גם בחורף הקרוב, שכן מראה זה מתאים לחורף, בו השימוש בגוונים כהים ודרמטיים הוא לגיטימי ואפילו מתבקש. בנוסף, ניתן להשתמש בחורף בצלליות בעלות מרקם קרמי יחסית, אשר עשירות יותר בלחות ויציבות יותר על העור. מדריכים ליצירת איפור מעושן ודרמטי תוכלו למצוא כאן בקלות.

X