משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

הכל אודות איפור מינרלי

איפור המבוסס על מרכיבים טבעיים יכול לעזור לנשים רבות להשיג מראה זוהר וססגוני. מלבד האספקטים הרפואיים והבריאותיים, איפור מינרלי נחשב במובנים רבים לדור הבא של האיפור: הוא אינו גורם לאלרגיות, חסכוני בשימוש ואפילו עמיד לאורך זמן רב יותר מאשר האיפור הרגיל. כדאי להכיר את האיפור המינרלי לפני שמתחילים לעשות בו שימוש, והדרך הנכונה לעשות זאת היא להבין את מבנהו הכימי, את צורת העבודה הרצוי ואת סוגי האיפור המינרלי הקיימים.

המרכיבים הטבעיים של האיפור המינרלי

המרכיבים של האיפור המינרלי הם טלק, ברונזה, זהב טיטניום דאוקסיד ועוד. היתרון הוא שמרכיבים אלו טבעיים לחלוטין ואינם מזיקים לעור. מעבר לכך, חלק מהמרכיבים משמשים לצרכים רפואיים, כגון המלח המחטא או הטיטניום אשר מסנן קרינה. איפור מינרלי עונה על צרכים של נשים אשר מעוניינות למרוח מייק אפ אך אינן יכולות לעשות זאת בשל רגישות. איפור מינרלי אינו סותם את הנקבוביות, ולכן מבחינת מייק אפ מדובר על פיתרון אידיאלי. אמנם ישנן נשים אשר עדיין מחזיקות ברגישות מסוימות כלפי המרכיבים הטבעיים של איפור מינרלי, אך מדובר על אחוז מזערי שאינו מייצג את הכלל.

מה הקשר בין איפור מינרלי לאיפור כלות?

איפור מינרלי מתאים לשימוש במצבים רבים. מלבד שגרה יומית, ניתן להיעזר בשיטה המינרלית גם לצורך איפור כלות. כידוע, איפור כלות מחייב עמידות לאורך זמן ושמירה על מראה גם בתנאי לחות והזעה. האטרקטיביות של איפור מינרלי בהקשר הזה נובעת בין היתר מכך שהוא מגיע בצורת אבקה ומתמזג עם העור באופן הרמוני. המרכיבים המינרלים נצמדים מטבעם ללחות של העור, אשר בתורה משווה לכל הפנים מראה קליל.

פיגמנט אחד, אחידות מלאה

מוצרי איפור מינרליים מכילים פיגמנט אחד ולכן כמות מזערית מכסה שטח נרחב. למעשה, החיסכון של האיפור המינרלי נובע מתוך הפיגמנט המרוכז הנמצא בתוכם. יתרון נוסף הוא אחידות על כל הפנים, בניגוד למוצרי האיפור המסורתיים המחייבים שימוש במספר שכבות. החומר הנו אבקתי במהותו, לכן הוא לא תמיד מתאים לקמטים.

שימושים שונים במוצר אחד

במסגרת הקטגוריה של איפור מינרלי מוצעים כיום מוצרים המכילים מייק אפ, פודרה ומסנן קרינה במכשיר אחד, או מכשיר אחד של פודרה וסומק. כמו בכל סוגי האיפור האחרים, גם איפור מינרלי מאוד מומלץ לנסות לפני שימוש סדיר. רצוי להתייעץ עם מאפרת, בעיקר כאשר מדובר על כלה המחפשת אחר איפור ליום חתונתה.

טכניקה מיוחדת לניצול היתרונות

איפור מינרלי מציין במידה מסוימת את ההתקדמות הטכנולוגית בתחום הטיפוח. האיפור המינרלי עדיין מחייב שימוש עדין, מברשות מיוחדות למריחת האבקות וקרם לחות או פריימר על מנת לטשטש קמטים. העיקרון החשוב הוא אמנם שימוש בכמות מזערית של חומר, אך הטכניקה אינה פשוטה ולעיתים עדיף לבצע את הפעמים הראשונות במסגרת מכון מקצועי.

X