משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

הכרות עם מורפולוגיית גבות: הדרך להשיג איפור עיניים מדוייק

הגבה, אותה קשת שנותנת לעיניים שלנו מסגרת מאתגרת, כזו הדורשת טיפול שוטף ומעוררת ספק בכל מחשבה על שינוי סגנון איפור או יצירת לוק חדש, מהווה אתגר מיוחד גם למאפרת מקצועית. לצד הידע הנרכש באיפור סוגי עיניים שונות, צורת הגבה האורך והעובי שלה הם נתונים שהמאפרת צריכה לקחת בחשבון. מורפולוגיית גבות הינו השם המקצועי של מדע הגבות הזה, אשר דורש הבנה של פרופורציות הפנים לצד איפור שכולו יצירתיות ותעוזה. זהו ידע שניתן לרכוש בקורס איפור מקצועי.

חשיבות הגבה באיפור טמונה בעובדה כי הגבות מהוות למעשה מסגרת לעין כולה ומשמשות נקודת התייחסות ביצירת מראה איפור מדויק ואישי לכל מאופרת . כל מאפרת צריכה להכיר בעובדה כי גם צורת הגבה צריכה להילקח בחשבון, ממש כמו אורך הריסים, העפעפיים וצבע העיניים. היכולת להתייחס לצורת הגבות בהתאם לפרופורציות הפנים ולסוג הפנים שמולנו, הופכת אותנו למאפרים מקצועיים, שלוקחים כל פרט ופרט בחשבון.

חשיבות הגבה לאיפור טמונה בצורתה

אז איך מתייחסים לגבה במהלך איפור סוגי עיניים שונות?  ראשית חשוב להתאים את אופי האיפור גם לסוג הגבה תוך התייחסות לעובי הגבה. ממש כמו באיפור סוגי עיניים שונות כך ניתן להתאים את סגנון האיפור לגבה עבותה ולשוות לה מראה קליל יותר. כשהגבה מועוצבת בהתאם למבנה העין והפנים האיפור יראה הכי טוב .

בנוסף, צורת הגבה מהווה גם היא שיקול לכל מאפרת מקצועית שבאה לבחור סגנון איפור מתאים למאופרת שלה. ישנן גבות קשתיות וגבות ישרות, רחוקות וקרובות לאיזור העפעפיים – לכל צורת גבה דגשים משלה והיא זקוקה לטיפול מתאים.

צורת הגבה חייבת להתכתב גם עם גווני האיפור, אך גם להתאים למבנה הפנים של המאופרת. גבות דקות מדי המעטרות פנים עגלגלות מדי דורשות עיבוי והתאמה כדי ליצור את המראה המתאים ביותר. גבות עבותות מאד על פנים עדינות ומאורכות, יצרו מראה חמור סבר. לשם כך, דרושה התערבותה של מאפרת מקצועית שיודעת ליצור הצללות, לטשטש ולהדגיש את הגבה במידת הצורך.

בעת איפור סוגי עיניים שונות, אסור לשכוח את הגבות

הטיפול בגבה במהלך איפור סוגי עיניים הוא בלתי נפרד מיצירת המראה המושלם לכל מאופרת. לרוב כדאי להתחיל מסירוק הגבה כלפי מעלה על ידי מברשת גבות קטנה ולאחר מכן לעבור ולמלא את האזורים  נטולי השיער באמצעות עיפרון פיגמנט או צללית בגוון המתאים .

המליצי ללקוחותייך לעצב את הגבות כמה ימים לפני האירוע , שתגענה לאיפור עם גבות מסודרות ונקיות  ולא תצטרכי להתחיל למרוט את הגבות ביום האירוע מה שיוצר לעיתים אדמומיות ולפעמים פצעונים .

הכרות עם מושג מורפולוגיית הגבות, הלוא הוא ידע נרכש בקורס איפור מקצועי או בבית ספר לאיפור, יסייע לכל מאפרת ליצור עבור המאופרת שלה את איפור העיניים המתאים לה ביותר ולגרום לה להרגיש הכי יפה ומטופחת שאפשר.

X