משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

צילום כלות אצל נח שחר- חלק א’

שלום נח, אנו מתחתנים בקרוב, קיבלנו המלצות חמות עליך, ראינו את עבודותיך באתר האינטרנט שלך ומאוד אהבנו, ורצינו לבדוק אם אתה פנוי בתאריך שלנו…

כך בדר”כ מתחיל הקשר שלי עם לקוחותיי בתחום החתונות, צעד ראשון בפרויקט אמנותי שכולו יצירתיות והנאה…

אך נתחיל מהתחלה. מי אני? מי הם לקוחותיי? וכיצד אם בכלל ניתן לאפיין אותם?

אני צלם אמן, בעל ניסיון רב ורקע בצילום אופנה ופרסום, פורטרטים, עיצוב, ואמנות. בשנים האחרונות אני מתמחה גם בצילום אירועים בסגנון אמנותי ייחודי.

פעמים רבות אני שומע מזוגות המתעניינים בעבודתי משפטים כגון: ” אתה מצלם רק זוגות יפים…

וגם: “אנו לא דוגמנים ולא נראים כמו דוגמנים, ואילו הזוגות בתמונותיך נראים כולם כמו דוגמנים ודוגמניות…” ויש אף כאלו הסבורים כי התמונות המוצגות בפניהן אינן מאירועים אמיתיים אלא פרי הפקת צילום מושקעת עם דוגמנים בתשלום

האם מדובר באירועים אמיתיים? כמובן שכן.

האם הזוגות בתמונותיי דוגמנים ודוגמניות? ובכן חברים יקרים, ממש ממש לא!

אם כך, מדוע טועים רבים לחשוב שכן? ומניין המחשבה המשונה שאני מצלם רק זוגות יפים?

עניין זה דורש הסבר קצר. רבים טועים לחשוב כי תמונות מצולמות הןמציאות“. כלומר, התמונות משקפות מציאות אחת אוביקטיבית השווה בעיני כולם.

אין טעות גדולה מזאת, מהסיבה הפשוטה שאין דבר כזה מציאות אחת אובייקטיבית. לכל אחד מאיתנו יש השקפת עולם מסויימת,מעיןמשקפיים“, או פילטרים, דרכם הוא מסתכל על העולם ושופט את הדברים.

התמונות שלי אכן משקפות מציאות, אך את המציאות הסובייקטיבית כפי שאני רואה אותה… וכאמור כל אחד רואה אותה אחרת, והדברים בודאי נכונים כאשר מדובר באמנים ואמנות, ומכאן גם ההבדלים הגדולים בין הצלמים השונים.

ולכן, כאשר מחמיאים ליופיים של המצולמים בתמונותיי, הרי שזו המחמאה הגדולה ביותר לעבודתי

ונכון, בהחלט חשוב לי להחמיא למצולמים, להראות אותם במיטבם, וכשמדובר בכלות (ולא רק) יש מקום בעיני גם לאותו עניין חמקמק הנקרא: סטייל… וכל זאת בתוך הקשרים של תוכן וקומפוזיציה בתמונה, והחשוב מכל – לספר סיפור.

אם כן, הדבר שמאפיין את לקוחותיי אינו המראה. אם יש איזשהו דבר משותף לכל לקוחותיי, הייתי אומר בפשטות שהוא החשיבות הרבה שהם מייחסים לצילום.
הם מבינים שבצילום אמור להיות מרכיב אמנותי, והם רוצים את הערך האמנותי הזה בעבודה שלהם ואינם מוכנים להתפשר על כך. לעתים מגיעים אלי זוגות לאחר חיפושים רבים ובחינת צלמים שונים ורבים, אך לא היו מוכנים לותר עלתחושת הבטןשלהם בנושא והמשיכו בחיפוש עד שהגיעו אלי, וידעו מיד שזהו זה

בפרק הבא נחזור לכלה שממתינה על קו הטלפון…

X