משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

מוצרי איפור זולים – האם זה משתלם?

עבור נשים המתאפרות על בסיס קבוע (מדי יום או כמה פעמים מדי שבוע) מוצרי איפור וטיפוח עלולים להפוך להוצאה חודשית בלתי מבוטלת. לכן שואלות עצמן נשים רבות את השאלה המתבקשת – האם כדאי לרכוש מוצרי איפור זולים יותר ולחפש בכל קטגוריה את המותג הזול ביותר, או שמה עדיף ללכת על איכות חסרת פשרות ולרכוש רק את המותגים המובילים והנחשבים ביותר? קיימת כאן התלבטות כמובן, שכן כאשר מדובר במוצרי קוסמטיקה ואיפור אותם אנו מורחות על עור הפנים שלנו אנו רוצות מוצר איכותי אשר ישמור על עור הגוף שלנו וייתן את התוצאה הטובה ביותר בכל הנוגע לאיפור ולמראה שלנו.

איזה מהשיקולים מנצח בסופו של דבר – חיסכון כספי או איכות? האם בכלל אנו חייבות לבחור רק אחד מן השניים ומהן הדרכים לצרוך מוצרי איפור טובים ואיכותיים וגם להימנע מהוצאות כספיות מופרזות?

האם מוצרי איפור איכותיים אכן חייבים לעלות יותר?

בדומה למוצרים מתחומים רבים אחרים, גם בעולם האיפור והקוסמטיקה ניתן כמובן להצביע על מותגים ומוצרים רבים המתאפיינים באיכות הגבוהה ביותר, וגם במחיר הגבוה ביותר. פעמים רבות, שני הפקטורים הללו הולכים יחד. אך חשוב להבין כי בלא מעט מן המקרים זהו כלל לא המצב. המחשבה כי מוצר יקר הוא אוטומטי איכותי יותר, או כי מוצר טוב חייב להיות יקר, היא מחשבה מוטעית.

פעמים רבות ההבדלים באיכויות בין מותגים שונים אינם גדולים כל כך, בעוד ההבדל במחיר גדול מאוד. זה קורה בין היתר מפני שחברות קוסמטיקה מובילות משתמשות במותג שבנו ובמוניטין המשויך אליו על מנת לגבות מחירים גבוהים עבור כל המוצרים שלהן, ללא קשר ישיר באיכות המוצר עצמו או באיכות המרכיבים מהם הוא עשוי. לכן, במקרה של מוצרי איפור בסיסיים רבים ניתן למצוא מותג זול יותר בדיוק באותה רמת איכות, וחבל לרכוש דווקא את המותג היקר ביותר על המדף.

לעיתים מחירים גבוהים כן מייצגים איכות מוצר גבוהה יותר ולעיתים לא, נשאלת השאלה – כיצד נוכל לדעת האם מוצר מסוים אכן איכותי יותר והאם המחיר הגבוה שלו מוצדק? דרך אחת להשיג מידע זה הוא להתייעץ עם אשת מקצוע מהתחום – מאפרת מקצועית או קוסמטיקאית אשר מעורה בתחום, מכירה את המותגים השונים ויודעת מה איכותי יותר ומה פחות, מה יתאים לך אישית וכו’.

דרך נוספת היא לבצע מחקר קטן בעצמך – נניח ואת מעוניינת להבין האם מותג מסוים אכן איכותי ומתאים לך יותר – קני אותו פעם אחת, השתמשי בו למשך כמה שבועות, ונסי להשוות עם מותגים אחרים שאת מכירה. נסי להשתמש במוצר זה בלבד, ללא מוצרים אחרים אשר משתלבים עימו  ועלולים להפריע לבדיקה (למשל, במידה ואת בוחנת קרם לחות מסוים נסי להשתמש רק בו באזורים מסוימים ללא קרמים נלווים אחרים). אם תבצעי בדיקות כאלו בצורה שיטתית בתוך כמה חודשים כבר תדעי בדיוק אילו מוצרים איכותיים יותר או פחות, מהן תופעות הלוואי שלהם והאם הם מתאימים ספציפית לעור הגוף שלך.

באילו מוצרים האיכות חשובה יותר וכיצד לחסוך בפועל בלי לאבד מהאיכות

חשוב להבין כי לא בכל מוצר איפור או טיפוח האיכות והשימוש ברכיבים ברמה הגבוהה ביותר הם הפרמטרים החשובים ביותר. ישנם מוצרים מסוימים בהם לא יקרה שום דבר אם נסתפק במותג מאיכות בינונית, במיוחד מוצרים אשר אינם ראשיים ועיקריים בארסנל האיפור שלנו, ומוצרים בהם אנו לא משתמשות באופן נרחב.

לדוגמה, במידה ואת משתמשת בפודרה רק לעיתים רחוקות במקרים ספציפיים בהם קיים צורך מיוחד בפודרה (למשל בגלל תנאי מזג אוויר בלתי שגרתיים וכד’), גם אם תרכשי פודרה שאינה הכי יקרה ונחשבת על המדף, סביר להניח שהיא תספק את צרכייך נאמנה. נסי להחליט עד כמה חשובה עבורך האיכות של מוצר איפור מסוים בהתאם לכמות בו את משתמשת באותו מוצר, עד כמה הוא דומיננטי ומרכזי באיפור שלך והאם הוא מכסה חלק ניכר מעור הפנים שלך או משמש באופן נקודתי בלבד.

על מנת לחסוך ברכישת מוצרי איפור וטיפוח ולא לאבד מן האיכות כדאי להבין קודם כל מהם המוצרים והמותגים המסוימים המתאימים לך ביותר, אלו שמבחינתך הם אכן איכותיים יותר, ואז ממש “לארוב” למבצעים על אותו מותג. ברגע שיש מבצע טוב – קני כמות גדולה ממנו. לפחות במקרה של מוצרים בעלי אורך חיים ארוך יחסית ניתן לקנות כמה וכמה חבילות ולהשתמש בהן לאורך שנים.

בכל הנוגע לכלי איפור דוגמת מברשות וכו’ מומלץ להשקיע פעם אחת ברכישת כלים איכותיים, גם אם הם יקרים יותר. זוהי הדרך לחסוך לאורך זמן – סט מברשות איפור איכותיות יחזיק מעמד לאורך שנים רבות ויחסוך ממך את הצורך להחליף ולרכוש מברשות נוספות. זה אולי נראה כמו הוצאה גדולה עכשיו, אך בפועל זהו הצעד הנבון מבחינה כלכלית, כמו גם מבחינת שמירה על סטנדרטים גבוהים של איכות.

X