משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

טיפים לאיפור נשים מבוגרות

נשים מבוגרות רבות, החל מנשים בגילאי העמידה המאוחרים ועד לקשישות, אוהבות גם הן להתאפר מדי פעם, הן עבור אירועים חגיגיים ומשפחתיים והן ללא כל סיבה מיוחדת. בין אם את אישה מבוגרת יחסית המעוניינת להתאפר בעצמה ובין אם את מאםרת חובבנים או מקצועית המאפרת אישה מבוגרת, להלן כמה טיפים מקצועיים חשובים אשר יסייעו לכן לבצע את העבודה בצורה הטובה והנכונה ביותר.

איזה סוג מייק אפ, איך נתייחס לקמטים וכיצד נטפל בגבות?

נשים מבוגרות רבות סובלות מרגישויות מסוימות באזורים ספציפיים בפנים, כמו גם בנטייה לדמוע וכד’. לכן, חשוב לברר לפני שמתחילים עם המתאפרת המבוגרת שלנו האם קיימות רגישויות מיוחדות כלשהן מסוג זה. לדוגמה, אם אותה אישה נוטה לאדמומיות באזורים מסוימים בפנים נרצה לעבוד שם ביתצר עדינות, ואולי אפילו להימנע מלגעת באזור זה בכלל. חשוב לזכור כי עור פנים מבוגר אינו מגיב באותה צורה שמגיב עור צעיר ורענן, ולכן כדאי לאסוף כמה שיותר מידע מבעוד מועד על מנת לתכנן כהלכה את מלאכת האיפור.

על מנת לאפר נשים מבוגרות בצורה נכונה וטובה, יש כמובן להתייחס לתופעות המאפיינות את עור הפנים של אישה מבוגרת, בניגוד לעור של אישה צעירה. אחת התופעות הבולטות ביותר בהקשר זה היא כמובן – קמטים. עור פנים מבוגר נוטה להתקמט באזורים שונים, ואנו נרצה לטשטש את הקמטים הללו עד כמה שניתן, כמו גם לא לעשות פעולות אשר “יתנגשו” עם מרקם העור המקומט ויגרמו לאיפור להיראות מאולץ ובולט יתר על המידה.

מומלץ שלא להשתמש כלל בפודרה, או להשתמש בכמות קטנה ביותר, על מנת שלא לגרום לה להצטבר ולהתקבע בתוך הקמטים. בנוגע לאזור העפעפיים והעיניים, כדאי לשים מעט מייק אפ על מנת “להחליק” את מראה העור, ולהעלים את הקמטים. סוג המייק אפ בו מומלץ להשתמש הוא מייק אפ נוזלי. סוג זה של מייק אפ הוכח שוב ושוב כמתאים יותר לשימוש על גבי עור פנים מבוגר ורפוי יחסית.

אזור הגבות הינו בולט וחשוב מאוד בכל הנוגע לאיפור פנים מבוגרות. לרוב, גבותיהן של נשים מבוגרות נוטות להיות דלילות, מה שבולט ביותר במבט ראשון. לכן, נרצה למלא ואף לעבות את הגבות. על מנת לעשות זאת נרצה להשתמש כמובן בגוון המקורי של הגבות, וניתן לעשות זאת הן באמצעות שימוש בעיפרון והן בצללית מהולה במים (שוב, יש להקפיד שהצללית תהיה בגוון הגבה המקורי) ובשימוש במברשת.

אזור חשוב נוסף בפניהן של נשים מבוגרות הוא אזור השפתיים. אלו נוטות לאבד מנפחן ומצבען עם הגיל, וחשוב מאוד שלא להגזים כאשר אנחנו מטפלות באזור השפתיים ו”מחיות” אותו. עדיף להשתמש בשפתון בצורה שקולה ומדודה, ואפילו לאפר פחות מדי מאשר יותר מדי. שפתיים צבועות ובולטות יתר על המידה בולטות במיוחד בקרב נשים מבוגרות ועלולות לגרום למראה אקצנטרי ומוגזם. הימנעי מכך בכל מחיר!

X