משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

על איפור, צילום ומה שביניהם

במהלך עשרות השנים האחרונות הפך הצילום להיות חלק מהותי יותר ויותר מהחיים של כולנו, ובמיוחד בתחומים כמו תעשיית הבידור או האופנה, אירועים חגיגיים וכד’. נראה כי בכל מקום מצלמים אותנו למטרה כזו או אחרת, ובמהלך השנים האחרונות מרבית הצילומים האלו גם מוצאים את דרכם לאינטרנט ולרשתות החברתיות בתוך פרקי זמן קצרים ביותר. בעוד צילום הוא חלק חשוב מתחומים רבים בעולם כיום, מצב זה דורש התייחסות מיוחדת מפי המומחים ואנשי המקצוע בתחום כמו איפור מקצועיתחום אשר בבירור הולך יד ביד עם עולם הצילום. בין אם מדובר בדוגמניות מסלול בתצוגת אופנה, מגישי חדשות בטלוויזיה, רקדנים מקצועיים בהופעה כזו או אחרת, כלה ביום חתונתה או עוד מיליון ואחד מצבים שוניםאיפור וצילום הם שני תחומים שחייבים להיות מתואמים ביניהם. לצורך העניין, על כל מאפרת מקצועית לדעת בדיוק מה לעשות במסגרת שירותי האיפור המקצועי שהיא מעניקה, על מנת שאותו איפור ייראה טוב גם מבעד לעדשת המצלמה.

אז בואו ונעבור על כמה טיפים לאיפור שחשוב לקחת לתשומת הלב לפני מאורע או יום צילומים כזה או אחר –

אחת הנקודות שעל כל מאפרת מקצועית לדעת ולהכיר, היא כי בסיטואציות כמו צילומי פרסומות או סרטים, או בעצם בכל יום צילומים מקצועי, יש להתאים את האיפור המקצועי קודם כל לרצונות הבמאי/הצלם, ולמה שהם מעוניינים להשיג. המשמעות הישירה של זה היא עבודה צמודה ושוטפת של המאפרת המקצועית יחד עם הבמאי, הצלם או כל גורם בר סמכות אחר הנמצא על הסט.

נקודה חשובה נוספת היא תיאום שוטף בין כל הגורמים המקצועיים השונים הקובעים את המראה של מושא הצילום. כך, על המאפרת המקצועית לעבוד באופן צמוד יחד עם מעצב השיער, הסטייליסט, המלבישה וכד’. רק על ידי עבודה משותפת ומתואמת ניתן להבטיח את קבלת המראה המושלם והרצוי על ידי הבמאי.

כאשר מאפרים או מתאפרים לקראת צילומים, יש לקחת בחשבון את התאורה הצפויה לשרור על הסט (בין אם מדובר בסט מקצועי של צילום פרסומת למשל, או בסט הצילומים של החתן והכלה לפני החופה וכד’…). כידוע, כמעט כל גווני האיפור משתנים מעט בתאורה שונות, ואת זה יש לקחת בחשבון מבעוד מועד.

מנקודת המבט של מי שמצטלמת, קיים צורך מהותי לדבר ולהבהיר למאפרת בדיוק כיצד את רוצה להיראות. הדבר נכון במיוחד עבור כלות המצטלמות לפני החופה וצריכות להבהיר למאפרת המקצועית בדיוק איזה איפור כלות הן רוצות וכיצד הן מעוניינות להיתפס בעדשת המצלמה, אך גם עבור כל מי שמתאפרת ומצטלמת בנסיבות אחרות חשוב להבהיר למאפרת בדיוק מה את רוצה מהאיפור, וכיצד את מעוניינת להיראות מבעד לעדשת המצלמה. אולי הנקודה החשובה ביותר היא לדאוג כי המאפרת המקצועית תישאר על הסט לאורך כל הצילומים. כמעט תמיד ישנם תיקונים לעשות, במיוחד כאשר מתעדים את אותו איפור מקצועי בסדרת צילומים כזו או אחרת…

X