משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור מקצועי – איך מתכוננים להפקת אופנה?

הפקת אופנה היא תהליך שלם ומורכב, המצריך חשיבה מוקדמת ומדוקדקת של בחירת קונספט, הכנת האביזרים הנלווים, התאמת איפור המתאים לקונספט שנבחר, ומה לא. למראה הזוהר, אותו אנו רואים בסוף התהליך, קודמת עבודה רבה, עם חשיבה מעמיקה ומושכלת. אז איך באמת מתכוננים להפקת אופנה?

שקט, מאפרים!

הפקת אופנה היא סדרה של צילומים למגזין או קטלוג, תוכנית טלויזיה או שער של עתון, המעוניין לקדם בגד, אביזר או רעיון, או להתמקד במצולם עצמו, עליו נסוב הסיפור. טרם הצילומים, נבנה קונספט שלם, שירכיב את סדרת הצילומים, ויאפיין אותה. לדוגמה, אם מדובר בהפקת אופנה של בגדי ים, בחירת הקונספט יכולה להיות רקע של חוף הים, גלים, דוגמנית צעירה המשתובבת על החוף, או צופה בזריחה. לעומתה, אם מצלמים שחקן תיאטרון המספר על משבר בחייו, הבחירה יכולה להיות של צילום בשחור לבן עם רקע של במה נטושה, כאשר על פני המצולם מצויר מבוך שלם.

בחירת קונספט להפקת אופנה, דורשת חשיבה יצירתית ו”מחוץ לקופסה“, כדי להקנות עניין, גירוי ורקע הולם, לבגד, אביזר או אדם, אותו אתם מצלמים ומעוניינים לקדם.

לאחר בחירת הקונספט מתחיל שלב ההכנות, החל בבחירת הדוגמנית, או הדוגמן, המתאימים לקונספט, בחירת אביזריםסטיילינג, בחירת לוקיישןהמקום בו יתבצעו הצילומים. והחלטה על האיפור שיתאים לרעיון כולו. לאיפור משקל רב ונדרש ידע מקצועי רחב של המאפרת. איפור מקצועי הוא לא רק כזה שמשתמש בחומרים ואף מוצרי איפור האיכותיים ביותר, אלא הבנה שלמה של המאפרת את הרעיון כולו ואופי הצילומים.

מאפרת מקצועית תדע לקבל תאור כללי מהצלם ומהסטייליסט, שיסקרו בפניה את הדברים שברצונם להדגיש, תפעיל שיקול דעת, ותציע כיוונים מעניינים ושונים, הנראים לה מתאימים להפקת האופנה ולקונספט שלה. בחלק מהמקרים, המאפרת עצמה היא גם הסטייליסטית, דואגת לאבזור המתאים והנדרש להפקה, זאת בנוסף לאיפור המקצועי שלה.

איפור מקצועי הוא הפקה בפני עצמה: הוא מדגיש חלקים בפנים, מטשטש פגמים קלים, יוצר זוויות מענייניות על הפנים והופך אותם לתמונה אחת שלמה. לעתים, נדרש שרטוט שלם על פני המצולם, והפיכתם לחלק מהנושא כולו, כך שהמאפרת מתייחסת לפנים כאל בד ציור ממש.

מאפרים אופנה

בחירת קונספט להפקה אופנה נשמע אולי דבר של מה בכך, אולם הוא דורש עבודת הכנה מקדימה ומדוקדקת של היכרות עם הנושא המצולם, הרקע לסיפור, בחירת התאורה הנכונה לצילום, ואפילו באיזו שעה הוא יתקיים.

פעמים רבות יוצאת המאפרת באמצע הלילה ומתחילה בעבודת האיפור, רק כדי להספיק להגיע עם שחר למקום הצילומים, כי רק בשעה זו האור רך ומתאים לאופי הצילום. בחירת מאפרת מקצועית מסתמך על הידע וההבנה שלה באיפור, ובעיקר נבדקת היצירתיות שלה, והמגע הסופי שהיא מעניקה למאופר.

מאפרת מקצועית, היא כזו שתדע לעסוק באיפור כלות או איפור ערב (שהם עצמם הפקה בפני עצמה), אולם תתמודד גם עם דרישות תובעניות של צלם, של הדוגמנים, ושל צוות ההפקה כולו, והאיפור מהווה משקל רב בכל סדרת הצילומים.

בפעם הבאה שתדפדפו בעתון ותראו תמונה של אדם עם איפור מעניין, או ציור שלם על פניו, לבטח תדעו להעריך יותר את העבודה שקדמה לצילום ואת כל ההכנות המקצועיות, והאיפור המקצועי, שקדמו לצילום עצמו.

X