משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

לימודי איפור מקצועיים – איך לבחור את הקורס המתאים לך?

תחום האיפור המקצועי מושך אליו אנשים רבים, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים כאחד, המתעניינות בתחום ומעוניינות להפוך אותו לתחום עיסוקן העיקרי. בהתאם, התפתח בארץ בשנים האחרונות תחום לימודים ייחודי של איפור מקצועי, לימודים המכינים את התלמידים לעסוק באיפור מקצועי במגוון משרות, החל מעולם האירועים החגיגיים ואיפור כלות ועד איפור לתעשיית הטלוויזיה והקולנוע.

המבחר הקיים בשוק הלימודים מעלה בקרב המתעניינים והמתעניינות את השאלה – איזה מבין קורסי האיפור השונים המוצעים כיום הוא המתאים ביותר עבורי?

 

קורס איפור מקצועי למתחילים – החשיבות נעוצה באיכות בית הספר

עבור המתעניינים בלימודי איפור למתחילים, כלומר – נשים וגברים המגיעים ללא ניסיון מקצועי קודם בתחום ומעוניינים להתחיל את דרכם בו כאנשי מקצוע, הקורס הרלבנטי הוא קורס איפור מקצועי למתחילים. בתי ספר רבים ושונים למקצועות האיפור והקוסמטיקה מציעים קורסים למתחילים באיפור, ובמרביתם תוכנו של הקורס הבסיסי יהיה זהה, פחות או יותר – היכרות מעמיקה עם שלל טכניקות ומוצרי איפור שונים, שעות של תרגול מעשי וכו’.

לכן, יש לייחס את מרבית החשיבות לבית הספר המעביר את אותו קורס. בתי ספר שונים יכולים להעביר קורסים בעלי תכנים דומים יחסית, אך לעשות זאת בצורות שונות וברמות משתנות.

על מנת לבחור בבית ספר איכותי אשר מעביר קורס איפור מקצועי למתחילים ברמה הגבוהה ביותר יש לבצע מעט מחקר מקדים, ולוודא כי אותו בית ספר מנוהל על ידי אנשים בעלי רקע נרחב ומוניטין חיובי בעולם האיפור והטיפוח. בנוסף, יש לוודא כי המורים המעבירים את הקורס הם מאפרים מקצועיים מנוסים ובעלי ניסיון של שנים רבות בתעשייה. נקודה זו חשובה במיוחד שכן אחד היתרונות החשובים של קורס איפור בבית ספר איכותי ומוביל הוא יצירת קשרים והיכרויות עם גורמי מפתח רלבנטיים בתעשייה. אם נרשמתם לקורס אצל מורים מנוסים ובעלי מוניטין וקשרים בתחום, קיים סיכוי לא רע שהם גם יסייעו לכם להשיג עבודות נחשבות בתחום לאחר סיום הלימודים (ואולי אפילו במהלכם…).

 

קורסים למתקדמים וסדנאות התמחות והשתלמות

גם בוגרי קורסי איפור למתחילים ומאפרות/ים מקצועיות עומדים לעיתים בפני הבחירה בין קורסים שונים המוצעים בתחום. כאן כבר עולה השאלה –לאיזה כיוון את/ה מעוניינים להתקדם בתוך עולם האיפור המקצועי? לדוגמה, סדנאות המתמקדות באיפור כלות עשויות להיות הפיתרון עבור מאפרת מתחילה או מנוסה המעוניינת להתמקד בתחום של איפור לחתונות וסלוני יופי לכלות.

באופן דומה, סדנאות השתלמות מועברות למאפרים ומאפרות פעילות המעוניינות לחדש ולרענן את הידע וההיכרות שלהם עם הטרנדים החמים והמובילים כיום בעולם האופנה, האיפור והטיפוח. במקרה זה קל יותר לבחור בדיוק את הקורס או סדנת ההשתלמות המתאימים,בהתאם לרצון או תחום העניין הספציפי. גם כאן, חשוב להדגיש את החשיבות הרבה של זהות המורים המעבירים את הקורס או הסדנה – כאשר מגיעים לרמות מתקדמות ומקצועיות יותר בעולם האיפור, כמו בכל תחום אחר, חשיבותם של מורים טובים ובעיקר מנוסים היא עצומה, ויכולה לעשות את ההבדל בין קורס או סדנה “נחמדים” ולא יותר מזה, לבין כאלו שבאמת יקדמו ויעשירו אתכם כמאפרים מקצועיים.

X