משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור מקצועי והתאמות צבעים

איפור מקצועי באשר הוא, הוא כיום תחום מרכזי ורחב ביותר בעולם היופי והטיפוח, תחום המכיל אינספור שיטות, טכניקות, חומרי איפור משונים ופילוסופיות איפור מעניינות מפי מאפרים מקצועיים שונים. במסגרת איפור מקצועי, כפי שלומדים בכל קורס איפור מקצועי בסיסי, קיים מקום רב למאפרת או המאפר המקצועיים לאלתר, לאפר על פי ראיית העולם שלהם ולהכניס אלמנטים שונים האהובים במיוחד עליהם לתוך עבודות האיפור שלהם. זה נכון עבור איפור ערב, איפור כלות או כל סוג אחר של איפור מקצועי רק ניתן להעלות על הדעת.

אחד התחומים בהם קיים מקום רב למשחק והתאמה על פי ראיית עולמה וטעמה האישי של המאפרת, כמו כמובן גם על פי טעמה האישי של המתאפרת, הוא בתחום של התאמת צבעים.

התאמת צבעים באיפור מקצועי

באיפור מקצועי מכל סוג שהוא, התאמת צבעים היא כורח המציאות. זה מפני שבראש ובראשונה אנחנו עוסקים כאן בבני אדם – לכל אחד ואחת מאיתנו גוון עור וצבעים מעט שונים (מצבע השיער, צבע עור הפנים, צבע העיניים וכד’..), ולכן לא ניתן לקבוע איפור אחיד, אחר ויחיד אשר יתאים באותו אופן עבור כולן.

ראשית כל, ישנן נשים בעלות צבעים שונים לחלוטין אחת מן השנייה – נשים כהות עור או כאלו בעלות עור בהיר כשלג או אפילו וורדרד, ההבדלים בצבע השיער יכולים להיות קיצוניים ממאופרת אחת לשנייה וכך גם צבע העיניים וצבע העור. במקרים כאלו, ברור לחלוטין כי על המאפרת לבצע התאמות של צבעי האיפור בהן נעשה שימוש.

אך גם במקרים בהם ההבדלים פחות קיצוניים, קיים לעיתים צורך מהותי לבצע התאמות צבעים. אפילו הבדלים קלים בצבע העיניים או בגוון העור בין שתי נשים עשוי לעורר צורך בהתאמות צבעי האיפור, במקרה של איפור ערב מקצועי או אפילו איפור כלות.

מלבד להבדלים בין הנתונים ההתחלתיים של מאופרות שונות, התאמות צבעים מתבצעות על ידי מאפרת מקצועית גם בהתאם לפרמטרים נוספים, דוגמת הסביבה עבורה נערך האיפור (כלומר – לאן צפויה המאפרת ללכת עם האיפור המקצועי הזה..), המטרה של האיפור המקצועי במקרה כזה או אחר וכד’. כך, בין אם מדובר בכלה אשר עומדת להיכנס לטקס החופה על חוף הים בעת השקיעה, ובין אם מדובר בשחקנית בתיאטרון אשר עומדת לעלות לבמה אל מול מאות צופים ותחת תאורה חזקה ובוהקת, התאמות הצבעים באיפור המקצועי המוענק לשתיהן יהיו מן הסתם שונות לחלוטין.

התאמות צבעים באיפור מקצועי (כמו גם בכל תחום אחר בו עוסקים בצבעים), מתבצעות קודם כל על ידי חלוקה של גלגל הצבעים לצבעי יסוד (המכונים גם “צבעים ראשוניים” או “צבעי בסיס”, והם – צהוב, אדום וכחול), צבעי משנה (צבעים המתקבלים על ידי ערבוב של שני צבעי יסוד דוגמת כתום, ירוק או סגול) וצבעים שלישיים (שילוב שני צבעי יסוד ביחס של שליש ושני שליש..).

על ידי התאמות אלו, תחום האיפור בימינו נהיה עוד יותר מקצועי ומרהיב…

X