משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

כיצד להתאפר עבור ראיון עבודה

ראיון עבודה הוא לרוב סיטואציה מלחיצה ובמקרים רבות אף קריטית (או לפחות כך אנו תופסות אותה…), ולכן נרצה לגייס את כל המשאבים האפשריים ולהיות במיטבנו בפגישה החשובה הזו.

בעוד מראה חיצוני אינו אמור לשחק גורם מכריע במיוחד במרבית ראיונות העבודה, קשה להתכחש לחשיבות של רושם ראשוני והופעה חיצונית כללית בראיון עבודה. אחרי הכל, גם המראיינים עצמם אינם מודעים לכל הגורמים השונים המשפיעים באופן בלתי מודע על הרושם הנבנה אצלם בנוגע למועמדת מסוימת, כך שנרצה לדאוג כי כמה שיותר גורמים ישחקו לטובתנו.

 

סוג ומטרת האיפור המתאימים לראיונות עבודה

נתחיל בהגדרת המטרה הכללית שאנו רוצות להשיג על ידי האיפור בהקשר של ראיון עבודה. איפור מקצועי יסייע לנו להשיג מראה נקי ומטופח, כזה אשר משדר כי אנו משקיעות בעצמנו וכי יש לנו מוטיבציה גבוהה – אם טרחנו להשקיע במראה שלנו, הדבר מעיד על כך שאנו רציניות ונשקיע בהתאם גם בעבודה.

אם כן, מטרת האיפור בהקשר זה היא להעניק רושם כללי חיובי, נקי, אסתטי ומושקע, במטרה להעיד על תכונות אופי כלליות שלנו, הרצויות עבור התפקיד בו אנו מעוניינות.

 

לאחר שהגדרנו מטרה כללית, מהו סוג האיפור המתאים לראיון עבודה? כדאי לציין כי עבור תפקידים שונים ייתכן כי נרצה להתאפר בצורה מעט שונה, אך נבחן כאן את המקרה הכללי והנפוץ ביותר – עבודה סטנדרטית אשר אינה מצריכה מראה יוצא דופן, אלא פשוט מראה אסתטי.

עבור מרבית ראיונות העבודה נרצה להתאפר בצורה מאופקת ולהיזהר מאיפור מוגזם וכבד מדי. נרצה איפור יחסית פשוט אשר מדגיש את הנתונים הטבעיים הטובים שלנו, מסתיר את הפגמים העיקריים ובעיקר משדר סדר, ניקיון ואסתטיקה.

 

הכנה טובה ועדיפות לאזור העיניים

כיצד בפועל נרצה להתאפר לקראת הראיון? השלב הראשון יהיה להשקיע בניקיון והכנה יסודיים, כולל ניקיון עור הפנים, מריחה של שכבה אחידה של קרם לחות ומייק אפ/קונסילר. כדאי להימנע ממראה מבריק מדי, אשר יכול למשוך את תשומת הלב של המראיין יתר על המידה.

נרצה לטפל באזורים ה”בעייתיים” כאלו המכילים פגמים בולטים. עם זאת, חשוב לא להכביד באיפור ולנסות להסתיר בכוח פגמים בעור. אנו מנסות ליצור מראה נקי ואסתטי אך גם אם יש לנו פגם מסוים בעור שאנו לא מצליחות לטשטש בקלות, זה לא סוף העולם. כל עוד המראה הכללי יהיה אסתטי האיפור יעשה את העבודה שלו.

 

אחד החלקים החשובים ביותר בפנים בראיון עבודה הוא העיניים. אלו יוצרות רושם ראשוני וישיר, כך שנרצה להדגיש את העיניים, אך להיזהר כאמור מהדגשת יתר. מומלץ להשתמש בצלליות בהירות ולהדגיש את הקווים של העין בצורה מדויקת. גם את הגבות כדאי שלא להזניח ולדאוג כי הן מסודרות.

 

ולסיום, נרצה להשתמש בשפתון אשר ידגיש את השפתיים, אך כאן חשוב במיוחד להיזהר שלא יהיה מוגזם ובולט מדי. עדיף כאמור שתשומת הלב תופנה לעיניים מאשר לשפתיים.

 

 

 

X