משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

על חשיבות הסימטריה באיפור מקצועי

אחד המאפיינים המשפיעים ביותר על כולנו כאשר אנו מסתכלים על גבר או אישה מסוימים וקובעים האם נחשוב שהם יפים והאם נמשך אליהם, הוא רמת הסימטריה שבפנים שלהם. כפי שאינספור מחקרים בתחומים שונים מצאו בעשרות השנים האחרונות, פנים סימטריות יותר מתפרשות בעיני בני אדם כיפות ואסתטיות יותר. מרבית הפעמים איננו מודעים לכך כמובן – אנחנו לא מחפשים באופן מודע אחר סימטריה בפנים של בני/בנות הזוג שלנו, אלא פשוט מושפעים מרמת הסימטריה הטבעית שלהם באופן בלתי מודע.

לכן, קיים מקום נרחב להתייחס לסימטריה גם במסגרת איפור מקצועי – כאשר ניתן תשומת לב לנושא זה נגלה כי על ידי יצירת סימטריה במקומות מסוימים בפנים אנו יכולות ליצור מראה אסתטי ומרשים בקלות – אחת המטרות העיקריות של איפור מקצועי איכותי.

מהן הדרכים לגשת לסוגיה זו וכיצד ניתן להשפיע על הסימטריה של הפנים שלנו באמצעות כמה פעולות פשוטות ובשימוש במוצרי האיפור עימן אנו כבר רגילות לעבוד?

לאיזו משפחה משתייכים מאפייני הפנים הייחודיים שלך?

אחד הדברים הראשונים שעושה כל מאפרת מקצועית מנוסה בבואה לאפר מישהי חדשה, הן במקרה של איפור כלות “גורלי” והן במקרה של איפור ערב סטנדרטי יותר, הוא להביט במשך כמה שניות על הפנים ללא כל איפור, ולנסות לאפיין את המראה הכללי של אותה אישה – מהי הצורה הטבעית של הפנים שלה?

קיימות כמה “משפחות” עיקריות של צורות פנים. לנשים רבות פנים עגולות ומלאות יחסית, לנשים אחרות מבנה פנים מוארך, חלקנו התאפיינו בפנים אובאליות (בצורת לב) ולנשים מסוימות פנים מרובעות או משולשות.

בעוד נשים מסוימות נוטות בבירור לכיוון צורה מסוימת (למשל – השחקנית שרה ג’סיקה פארקר מתאפיינת בבירור בפנים מוארכות), רבות מאיתנו איננו מתאפיינות בצורת פנים מובהקת לחלוטין. עם זאת, מבט ארוך וכולל בפנים לא מאופרות עם השיער אסוף נותן תמונה כללית של הכיוון אליו הפנים שלנו נוטות. מאפרות מקצועיות כבר פיתחו עין לנושא, ויכולות לסייע לנו להבין לאיזו “משפחה” אנו משתייכות במידה ואיננו מצליחות לזהות זאת בעצמנו.

כל צורת פנים והאיפור המתאים לה מבחינה סימטרית

מדוע חשוב שנאבחן ונזהה את הצורה הכללית של צורות הפנים אליה אנו משתייכות? כאן נכנסת לתמונה הסימטריה האסתטית אותה הזכרנו – איפור מקצועי יכול לבצע “תיקונים” מסוימים במאפיינים הקיצוניים יותר של מבנה הפנים, ולהדגיש את המאפיינים הרצויים מבחינה סימטרית.

למשל, עבור נשים בעלות מבנה פנים מוארך בבירור, נרצה פעמים רבות “לפצות” על המראה המוארך, וליצור מראה מלא ומעוגל יותר. זאת ניתן להשיג, למשל, על ידי שימוש בגוונים רכים מסוימים על גבי הלחיים, על מנת להעניק להם יותר נפח אשר ישבור את המראה המוארך.

במקרה של נשים בעלות פנים מעוגלות מאוד, נרצה הרבה פעמים לשנות דווקא לכיוון השני – לחטב מעט את הפנים על ידי הדגשה של קו הלסת ושל עצמות הלחיים בגוונים כהים יותר.

נשים רבות מתאפיינות במבנה פנים משולש, כלומר – קווי לסת חדים, סנטר מחודד ועצמות לחיים בולטות. במקרים אלו התיקון הסימטרי יכלול מיתון של הקווים החדים, אותו ניתן להשיג בכמה דרכים שונות דוגמת הצללות במקומות הנכונים ושימוש בגוונים מעט כהים יותר. יש לציין כי במקרים מסוימים, דוגמת מבנה פנים משולש ומחודד, ה”תיקון” עשוי להיות מאתגר מבחינה מקצועית, במיוחד כאשר הולכים על האופציה של שימוש בהצללות ומשחקים של צל ואור.

במקרה של מבנה פנים מרובע יחסית, כזה המתאפיין בקו לסת בולט, ישר ונוקשה יחסית, נרצה לרכך את המראה הכללי. ניתן להשיג מטרה זו באמצעות שימוש בגוונים רכים וטבעיים אשר ירככו את קו הלסת באמצעות הצללות קלות.

איפור סימטרי של העיניים ותיקון אי סימטריות בגבות

במקרים מסוימים נוצרת אי סימטריות באזורים שונים בפנים, אותה ניתן וכדאי לתקן בקלות. דוגמה בולטת לכך היא אזור הגבות – פעמים רבות הגבות אינן סימטריות, או הופכות להיות בלתי סימטריות בעקבות טיפול לא מוצלח. במקרים אלו חשוב לשים לב כי זהו אכן המצב, ולפצות עליו באמצעות עיפרון או בכל דרך אחרת בה את רגילה לאפר את אזור הגבות. תיקון קטן ומינימלי בסימטריה של הגבות יוצרת שיפור משמעותי וניכר במראה הפנים הכולל.

במקרה של איפור העיניים, יש להקפיד לאפר את שתי העיניים בצורה סימטרית ומאוזנת. העיניים הן האזור הראשון והעיקרי בו מבחינים בפנים שלנו, וחוסר סימטריה קטן יכול לגרום למראה בלתי אסתטי, אפילו בצורה שקשה יהיה לשים עליה את האצבע (אך היא עדיין תהיה שם…). לכן, גם כאן, הצעד הראשון והחשוב ביותר בהקשר זה הוא להיות מודעת לסוגיה זו – לאפר את אזור העיניים לאט ובתשומת לב מרבית, ואז לקחת צעד אחורה ולבחון בסבלנות את המראה שהתקבל. רק כך תוכלי לזהות חוסר סימטריה מסוים ולתקן אותו.

לסיכום, הסימטריה היא מאפיין המשחק תפקיד מרכזי ומהותי בתפיסה שלנו של יופי, ספציפית יופי של פנים של נשים וגברים כאחד. לכן, כדאי להכניס את השיקולים הסימטריים לתוך עולם האיפור והאופן בו אנו נוהגות להתאפר, ולבקש עצות ספציפיות עבור מבנה הפנים הייחודי שלנו ממאפרת מקצועית בעלת ניסיון ועין לזיהוי מאפייני פנים וסימטריה. רוצה להרחיב את הידע? קבלי מידע אודות קורס איפור מקצועי בקישור הבא.

X