משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

כך תשמרי על עור הפנים לפני ואחרי איפור פורים

חג פורים הוא הזמן בשנה בו כולנו יכולים להרגיש נוח להתאפר, גם ובעיקר באיפור כבד ור בצבעים. גברים ונשים, ילדים וילדות – כולם יכולים ליהנות להתאפר בפורים, אך עבור מי שמעוניין לשמור על עור הפנים שלו בפני הנזקים שעלולים לגרום אותם צבעי איפור, כדאי להקפיד על כמה פעולות פשוטות ומתבקשות, הן לפני והן אחרי האיפור עצמו.

עור נקי, שימוש במוצרים איכותיים ושכבת לחות מקדימה – מה לעשות לפני האיפור לפורים

על מנת לשמור על עור הפנים שלך ושל הילדים (או כל אחד אחר שמתאפר בכבדות בחג), כדאי כאמור לבצע כמה פעולות מקדימות –

בתור התחלה, תמיד חשוב לשמור על עור פנים נקי לפני האיפור, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר באיפור לפורים אשר בדרך כלל מכיל הרבה מאוד מוצרי איפור וצבעים שונים. דאגי כי עור הפנים נקי עד כמה שניתן לפני שמתחילים במלאכת האיפור. לאחר שווידיאנו כי העור נקי, מומלץ למרוח שכבה דקה של קרם לחות כלשהו, עדיף כזה שאת מכירה ושעור הפנים שלך רגיל אליו. שכבה זו תמנע גירויים מיותרים על העור מחומרי האיפור, וגם תסייע בהורדת האיפור לאחר מכן.

נקודה חשובה נוספת היא שימוש במוצרי איפור איכותיים עד כמה שניתן. חשוב לוודא כי לא פג תוקפם של הצבעים בהם אתם משתמשים (בעיה נפוצה כאשר מדובר בצבעי איפור לפורים, אשר יוצאים לרוב מהארון רק אחת לשנה…), וכי על האריזה מופיע אישור של משרד הבריאות וכד’. מוצרי איפור איכותיים לפורים יהיו טובים יותר עבור עור הפנים, ויגרמו פחות נזקים, אם בכלל.

הסרת האיפור בזמן, ניקוי יסודי והחזרת לחות

כמובן שהדבר העיקרי שחשוב לעשות לאחר שנגמר האירוע עבורו התחפשנו והתאפרנו הוא להסיר את האיפור בצורה נכונה, ולנקות באופן יסודי את עור הפנים. חשוב מאוד לדאוג לעשות זאת בזמן, ולא לישון בלילה עם האיפור, או לא ללכת לישון לאחר ניקוי שטחי בלבד ולא יסודי ומעמיק.

מומלץ לנקות את חומרי האיפור עם תכשירי הסרת האיפור בהם את רגילה להשתמש, ולהקפיד שלא לנקות באמצעות חומרי ניקוי המבוססים על אלכוהול. אלו עלולים לייבש את העור וליצור גירויים, במיוחד לאחר שימוש מאסיבי להסרה של כמות גדולה במיוחד של איפור . כדאי כמובן לנקות את העור בסבלנות ובתנועות עדינות, ולא בצורה אגרסיבית מדי אשר עלולה להזיק לו.

לאחר הניקוי באמצעות תכשיר ניקוי (בעדיפות כזה המיועד לעור רגיש), מומלץ לשטוף עם סבון או מי פנים, על מנת להשלים את מלאכת הניקוי. סבון פנים המכיל לחות יכול להיות אפקטיבי במקרה זה. בכל מקרה, כדאי למרוח שכבה טובה של קרם לחות לאחר שניקינו את כל האיפור, על מנת להחזיר לעור הפנים את הלחות והמינרלים שירדו במהלך קרנבל האיפור והניקוי הזה…

שימרי על פעולות אלו ודאגי כי עור הפנים שלך אינו נפגע כתוצאה מהאיפור לכבוד חג הפורים.

שיהיה פורים שמח ומבדח!

X