משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

הסרת איפור בצורה נכונה ובריאה

הסרת איפור בצורה נכונה ובריאה

הסרה נכונה ויסודית של חומרי האיפור מן הפנים בסוף היום היא חשובה ביותר לבריאות העור במיוחד עבור נשים הנוהגות להתאפר על בסיס יומיומי, אך גם עבור מי שמתאפרת מדי פעם. מוצרי איפור מיוצרים כיום מחומרים ידידותיים יחסית לעור הגוף, כאלו אשר מבטיחים פגיעה מינימאלית בעור לאורך זמן.

עם זאת, עדיין חשוב להבין כי עור הפנים חייב לנשום ולהתאוורר מדי יום, ולכן חשוב להסיר את חומרי האיפור בצורה נכונה ומוצלחת. הסרה נכונה של האיפור חשובה לא פחות מטכניקת האיפור עצמה, ונלמדת במסגרת קורס איפור מקצועי. אחרי הכל – מדובר בבריאות העור שלנו…

מהן הדרכים להסיר את האיפור בצורה טובה מעור הפנים ובאילו מוצרים וחומרים כדאי להשתמש על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר?

שלב ראשון – ניגוב ושטיפה כללית של עור הפנים

בתור התחלה נרצה לעבור על הפנים בכלליות עם מגבונים לחים או נייר רך אחר. חשוב לא לשפשף חזק את העור על מנת שלא לגרום לגירויים ולאדמומיות. עברי על כל הפנים בצורה אחידה, בסבלנות וביסודיות. אל דאגה – גם אם חלק מהאיפור לא יורד עכשיו, הוא ירד בשלבים הבאים.

לאחר שעברת עם מגבונים על כל הפנים והסרת את החומר שירד ללא יותר מדי מאמץ, שטפי את הפנים במים חמימים כמה פעמים, פעולה אשר תוריד עוד קצת מחומרי האיפור ותנקה חלק מהחומר שהמגבון הצליח להסיר מהעור, אך עדיין לא ירד לגמרי מהפנים. חשוב מאוד להקפיד לסגור את העיניים במהלך שטיפת הפנים ולא לאפשר לחומרי האיפור להיכנס לעיניים – זה יכול לפגוע בהן לאורך זמן.

עבור נשים עם עור פנים בעייתי ניתן להשתמש במגבונים עם מעט אלכוהול, או במסיר איפור ייעודי המתאים לעור הפנים שלך.

שלב שני – טיפול בנקודות עקשניות באמצעות מסיר איפור

לאחר שניגבנו ושטפנו את הפנים, עלולות להישאר נקודות עקשניות מסוימות בפנים בהן עדיין יש איפור. כאן כבר יש צורך להשתמש במסיר איפור מקצועי. קודם כל, נרצה לנגב ולייבש את הפנים מהשטיפה. נגבי את הפנים בעדינות וודאי כי העור יבש יחסית לפני שאת מתחילה בשלב של מסיר איפור. קיימים מסירי איפור מסוגים שונים בשוק, חלקם מתאימים יותר לעור רגיש, עור שמנוני, עור יבש במיוחד וכו’.

מצאי את מסיר האיפור שנראה לך המתאים ביותר עבור עורך, והשתמשי בו באופן מדוד וסבלני – עברי על אותן נקודות עקשניות עם צמר גפן ספוג במעט מסיר איפור, כאשר עדיף לנגב את האזור בעדינות וכמה פעמים, מאשר פעם אחת חזקה.

זאת על מנת שלא לפגוע בעור הפנים ולא להוריד יותר מדי שכבות ממנו בכל פעם שמסירים איפור. בשלב זה כבר לא אמור להיות יותר איפור על הפנים. במידה ועדיין יש איפור במקומות מסוימים, חזרי על הפעולות הנ”ל פעם נוספת ובצורה איטית ורגועה. בהקשר זה, חשוב להבין כי שימוש במסיר איפור איכותי יותר עשויה בהחלט להשתלם (גם אם אותו מסיר מעט יקר יותר), מפני שמסיר איפור איכותי יכול לעשות את העבודה בצורה יעילה יותר, כך שנוכל לעבור פחות פעמים על העור ולגרות אותו פחות.

במידה ולאחר הסרת האיפור את מרגישה כאב או גירוי בעור הפנים, סימן ששפשפת חזק מדי. חשוב להקפיד לעבוד בצורה סבלנית לאורך כל תהליך הורדת האיפור, גם אם זה ייקח עוד כמה דקות. הסרה חזקה ואינטנסיבית מדי עלולה כאמור לגרום לאדמומיות בעור, לגירויים ולקמטים בטווח הארוך.

שלב שלישי – הרגעת עור הפנים

לאחר שהסרנו את האיפור כולו חשוב להרגיע את העור. זאת ניתן לעשות בכמה דרכים שונות, כאשר המומלצת ביותר היא שימוש בקרם פנים עשיר בלחות, מהסוג בו את נוהגת להשתמש בדרך כלל (קרם המתאים לסוג העור שלך). חשוב להרגיע את העור לאחר יום שלם של איפור ותהליך הסרת האיפור שעלול להיות מעט אינטנסיבי עבור עור הפנים העדין, ולהזין אותו בלחות. שימוש באלכוהול ותכשירי הסרת איפור שונים עלול לייבש את העור, ולכן נרצה להזינו בחזרה ולתת לו “להתקרר” ולהירגע למשך כמה שעות טובות.

במידה ואת נוהגת להתאפר על בסיס יומיומי, חשוב במיוחד שתסגלי לעצמך שיטה אפקטיבית וטובה להסרת איפור, ושתצטיידי בחומרי הסרה איכותיים – ג’ל מסיר איפור טוב, מגבונים איכותיים, קרם פנים שמתאים לעור שלך וכו’. כאשר מבצעים את פעולת הסרת האיפור מדי יום חשוב לעשות זאת בצורה הטובה ביותר אשר תומכת בעור הפנים, ומאפשרת לו להתאוורר ולהתאושש מההסרה במהירות. רק כך תוכלי להבטיח עור פנים חלק ונעים לטווח הרחוק…

במקרים מסוימים, מומלץ אפילו להתייעץ עם מאפרת מקצועית, או עם מאפרים המעבירים קורס איפור מקצועי, במסגרתו נלמדת גם הסרת איפור נכונה כמובן. עדיף להתייעץ פעם אחת עם אנשי מקצוע מהתחום, להבין בדיוק כיצד מומלץ להסיר את האיפור ואילו חומרים הם המתאימים והנכונים ביותר עבור עור הפנים שלך, ואז לעשות זאת כמו שצריך לאורך שנים ולהימנע מנזקים פוטנציאליים לעור הפנים.

X