משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

שמירת עור הפנים בקיץ

אין ספק כי השמירה על עור הפנים בקיץ הרבה יותר מורכבת מאשר בעונת החורף. קרני השמש הים תיכונית שלנו בקיץ גורמות לירידה דרמטית בלחות העור ומאיצות את תהליך ההזדקנות של העור ומעלות את הסיכון למחלות עור עד לקבלת סרטן העור. אבל לא רק השמש היא מפגע רציני לעור. גם השהות הממושכת בחדרים עם מזגנים, זיהום האוויר בחוץ, שהייה בבריכות עם חומרי חיטוי כימיים, לחץ נפשי, תשישות ולחות מוגברת עלולים לפגוע בעור ובחיוניות שלו.

מוצרי קוסמטיקה לעונת הקיץ

המעבר בין השהייה במזגנים שבבתים ובמשרדים לחום של החוץ מייבש את העור ותופעת ההזעה מעניקה לנו רק תחושה של עור לח, אך לא באמת. מוצרי קוסמטיקה המתאימים לחורף לא יתאימו בקיץ ולכן יש לרכוש מוצרים המתאימים לעונה זו כדי לשמור על עור הפנים בקיץ.

להל”ן מספר עצות לטיפוח עור הפנים בקיץ:

טיפוח עור שמן

עור שמן מאופיין בבלוטות חלב פעילות המעניקות לו מראה שומני ומבריק, אך לעיתים מופיעים פצעים, נקבוביות פתוחות ונקודות שחורות על העור השמן. במהלך יום חם ודביק יש לנקות את העור בסבון פנים שאינו מייבש את העור בבוקר ובערב בלבד. ביתר שעות היום מומלץ לשטוף את העור במים בלבד על מנת שלא יתייבש. קרם לחות בקיץ הוא חשוב ומומלץ לבחור בסרום או בג’ל על בסיס מים ולמרוח אותו באופן קבוע כל בוקר וערב.

בעת הביקור השבועי אצל הקוסמטיקאית מומלץ לעשת פילינג ומסכת לחות נעימה ומרעננת. מרכיב חשוב נוסף בהגנה על עור הפנים הוא קרם הגנה שחובה להשתמש בו בשעות היום, ומומלץ לבחור בקרם נטול שומן שיש למרוח מעל לקרם הלחות ולחדש אותו בכל שעה בזמן החשיפה לשמש. יש נשים שמריחת שתי שכבות, גם של קרם לחות וגם של קרם הגנה, מעניקה להם תחושה כבדה מידי. במקרה כזה ניתן לבחור בקרם לחות קל עם הגנה מפני השמש ולהסתפק בו בלבד. אך קרם זה מוגבל בזמן ההגנה שלו מפני השמש ויש לחדש אותו לעיתים תכופות יותר.

טיפוח עור יבש

עור יבש מאופיין בחוסר לחות וחוסר גמישות, בתחושה של עור מתוח כל הזמן ובנקבוביות מצומצמות, ולעיתים מופיעים בעור בקיעים וקילופים של עור. לעור מסוג זה יש להשתמש בסרום מיוחד לקיץ על בסיס מים. עליו יש למרוח קרם לחות עשיר בלחות אך הרבה פחות שמן, והוא פחות כבד מבחינת התחושה שלו. במידה ומזיעים במהלך היום אין לוותר על קרם הלחות, וההזעה איננה מבטלת את השפעת קרם הלחות כלל. ללילה יש למרוח קרם קל ועשיר בלחות, ויש לנקות את העור בוקר וערב עם סבון או ג’ל לניקוי העור.

בעת ההליכה השבועית לקוסמטיקאית מומלץ לעשות פילינג ומסכה מזינה כמו בחורף, ואת הטיפול הביתי מומלץ לעשות כשנשארים בבית ולא כאשר מתכוונים לצאת לחום הגדול שבחוץ.

מוצרי איפור

X