משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

טיפים לבחירת מייק אפ

מייקאפ הוא אחד המוצרים החשובים ביותר באיפור נכון. הוא משמש כבסיס לסוגי איפור שונים, בין אם מדובר באיפור כלות, איפור ערב, איפור מקצועי או איפור יום יומי לעבודה. רבות מבלבלות בין מייק אפ לפודרה , אולם ההבדלים בנהם רבים ואף השימושים שונים. איפור מקצועי מתבסס לא רק על שימוש במייק אפ, אלא גם בבחירת המייק אפ הנכון והמתאים לגוון העור, גיל הלקוחה  וכן לעונת השנה.

מה זה מייק אפ?

מייק אפ הוא הבסיס לתחילתו של כל איפור. מטרתו לשוות מראה אחיד לפנים, חלק וזוהר. עוד הוא משמש כאמצעי לטשטוש והסתרת פיגמנטציה וכתמים בעור. כל איפור מקצועי מבוסס על טיפוח עור הפנים ועל שימוש במייק אפ, ומאפרת מקצועית יודעת להחליט על סוג  וגוון המייק אפ הרצוי .בין הפופולריים ביותר הוא זה המייק הנוזלי, שהוא בעל מרקם אוורירי יותר מהמייק אפ המוצק .מייק אפ נוזלי יכול להיות על בסיס שמן, מים או סיליקון, כאשר בעונת הקיץ מומלץ לבחור בזה המבוסס על מים או במייק אפ נוזלי נטול שומן . מאפרת מקצועית מסייעת בשדרוג עור הפנים של כל אחת, והתאמת סוג המייק אפ ההולם אותן מבחינת מרקם, עוד טרם בחירת הגוון. ומה לגבי הגוון באמת?

על איפור ערב ומייק אפ

מייק אפ, כאמור הוא הבסיס לכל איפור, בין אם איפור כלות או איפור ערב. אין צורך לשנות את גוון המייק אפ לפי שעות היום, כי מעליו בא הסומק, אותו כן ניתן לשנות בהתאם לאירוע ולשעות היום. גווני המייק אפ מחולקים למספר קבוצות, שהן פנים עם גוון צהבהב, פנים עם גוון שזוף ופנים עם גוון ורדרד. לפי גוון הפנים והמחשוף מתאימים את גוון המייק אפ, כדי שתישמר אחידות וזרימה בגוון העור , במיוחד אם אתן מחפשות את המראה הטבעי והקליל. בחירת הגוון המתאים, תקפה לגבי בחירת כל מוצרי האיפור, וגם לפי גיל המתאפרת.

לבחור מוצרי איפור וצבעים לפי גיל

בחירת מייק אפ ושאר מוצרי איפור צריכה להתבצע כאמור בהתאם לגוון העור, פגמים בעור וטשטושם. אולם אין די בכך. יש לבחור במייק אפ המתאים לקבוצות גיל מסוימות, מאחר ולכל מוצר תכונות משלו. למשל, לנערות מומלץ להשתמש במייק אפ נוזלי על בסיס מים, המכסה את עור הפנים בקלילות ובטבעיות ומתאים לשימוש יומיומי. לעומתו, מומלץ לנשים מבוגרות להשתמש במייק אפ נוזלי נטול שומן על בסיס סיליקון, יש לו אפילו אפקט מתיחה קל של עור הפנים, והוא מכסה במידה ניכרת כתמי גיל וקמטוטים. כמו כן, הוא עמיד מאד, ומעניק לפנים גוון אחיד וזוהר , מייק זה אינו דורש פידור רב , שאינו מומלץ לעור מקומט .

אם יש לכן התלבטות ושאלות כיצד לבחור מוצרי איפור וצבעים לכל גיל, זה הזמן להצטרף לקורס איפור מקצועי, המועבר על ידי מאפרת מקצועית, שתוכל לסייע לכם במתן טיפים לאיפור, ובהתאמת המוצרים המתאימים ביותר לגילכן, וכן הצבעים המומלצים לכן ביותר.

X