משלוח חינם ברכישה מעל 149 ₪ עד 5 ימי עסקים /הרשמה לתכנית Makeup PRO

איפור טלוויזיה

איפור טלוויזיה

איפור מקצועי כיום הוא עולם ומלואותחום עשיר ומורכב, אשר מכיל כמה וכמה תחומי משנה העומדים בפני עצמם ומהווים עולם ומלואו, ביניהם תחומים כמו איפור כלות, איפור ערב לאירועים מיוחדים, איפור במה וכד’. בין כל אלו, ניתן למצוא תחום אשר אולי אינו נחשב לתחום המרכזי של עולם האיפור המקצועי, אך מבחינות רבות מדובר בתחום הרלבנטי ביותר עבור הכמות הגדולה ביותר של אנשים. הכוונה היא לתחום של איפור טלוויזיהאיפור בו צופים מיליוני אנשים מדי יום בישראל לבדה. בניגוד לאיפור כלות, אז צופים בכלה המעוטרת והמקושטת כמה מאות או אלפי אנשים, במקרה של קריין חדשות בטלוויזיה או כל אחד אחר המופיע על גבי המסך הקטן עם איפור כזה או אחר, אינספור אנשים יצפו בו בכל רגע נתון, כך שעל האיפור להיות מדויק, איכותי ומקצועי עד כמה שניתן.

איפור טלוויזיההצורך לבצע התאמה למצלמות

אחד האתגרים הקשים ביותר בתחום של איפור מקצועי באשר הוא, הוא התאמה לתנאים השונים השוררים באותה סיטואציה. במקרה של איפור כלות מקצועי מדובר בהתאמה למזג האוויר הצפוי באירוע, לשמלה שלובשת הכלה, לעיצוב השיער שלה ועוד. במקרה של איפור לטלוויזיה, קיים צורך לבצע הסתגלות אחת מהותית ביותר, המהווה את אחד האתגרים המרכזיים והגדולים בעולם האיפור המקצועי – הסתגלות למצלמות. בתכניות טלוויזיה רבות, לא מעוניינים המשתתפים, האורחים או הקריינים השונים להיות מאופרים יתר על המידה, שכן הם בסך הכל באו כמו שהם על מנת לדבר, להופיע או להעביר מסרים כאלו ואחרים. אין להם כל צורך או רצון באיפור מקצועי. עם זאת, איפור מקצועי הינו נחוץ ביותר במקרה של טלוויזיה, גם ובעיקר עבור אלו המעוניינים בסך הכל להיראות מול המצלמות כמו שהם נראים במציאות. סביבה של אולפן טלוויזיה אינה סביבה טבעית – היא לא דומה לסביבות בהן אנחנו עוברים מדי יום בחיים שלנו, כך שגם עבור מי שמעוניין בסך הכל להיראות כמו שהוא נראה במציאות, קיים צורך מהותי באיפור מקצועי ייעודי ובסיסי. אחת הסיבות העיקריות היא התאורה העזה השוררת במרבית אולפני הטלוויזיה וסביבות הצילום לטלוויזיה, תאורה אליה יש להתכונן מבחינת האיפור על מנת שלא ניראה על המסך בצורה מוזרה ובלתי טבעית (כאשר נמצאים תחת אורות של זרקורים רבים וגופי תאורה שונים, נדרש איפור על מנת להיראות כרגיל, ולא רק על מנת להיראות מטופחים ומושקעים במיוחד..). סיבה נוספת היא מצלמות הטלוויזיה עצמן, אשר נוטות להעביר את תמונת המציאות באופן מעט שונה מהתמונה ה”רגילה” אליה אנו רגילים מחיי היומיום.

לסיכום, תחום האיפור לטלוויזיה הוא תחום עשיר ומגוון – עולם ומלואו, בו ניתן להתמחות במסגרת קורס איפור מקצועי ייעודי, בו תיחשפו לכל רזי המקצוע. מומלץ ביותר לכל מי שמתעניין באיפור מקצועי, בטלוויזיה, או בשניהם גם יחד…

X